« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  ,   40   ,  41  , (...)  49  , (...)  97  , (...)  129  , (...)  190  ,  191   | następna strona »

„Motyle sercem – w Polskę”

To nasz mały patriotyzm, tak go postrzegamy, rozumiemy i całym sobą okazujemy.
News Chociaż spotykamy się tylko raz w tygodniu, my też chcieliśmy mieć swój udział w projekcie „Tydzień patriotyzmu” – my zuchy z Gromady Zuchowej „Kolorowe Motyle”. I właśnie nasza nazwa zainspirowała nas do twórczego działania. Wykonaliśmy serce z biało-czerwonych motylków, które ku naszej wielkiej radości  powiewają na wietrze, unoszą skrzydła i  zdaje się, że wołają …. „uwielbiamy te naszą wolność, swobodę i piękno ojczyste”. My razem z nimi wołamy, a właściwie wyśpiewujemy w (...)
Data: 2018-04-29

SUKCES NASZEGO UCZNIA W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

27 kwietnia uczeń naszej szkoły Michał Marut sprawił wszystkim ogromną radość zdobywając II miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Spelling Master” 2018.
News Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wieloma emocjonującymi konkurencjami. Zadania związane były z wysłuchaniem i poprawnym zapisaniem usłyszanych liter alfabetu oraz z literowaniem wyrazów i zdań na czas. Michał udowodnił, że doskonale zna alfabet angielski, a literowanie na czas nie sprawia mu żadnej trudności. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Małgorzata Gibek (...)
Data: 2018-04-27

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2018

Tegoroczny Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się 26 kwietnia.
News Do jego udziału zgłosiło się 12 uczestników. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Celem festiwalu było popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Podczas zmagań nie zabrakło twórczej tremy, zdrowej rywalizacji oraz doskonałej zabawy. Jury wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii wiekowej, ale tak naprawdę każdy występ dostarczył niezapomnianych wrażeń. Kategoria klas I-III I miejsce – Miriam Pustelniak „Where am I going?” Kategoria (...)
Data: 2018-04-26

Uczniowie klasy 1 z wizytą w gospodarstwie wiejskim

W ostatnim tygodniu na lekcjach uczniowie klasy 1 omawiali moduł tematyczny pt. „W gospodarstwie wiejskim”, dlatego też wybrali się z wizytą do Państwa Stalowskich w Moszczance, którzy przybliżyli uczniom pracę na wsi.
News Uczniowie mogli obejrzeć zwierzęta hodowlane, przyjrzeć się maszynom rolniczym, które ułatwiają prace polowe, jak również mogli poznać maszyny, które rolnicy używali kiedyś. Wizyta była pouczająca i mimo biegających po zagrodzie kaczek, gęsi, kur i perliczek, największym pupilem stał się mały czarny szczeniaczek. Małgorzata Zaworska     (...)
Data: 2018-04-24

KONCERT PUZONOWY w Przedszkolu (20.04.2018 r.)

Przedszkole w Łące Prudnickiej odwiedzili niezwykli goście.
News Byli to uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Prudniku: Natalia, Adam, Szymon i Wiktor wraz ze swoją nauczycielką panią Justyną Kowalczyk. Przygotowali oni przepiękny koncert. Była muzyka ludowa („Czerwone jabłuszko”), muzyka klasyczna („Eine kleine Nachtmusik” Mocarta), muzyka klasyczna („Haleluja”), muzyka bajkowa („Pszczółka Maja”) i kilka innych. Pani Justyna miłym i ciepłym głosem tłumaczyła przedszkolakom budowę i brzmienie puzonu. Dzieci w skupieniu, z zaciekawieniem i z błyszczącymi oczkami słuchały koncertu. Każdego (...)
Data: 2018-04-22

Od Piotrusia Króliczka do Drapieżnika - Mrocznego Łowcy

Wycieczka do Opola klasy II i III zaczęła się od kina Helios i komedii „Piotruś Królik”.
News Bohaterem filmu jest złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik, który toczy wojnę o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Po kinie daliśmy upust naszej energii szalejąc w centrum zabawy i rozrywki „Hoplandia”. Trampoliny, basen pełen gąbek, zjeżdżalnia na oponach, dmuchany tor przeszkód i zamykająca w sobie dzieci ogromna paszcza tygrysa- to tylko niektóre z atrakcji Hoplandii. Rozbawieni,  zmęczeni fizycznie, udaliśmy się do Łącznika, gdzie znajduje się jedyna w Polsce- Fabryka (...)
Data: 2018-04-19

„Ważymy, mierzymy, ...BMI obliczamy - o zdrowie dbamy!”

17 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna, w której uczniowie klasy VII dokonywali pomiarów ciśnienia, tętna.
News Następnie ważyli, mierzyli oraz obliczali BMI chętnym kolegom i koleżankom w klasach I i IV. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.     Celem akcji było zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne, dotyczące otyłości oraz nadciśnienia krwi, która może nieść za sobą poważne konsekwencje. Bardzo ważne jest prawidłowe i zdrowie odżywianie, które najlepiej kształtować od najmłodszych lat, a także aktywność fizyczna, która zapobiega wielu chorobom.       Król Anna ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-04-18

Licznik odwiedzin: 1981522