« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  ,   40   ,  41  , (...)  79  , (...)  105  , (...)  154  ,  155   | następna strona »

NIECODZIENNY GOŚĆ W KLASIE III

W piątek uczniowie klasy 3 gościli w swojej klasie pana Pawła Kozakiewicza, byłego ucznia naszej szkoły.
News Obecnie pan Paweł Kozakiewicz mieszka w Krakowie i zajmuje się m. in. pisaniem książek dla dzieci. To człowiek bardzo ciekawy, otwarty, z wieloma pasjami. Podczas warsztatów,  uczniowie mieli okazję poznać bohaterów jego książki pt. „ Piękny Jas z Doliny Dunajca”. Poznali przygody Bryndzy podhalańskiej, Obwarzanka krakowskiego oraz wielu innych bohaterów o przezabawnych nazwach.  Dzieci otrzymały teczki z ilustracjami bohaterów, a następnie odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą ilustrację. Konkurs wygrała Oliwia Pelczar, (...)
Data: 2017-03-12

Jak przedszkolaki wiosny szukały (Łąka Prudnicka)

2 marca przedszkolaki z grupy maluchów wyruszyły na krótką wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.
News      Motywacją było pięknie świecące słońce i wesoły nastrój od rana. Dzieci z wypiekami na twarzy i wielkim przejęciem rozglądały się na wszystkie strony, każdy chciał pierwszy dostrzec najmniejszą zmianę w przyrodzie. Jakież było zadowolenie wszystkich, gdy nieopodal w sąsiednim ogrodzie zauważyliśmy nieśmiało wyglądające z ziemi krokusy, dalej w innym ogródku kępki pięknych przebiśniegów i malutką nieśmiałą stokrotkę wznoszącą swą główkę ku pierwszym promieniom słońca. Dzieci były bardzo zadowolone z odbytej (...)
Data: 2017-03-06

Posiąść sztukę porozumiewania się...

Kolejny moduł tegorocznego projektu "Mistrzowie życia" to dalsza praca nad rozwijaniem umiejętności społecznych i kierowaniem własnymi emocjami. Celem naczelnym tej części projektu stało się rozwijanie umiejętności interpersonalnych w aspekcie porozumiewania się między sobą.
News Nadawca i odbiorca Codziennie, odbywając wiele rozmów, nie zastanawiamy się do końca, czy wszystko to, co mówimy jest rozumiane tak, jak sobie tego życzymy. Dopiero, gdy pojawiają się trudności, konflikty, zastanawiamy się, czy zostaliśmy dobrze zrozumiani. Okazuje się wtedy, że porozumiewanie się z drugim człowiekiem jest sztuką wcale niełatwą i nie zawsze oczywistą. Komunikacja interpersonalna stała się przedmiotem zainteresowania psychologów. Zwrócili oni uwagę na związek między porozumiewaniem się ludzi a możliwością zaspokajania (...)
Data: 2017-02-27

"W karnawale same bale…”

Tak też w naszym przedszkolu 08.02.2017r. odbył się bal karnawałowy. Od rana w sali pojawiały się dzieci przebrane za różne postacie tj. królewny, rycerze, piraci, policjanci, indianie, zakonnice, złodzieje i przeróżne postacie z bajek, które ciężko było zliczyć i wymienić.
News   W pierwszej kolejności zostały wykonane zdjęcia grupowe. Następnie dzieci zaprezentowały swoje przebrania przechodząc przez tzw. ,,dywan”, co sprawiło im wiele radości. Po tym pokazie rozpoczął się bal karnawałowy. Dzieci bawiły się, tańczyły przy muzyce przygotowanej przez nauczycieli, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. W przerwach, między tańcami, odbywały się różne konkursy m.in. wyścig samochodami, taniec z balonem, taniec na gazecie. Nie obeszło się również bez zabawy w "krzesełka” i oczywiście "pociąg” wokół (...)
Data: 2017-02-13

"Bardzo kocham moich Dziadków. W moim sercu zawsze są". Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu [Łąka Prudnicka]

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.
News      Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości, przez swe wnuczęta. W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegło w cudownej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości.       Licznie przybywający goście do WDK w Łące Prudnickiej, zajęli miejsca na widowni i z niecierpliwością czekali na występy swoich wnucząt. Na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość i zupienie.       (...)
Data: 2017-02-12

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ

News    Karnawał, to czas wróżek, księżniczek, dzielnych rycerzy oraz superbohaterów. Dziś, podczas zabawy karnawałowej klas I – III wszyscy gościli w naszej szkole. Słodki poczęstunek w klasach oraz dobry humor dopełniły całości. Zabawę uważamy za udaną!    Dziękujemy wolontariuszom Samorządu Uczniowskiego: Asi Bandurowskiej, Jesice Jędrzejczak, Magdzie Żabskiej, Tomkowi Białopotockiemu, Adamowi Dziwiszowi, Meli Bolibrzuch za pomoc w organizacji zabawy karnawałowej.   ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http (...)
Data: 2017-02-10

KONKURS JĘZYKOWY "THE MASTER OF SPELLING"

To już III edycja konkursu językowego ?The Master of Spelling?, który odbywa się w naszej szkole.
News Wydarzenie miało miejsce 8 lutego 2017 r.  Konkurencja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych, klasy II – III oraz klasy IV – VI. Konkurs miał na celu: doskonalić umiejętność literowania w języku angielskim, rozwijać zainteresowania językiem angielskim oraz motywować uczniów do zdrowego współzawodnictwa. Tytuł „The Master of Spelling 2017” zdobył uczeń klasy III Michał Marut oraz uczeń klasy V Tymon Rojek. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Laureaci otrzymali dyplomy „Mistrza (...)
Data: 2017-02-09