« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  ,   39   ,  40  , (...)  77  , (...)  102  , (...)  150  ,  151   | następna strona »

Konkurs plastyczny "Choinkowa Ozdoba" [Łąka Prudnicka]

News

Jesteśmy dumni z Oliwera Chrobaka, przedszkolak z grupy maluchów, którego praca „Reniferek” została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii „ozdoba choinkowa” w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Opolu. W ocenie prac konkursowych uwzględniono kreatywność, pomysłowość, oryginalność, samodzielność i efekt plastyczny.  GRATULUJEMY!

Marzena Michalik
Data: 2016-12-30

ORIGAMI …

News Za nami kolejna konferencja dziecięca, którą tym razem przygotowała Marta Pawka z klasy piątej.  Za chwile radości, zabawy i kreatywnie spędzony czas bardzo dziękujemy. SAMORZĄD UCZNIOWSKI, Alicja Niedbalska, opiekun Samorządu Uczniowskiego (...)
Data: 2016-12-27

NA TROPIE GENIUSZA... czyli lekcja muzyki "na wesoło"

Wbrew obiegowym opiniom, muzyka poważna nie jest dla dzieci zbyt poważna. Mogłam się o tym przekonać na lekcjach muzyki, podczas której omawialiśmy postać wybitnego kompozytora - Wolfganga Amadeusza Mozarta.
News Wystarczyło tylko przygotować prezentację multimedialną, wykorzystać pasję Marty i jej umiejętność gry na skrzypcach oraz naturalną chęć kreatywnego tworzenia, której klasie piątej nie brakuje, aby sala lekcyjna stała się „mini” klubem muzycznym. Przy stolikach gracze pełni entuzjazmu, w tle „Eine kleine Nachtmusik” w wykonaniu koleżanki z klasy piątej i wciąż nowe pomysły na powstanie autorskich gier planszowych o cudownym dziecku z Wiednia. Takie lekcje dodają skrzydeł … Alicja Niedbalska ( (...)
Data: 2016-12-27

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości [Łąka Prudnicka]

Wigilia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.
News     Już tradycyjnie w tym dniu przedszkolaki przedstawiły „Jasełka”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.    Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. E. Szewczyk ZAPRASZAMY (...)
Data: 2016-12-23

Święta Bożego Narodzenia to czas na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli

W naszej szkole jak co roku uczniowie klasy 3 przygotowali Jasełka, wprowadzając społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w świąteczny nastrój.
News       Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia aniołków, pasterzy i królów przeplatane były kolędami w wykonaniu dzieci. Nie zabrakło też dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, bo społeczność szkolna to także wielka rodzina.                                                                                                    (...)
Data: 2016-12-23

Jaki powinien być prawdziwy współczesny „rycerz”

News W wypracowanym przez zuchy kodeksie czytamy:  „Prawdziwy rycerz powinien być uśmiechnięty, odważny, miły, powinien pomagać innym, nie dokuczać, można na niego liczyć…”     Przez 4 kolejne zbiórki zuchy z gromady „Kolorowe Motyle” robiły wszystko, aby zdobyć wiedzę, umiejętności a przy tym dobrze się pobawić i zdobyć sprawność indywidualną „Rycerz”. Poznając Prawo Zucha ( pierwsze z 6) -  „Zuch kocha Boga i Polskę” miały okazję wsłuchać się w gawędę o rycerzu Zawiszy Czarnym, (...)
Data: 2016-12-20

Warsztaty Bożonarodzeniowe w przedszkolu "Pod Kasztanem"

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Przystrojona choinka, świąteczna dekoracja oraz dźwięk kolęd wprowadzają nas w magię świąt.
News     8 grudnia o godzinie 15 rozpoczęły się w naszym przedszkolu warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami. W tym czasie nasze przedszkole zamieniło się w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy z przyjemnością oraz ogromnym zapałem oddali się pracy. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych, ozdób choinkowych. Wspólne tworzenie świątecznych ozdób dostarczyło niezapomnianych wrażeń (...)
Data: 2016-12-20