« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  ,   40   ,  41  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

NASZ „ZŁOTY” FRANEK

Z ogromną przyjemnością dowiedzieliśmy się, że nasz klasowy kolega Franek zdobył aż cztery złote medale na II Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Prudnika.
News

W kategorii chłopców klas V był nie do pokonania, zwyciężył we wszystkich czterech konkurencjach (żabka, kraul, delfin, grzbiet)

Franiu, jesteśmy z Ciebie bardzo, bardzo dumni. Gratulujemy!!!!

Koleżanki i koledzy z klasy V

Wychowawca Małgorzata Tuz

Wizyta leśników przedszkolu [ŁĄKA PRUDNICKA]

07.12. zaprosiliśmy do naszego przedszkola Komendanta Straży Leśnej - pana Artura Fiałkowskiego i leśnika pana Rafała Kaszę.
News Po przywitaniu gości, dzieci przystąpiły do postawionego im zadania przez pana Rafała Kaszę, było to grupowe układanie puzzli o zachowaniu bezpieczeństwa w lesie. Następnie pan Artur Fiałkowski ciekawie i bardzo obrazowo zapoznał dzieci z regulaminem dobrego i bezpiecznego zachowania się w lesie. Razem z dziećmi i paniami z przedszkola odgrywał różne scenki rodzajowe, podczas których dzieci dowiedziały się, jak należy się zachować, gdy spotkamy samotne zwierzątka opuszczone chwilowo przez swoją mamę, co grozi ludziom wywożącym swoje śmieci do lasu i co (...)

DZIEŃ ZNACZKA ODBLASKOWEGO [Łąka Prudnicka]

06.12.2017 mieliśmy w przedszkolu gości z Prudnickiej Policji Drogowej.
News     Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające dla dzieci. Goście zadawali dzieciom pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicach,  „ Co powinny posiadać osoby piesze, na rowerach, motorach, żeby bezpiecznie poruszać się po ulicach, szczególnie wieczorem?“. Dzieci  wykazały się dużą wiedzą, w zamian za to otrzymały w nagrodę pochwałę i znaczki odblaskowe. Ewa Pelczar   (...)

Witaj MIKOŁAJU [Łąka Prudnicka]

Pogoda nie dopisała, więc Mikołaj przyjechał do przedszkola bryczką.
News     Na powitanie wyszły Mu Śnieżynki i Mikołaj Junior. Reszta dzieci z radością przywitała Mikołaja w przedszkolu. Dzieci w prezencie przygotowały dla Mikołaja wesoły program artystyczny, w zamian za to Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Były też wspólne zdjęcia. No i niestety przyszedł czas rozstania, Mikołaj spieszył się do innych dzieci. Dzieci, z noskami przyklejonymi do szyb okiennych z żalem żegnały Mikołaja, ale zaprosiły Go już na następny rok. Ewa Pelczar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka (...)
Data: 2017-12-10

W POSZUKIWANIU ODPRĘŻENIA OD … SZKOLNYCH SPRAW - CZWARTOKLASIŚCI W TEATRZE NA KOMEDII „HOKUS POKUS, CZARY MARY… I KRÓL”

Już starożytni dostrzegali związek terapii z teatrem.
News     Zatem, idąc za antyczną mądrością, postanowiłam z moimi uczniami i ich rodzicami, że pierwszą rekreacyjną wycieczką w klasie czwartej będzie … wyjazd do teatru, który pozwoli jego wszystkim uczestnikom odreagować liczne szkolne napięcia, stłumione emocje oraz skrępowane myśli.    Teatralne spotkanie z komediowym światem fantazji wykreowanym dla nas przez Martę Guśniewską (autorkę komedii), Pawła Aignera (reżysera), Pavela Hubicke (scenografa) i Piotra Klimka (muzyka), tak odmiennym od codziennego świata zwykłych ludzi, spełniło (...)

Cudeńka z masy solnej

W naszej szkole jest wielu rodziców, którzy aktywnie włączają się w życie szkoły i klasy.
News     W czwartek 7 grudnia w klasie pierwszej odbyły się warsztaty artystyczne, które przeprowadziła Pani Joanna Żabska. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wyrabiali ciasto z mąki i soli, a z powstałej masy solnej tworzyli przeróżne pajacyki, gwiazdki i choinki. Warsztaty były bardzo kreatywne, a dzieci zachwycone. W naszej klasie to nie koniec zajęć warsztatowych, które będą prowadzone przez rodziców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły. Małgorzata Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www (...)

W klimacie Bożego Narodzenia

Warsztaty Bożonarodzeniowe to w Przedszkolu w Moszcznace już tradycja.
News    Wspólnie z uczennicami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku – Walentyną, Angeliką i Michaelą, dzieci tworzyły ozdoby i stroiki świąteczne. Na przygotowanych stanowiskach przedszkolaki wyklejały, malowały, kolorowały, natomiast starsze koleżanki przygotowywały świąteczne choinki, które będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym w Kościele Parafialnym w Moszczance. Wspólna praca i miłe towarzystwo sprawiło, że czas upływał szybko, ale przede wszystkim twórczo.     Dziękujemy dzieciom, uczennicom (...)