« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  ,   39   ,  40  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

Uczniowie klasy 1 z wizytą w gospodarstwie wiejskim

W ostatnim tygodniu na lekcjach uczniowie klasy 1 omawiali moduł tematyczny pt. „W gospodarstwie wiejskim”, dlatego też wybrali się z wizytą do Państwa Stalowskich w Moszczance, którzy przybliżyli uczniom pracę na wsi.
News Uczniowie mogli obejrzeć zwierzęta hodowlane, przyjrzeć się maszynom rolniczym, które ułatwiają prace polowe, jak również mogli poznać maszyny, które rolnicy używali kiedyś. Wizyta była pouczająca i mimo biegających po zagrodzie kaczek, gęsi, kur i perliczek, największym pupilem stał się mały czarny szczeniaczek. Małgorzata Zaworska     (...)
Data: 2018-04-24

KONCERT PUZONOWY w Przedszkolu (20.04.2018 r.)

Przedszkole w Łące Prudnickiej odwiedzili niezwykli goście.
News Byli to uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Prudniku: Natalia, Adam, Szymon i Wiktor wraz ze swoją nauczycielką panią Justyną Kowalczyk. Przygotowali oni przepiękny koncert. Była muzyka ludowa („Czerwone jabłuszko”), muzyka klasyczna („Eine kleine Nachtmusik” Mocarta), muzyka klasyczna („Haleluja”), muzyka bajkowa („Pszczółka Maja”) i kilka innych. Pani Justyna miłym i ciepłym głosem tłumaczyła przedszkolakom budowę i brzmienie puzonu. Dzieci w skupieniu, z zaciekawieniem i z błyszczącymi oczkami słuchały koncertu. Każdego (...)
Data: 2018-04-22

Od Piotrusia Króliczka do Drapieżnika - Mrocznego Łowcy

Wycieczka do Opola klasy II i III zaczęła się od kina Helios i komedii „Piotruś Królik”.
News Bohaterem filmu jest złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik, który toczy wojnę o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Po kinie daliśmy upust naszej energii szalejąc w centrum zabawy i rozrywki „Hoplandia”. Trampoliny, basen pełen gąbek, zjeżdżalnia na oponach, dmuchany tor przeszkód i zamykająca w sobie dzieci ogromna paszcza tygrysa- to tylko niektóre z atrakcji Hoplandii. Rozbawieni,  zmęczeni fizycznie, udaliśmy się do Łącznika, gdzie znajduje się jedyna w Polsce- Fabryka (...)
Data: 2018-04-19

„Ważymy, mierzymy, ...BMI obliczamy - o zdrowie dbamy!”

17 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna, w której uczniowie klasy VII dokonywali pomiarów ciśnienia, tętna.
News Następnie ważyli, mierzyli oraz obliczali BMI chętnym kolegom i koleżankom w klasach I i IV. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.     Celem akcji było zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne, dotyczące otyłości oraz nadciśnienia krwi, która może nieść za sobą poważne konsekwencje. Bardzo ważne jest prawidłowe i zdrowie odżywianie, które najlepiej kształtować od najmłodszych lat, a także aktywność fizyczna, która zapobiega wielu chorobom.       Król Anna ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-04-18

SPOTKANIE Z PASJONATEM PTAKÓW

16 kwietnia uczniowie klasy VII gościli pasjonata i hodowcę ptaków krajowych i egzotycznych p. Piotra Lemparta.
News Zaproszony gość przyniósł przepiórki, gila, kanarka oraz inne ptaki, które zachwycały swoim wyglądem i śpiewem. Uczniowie mogli obejrzeć ptasie jaja, obrączki karmę dla ptaków oraz bogatą dokumentację zawierającą szczegółowe informacje na temat hodowanych przez pana Piotra ptaków. Bogata wiedza naszego gościa na temat tym niezwykłych skrzydlatych przyjaciół oraz duże zainteresowanie uczniów sprawiły, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Młodzież nie tylko wzbogaciła wiedzę na temat hodowli ptaków, (...)
Data: 2018-04-18

Gminny Turniej BRD

9 kwietnia 2018 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjum na szczeblu gminnym.
News     Przybyło sześć drużyn ze szkół podstawowych i dwie z gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów klasy VI w składzie: Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Kamil Mykita i Miłosz Sadło. Uczniowie najpierw pisali testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, by następnie wykazać się w praktycznej jeździe na rowerze -pokonując tor przeszkód. Nasi wychowankowie zajęli II miejsce-drużynowo oraz II m. indywidualnie- Marta Pawka.  Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Jolanta Trybel ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-04-17

Licznik odwiedzin: 1959196