Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  ,   40   ,  41  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Jasełka 2018

News „Jest taki dzień - bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest taki dzień - w którym gasną wszystkie spory...”   Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku, a szkolna wigilia jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich bożonarodzeniowe jasełka, przygotowane tradycyjnie przez uczniów klasy trzeciej. Czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że uroczystość jasełkowa dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-30

Święta, święta tuż, tuż.....

News Jak co roku byłyśmy przed świętami  z wizytą u naszych starszych i czasem samotnych mieszkańców pobliskich okolic. Podczas wizyty składałyśmy świąteczne i noworoczne życzenia . W tym roku przygotowałyśmy dla wszystkich świąteczne kartki i ozdoby na choinkę. Byłyśmy również z wizytą u Michałka Trembeckiego. Ofiarowaliśmy mu duże, świecące czerwone serce i  białego, milutkiego misia. Bardzo lubimy te spotkania, to właśnie one sprawiają i przekonują nas , że to co robimy jest słuszne i potrzebne. Aniołki (...) (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-21

„Dzisiaj w Betlejem…..” [Łąka Prudnicka]

News Tą przepiękną kolędą rozpoczęło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Grupa maluszków opowiedziała o Aniołkach, które strzegą ludzi w każdej chwili życia. Natomiast starszaki w pięknych strojach, przygotowanymi Jasełkami przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. Opowieść ta przeplatana była kolędami, pastorałkami, które również śpiewali zaproszeni goście. Pani dyrektor podziękowała za piękny program, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i połamała się opłatkiem. Potem wszyscy zasiedli do wigilijnego posiłku. Dzieci (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-21

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VIII Z ŻOŁNIERZEM JEDNOSTKI SPECJALNEJ KOMANDOSÓW

17 grudnia w ramach zajęć pt. „Rodzic – ekspert” przyjechał do nas pan Robert Jawoszek – ojciec naszej koleżanki Oli. Opowiadał nam o swoim zawodzie – żołnierza. Pan Robert pracuje w Jednostce Specjalnej Komandosów. Jest to jednostka, która prowadzi działania operacyjne na wodzie, lądzie i w powietrzu.
News      Zapoznał nas z rodzajami sił zbrojnych oraz uzbrojeniem wojsk: lądowych, powietrznych, wodnych, specjalnych i obrony terytorialnej. Dowiedzieliśmy się jakie są zadania żołnierza (przede wszystkim obrona granic państwa) oraz jakie są stopnie wojskowe od szeregowego do generała i w jaki sposób się je zdobywa. Zaproszony gość przekazał mam cenne informacje dotyczące wykształcenia jakie należy zdobyć, aby być zawodowym żołnierzem. Do najważniejszych  cech wojskowych należą: poświęcenie, doskonała sprawność fizyczna i psychiczna. Żołnierze (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-21

Miejsko – gminne zawody klas IV

Dnia 12 grudnia 2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas IV.
News W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe w Prudniku oraz ZSP z Moszczanki. Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z ZSP w Moszczance, a II miejsce wywalczyła dużyna chłopców. Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 3 stycznia 2019 r. w Białej. Życzymy powodzenia! Skład drużyny: Szopa Weronika, Włodarczyk Marta kl. III, Gołowkin Hanna, Kania Aleksandra, Pach Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Sitek Malwina, Wójtowicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19

Gratulujemy ....... Darii Szkwarek

News

Wyróżnienia w kat. kl. IV – VII i gimnazja w konkursie plastycznym pod tytułem „Ilustracja do ulubionej książki” zorganizowanym przez Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku i Prudnicki Ośrodek Kultury. Darii życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19

Świąteczne przygotowania w klasie 2

Święta tuż, tuż…
News więc wiele rozmów poświęciliśmy tematyce świątecznej. Za nami pogadanki o tradycji, pomocy bliskim oraz przygotowywaniu smakołyków. Uczniowie klasy 2 to uzdolnione dzieci, nie tylko plastycznie, ale i kulinarnie. Przygotowali piękne świeczniki, zabawne reniferki oraz przepiękne kartki świąteczne, które zawierały samodzielnie napisane  życzenia. Kartki uczniowie wkładali  do kopert i adresowali. Jednak najwięcej frajdy sprawiło dzieciom pieczenie pierniczków. Z pomocą przyszły nam mamy, które zręcznymi dłońmi wałkowały ciasto, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  ,   40   ,  41  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2384011