« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  ,   39   ,  40  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

Pierniki z historią w tle

Sześciolatki z Moszczanki odwiedziły Muzeum Ziemi Prudnickiej odpowiadając na zaproszenie na warsztaty piernikarskie.
News     Okazało się, że warsztaty to jedna z kilku atrakcji przygotowanych przez pracowników Muzeum. Po krótkiej pogadance na temat przypraw używanych do wypieku pierników i sposobu przygotowania ciasteczek, dzieci przystąpiły do pracy, która sprawiła im dużo radości, zwłaszcza moment wałkowania ciasta nałożonego na drewniane foremki. Klimat spotkania był prawdziwie świąteczny. Przywitały nas choinki dekorowane ozdobami i świecidełkami naszych pradziadków i dziadków. Dzieci miały również możliwość zobaczenia szopek (...)
Data: 2017-11-30

PLUSZOWY MIŚ [Łąka Prudnicka]

W piątek 24.11.2017 w naszym przedszkolu zjawili się niecodzienni goście, były to pluszowe misie.
News     Każdy z przedszkolaków przyniósł swojego. Były duże, małe, średnie, ale wszystkie miłe, uśmiechnięte i mięciutkie, takie do tulenia i kochania. Dzieci tańczyły z nimi, przytulały je. Poznały też historię pierwszego pluszowego misia TEDIEGO, były to jego 115 urodziny. Panie kucharki przygotowały też słodki poczęstunek. Wszystkim było bardzo przyjemnie i słodko, „tak jak misiowi, gdy zje miodek i przytuli się do kochanej osoby”. Ewa Pelczar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-346 (...)
Data: 2017-11-30

Turniej Piłki Nożnej pod hasłem: „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień”

28 listopada 2017 r. odbył się IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.
News     Po zaciętej rywalizacji nasi chłopcy w składzie: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Tymon Nowak, Daniel Winiarski, Samuel Iwanowicz, Dawid Łukaszewicz, Miłosz Sadło i Wiktor Leśniak zdobyli II miejsce. Dyplom i nagrody osobiście wręczył komendant Powiatowy Policji w Prudniku Andrzej Kłakowicz i wiceburmistrz Stanisław Hawron. Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-345.html (...)
Data: 2017-11-28

II EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

28 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej.
News     Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na poezję angielską i zachęcanie uczniów do regularnej pracy nad językiem angielskim. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas IV-VII i polegało na interpretacji jednego wybranego wiersza w języku angielskim. Oceniając występy naszych młodych artystów komisja brała pod uwagę: stopień opanowania tekstu, poprawność językową, interpretację i wrażenie artystyczne. Uczestnicy mieli różne pomysły na przedstawienie wierszy. Jury czekało trudne zadanie, gdyż uczestnicy reprezentowali (...)
Data: 2017-11-28

Wartościowe zasady dla naszej ogłady II [Łąka Prudnicka]

News Szanuj mamę, tatę brata - Choć już duży będziesz w latach, Bo rodzina bardzo ważna  o tym śpiewa piosnka każda. Dzieci obejrzały scenkę dramową " W parku", podczas której zobaczyły, jak komunikuje się stara matka z dorosłą córką... Tą zasadą uzmysłowiłyśmy dzieciom, jak ważna jest rodzina i wzajemny szacunek do siebie oraz jak istotna jest rozmowa, cierpliwość i poświęcenie czasu i uwagi drugiej osobie. Uwagę i szacunek należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, aby te w dorosłym życiu nie zapomniały o swoich starych (...)
Data: 2017-11-27

Z wizytą w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

22 listopada uczniowie z klas V-VII uczestniczyli w niezwykłej przygodzie teatralnej z aktorami Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
News     Sztuka teatralna pt.”35 maja” to barwna opowieść o chłopcu Konradzie, który ze stryjem Nagietkiem i przyjaznym koniem Negro Kaballo wyrusza w podróż w poszukiwaniu Mórz Południowych. Spektakl pokazuje jak ogromna siła drzemie w naszej wyobraźni, wystarczy ją pobudzić do działania, a znikną problemy i smutki, zaś otaczający nas świat stanie się barwny i kolorowy. Oto relacje i wrażenia naszych uczniów po obejrzeniu spektaklu: - Spektakl był bardzo fajny, było dużo efektów specjalnych i dużo świateł. Wspaniała (...)
Data: 2017-11-25