« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  ,   40   ,  41  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Czerwcowa akcja czytelnicza

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania uczniowie naszej szkoły 9 czerwca uczestniczyli w czerwcowej akcji czytelniczej.
News     Dzieci na początku dnia w dostępnych im źródłach wyszukiwały sentencje w temacie książek, a następnie najtrafniejsze z nich zapisywały kolorowymi kredami przed szkołą. Zaplanowanymi działaniami były też projekty murali promujących czytelnictwo. Młodzi czytelnicy pięknie wywiązali się z powierzonych im zadań. Anna Włodarczyk ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-311.html (...)
Data: 2017-06-09

Turniej szkół

08.06. 2017r. w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się TURNIEJ SZKÓŁ klas młodszych, organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku.
News

Wśród 6 szkół, nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Tradycją turnieju jest to, że zwycięzca jest tylko jeden. W tym roku zwyciężyli uczniowie ze szkoły nr 4 i choć nie udało nam się wygrać, dzieci wróciły zadowolone, ponieważ atmosfera podczas turnieju była bardzo miła i sympatyczna, a każdy z uczniów wrócił z dyplomem i torbą pełną upominków.

Małgorzata Zaworska

„Dzień Rodziny”

Przedszkolaki miały zaszczyt zaprezentować swoje umiejętności w Parafialnym Kościele w Moszczance.
News

Przedstawiły program artystyczny z okazji „Dnia rodziny”. Zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały na flażoletach, zatańczyły taniec oraz wykonały krótką inscenizację. Chcieli tym wyrazić swoją miłość i wdzięczność wszystkim rodzicom.  Patrząc na zgromadzonych gości uśmiechy oraz brawa myślę, że uroczystość spełniła swoją rolę.

Judyta Licznar
Data: 2017-06-08

Strażacy i leśnicy zacieśniają współpracę z naszą szkołą

Było turystycznie, wesoło, sportowo, ale przede wszystkim – bezpiecznie.
News 7 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie pieszym do Jarnołtówka, do rezerwatu „Cicha Dolina”. Pomysłodawcą, a jednocześnie współorganizatorem tej plenerowej imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczanki. Strażacy zabezpieczali trasę naszej wędrówki, zorganizowali gry i zabawy sportowe na śródleśnej polanie, rozpalili imponujące ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski. Obecność strażaków była dla uczniów dodatkową atrakcją. Dzieci pytały o charakter pracy strażaka, rodzaje (...)

KLASA PIĄTA W POZNANIU

Dnia 2 czerwca 2017r., na długo przed świtem, nasza klasa rozpoczęła wycieczkę do Poznania. Oprócz 5 klasy na wycieczkę wyjechali również nasi rodzice i rodzeństwo oraz Pani Jola Trybel – nasza wychowawczyni.
News Zwiedzanie Poznania zaczęliśmy od ratusza, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć poznańskie koziołki bucające się rogami tylko raz w ciągu dnia - w samo południe. Następnie wraz z naszym przewodnikiem udaliśmy się do muzeum archeologii. Potem pojechaliśmy na Ostrów Tumski do Bazyliki Archikatedralnej świętych apostołów Piotra i Pawła. Podczas pobytu w Bazylice nasz przewodnik dał nam zadanie do wykonania - mieliśmy znaleźć „SKARB POZNANIA”. Po całym dniu wrażeń wyruszyliśmy do szkoły Cogito, gdzie tamtejsi uczniowie pokazali nam swoją szkołę (...)

"KANGUR MATEMATYCZNY 2017"

Podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
News Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania w końcu nadeszły wyniki. Wyniki dla kategorii: Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej TRYBEL KRZYSZTOF- 69,00 punktów Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej OSZYWA ANDRZEJ- 81,00 GRZYWACZ FRANCISZEK- 66,00 GURGUL WIKTORIA- 56,25 Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej NOWAK TYMOTEUSZ- 98,50- wyróżniony MYKITA KAMIL- 76,25 ŻURAKOWSKA KINGA- 61,00 IWANOWICZ AMADEUSZ -56,50 DAROWSKI JAKUB- 55,50 SADŁO MIŁOSZ- 40,00     Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zawierał (...)
Data: 2017-06-06

„ A może nad morze...”

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję samodzielnie Tworzyć, Odkrywać, Poznawać, Odczuwać i Doświadczać w otoczeniu nadmorskich krajobrazów.
News     Tym razem klasa IV i VI uczestniczyła w Zielonej Szkole w Grzybowie. I choć Zielona Szkoła, to trudna forma edukacyjna, daje jednak wiele możliwości do rozwijania własnych pasji, zainteresowań, twórczej aktywności. Tam każdy uczestnik znajduje coś dla siebie. W trakcie pobytu nasi uczniowie mieli okazję przeżyć piracką przygodę, poznać żeglarskie pieśni, odwiedzić westernowe miasteczko w Zieleniowie, poznać historię oręża polskiego w Muzeum Oręża w Kołobrzegu oraz popływać statkiem po Bałtyku. Nie mogło również zabraknąć spacerów (...)
Data: 2017-06-06