« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  ,   39   ,  40  ,  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

„Dajcie dzieciom narzędzia pracy, kredki i farby, fiszki do samodzielnych poszukiwań, książki do czytania, ogród, nie zapomnijcie o teatrze, a szkoła stanie się w mgnieniu oka placem budowy i słowo praca nabierze całej wspaniałości wiążąc pracę manualną z umysłową i społeczną”. C. Freinet
News Nasz „plac budowy” stał się inspiracją do odkrywania razem ze studentami tajników pedagogiki C. Freineta. Po dwóch latach przerwy, podpisaniu porozumienia o współpracy, studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, odwiedzili naszą szkołę. Ponad 40 osobowa grupa przyszłych nauczycieli ( mam nadzieję nauczycieli z pasją) wraz z opiekunami w osobach prof. dr hab. Gabrieli Kapica i dr Kornelii Solich miała okazję uczestniczyć we fragmentach 4 zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Na ekspresyjne i twórcze „Wiosenne (...)
Data: 2017-05-19

WIZYTA STRAŻAKÓW W ZSP W MOSZCZANCE

17 maja zawitali do naszej szkoły niezwykli goście. O godzinie 9:00 na teren boiska szkolnego wjechał na sygnale wóz strażacki, a w nim przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczanki.
News Strażacy ubrani w kombinezony i hełmy stanowili nie lada atrakcję dla uczniów i przedszkolaków. Celem spotkania było przybliżenie pracy strażaków. Pan Marcin Wolski szczegółowo omówił przedmioty znajdujące się na wyposażeniu wozu strażackiego. Zaprezentował także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Dzieci miały możliwość przymierzenia hełmu i maski oraz potrzymania sprzętu używanego podczas różnych akcji ratowniczych. Główną atrakcją był pokaz lania wody i pompowania jej z rzeki. Niektóre (...)

Konkurs Matematyczny

W klasie drugiej odbył się Konkurs Matematyczny, który miał wyłonić zwycięzcę, a tym samym reprezentanta naszej szkoły do Gminnego Konkursu Matematycznego.
News

Wśród nagrodzonych znalazły się dziewczynki:

Magdalena Wójtowicz, Julia Szpara, Aleksandra Kania, a zwycięstwo przypadło Weronice Szopie. Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie.

Jolanta Brudniak
Data: 2017-05-18

Pod lipą się nie kłamie…

Lipa, która została drzewem roku 2017 w Nadleśnictwie Prudnik, stała się tematem przewodnim spotkania z panem Rafałem Kaszą- specjalistą ds. edukacji ekologicznej.
News        To jedno z najbardziej znanych drzew, kochane przez artystów, opiewane w literaturze przez Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego. Nam służy swoim cieniem i zachwyca zapachem, rosnąc niedaleko szkoły, przy letniej scenie. W Prudniku mamy trzy gatunki tego drzewa: lipy drobnolistne, szerokolistne i srebrzyste. W prelekcji pana Rafała nie zabrakło informacji, jak rozpoznać różne gatunki lip, gdzie znajdują się najstarsze, najwyższe i najokazalsze lipy. Poznaliśmy znaczenie lip w kulturze, wierzeniach, medycynie. Dawniej, (...)
Data: 2017-05-18

„Starsi młodszym, młodsi starszym”

Pod takim hasłem 15 maja w naszej szkole przebiegła oryginalna akcja czytelnicza z udziałem uczniów klasy piątej i klasy drugiej.
News Dzieci głośno czytały sobie wzajemnie fragmenty ulubionych książek w ulubionych zakamarkach szkoły.

Anna Włodarczyk
Data: 2017-05-15

DIY … czyli parę słów o konferencji dziecięcej Kingi Żurakowskiej

News Zrób to sam (ang. Do it yourself ('du: ıt jə’self), w skrócie DIY) – określenie idei związanej z samodzielnym, niekomercyjnym wykonywaniem przez amatorów zwykle na własne potrzeby różnych prac bez pomocy profesjonalistów. Anglojęzyczny termin DIY pojawił się na początku XX wieku a do powszechnego użytku wszedł po II Wojnie Światowej. Tą ideą zafascynowała się nasza uczennica z klasy piątej - Kinga Żurakowska. Dzięki niej zapoznali się z nią również uczestnicy konferencji dziecięcej, która (...)
Data: 2017-05-14

Przyszli czytelnicy z wizytą w szkolnej bibliotece

Najmłodsze dzieci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pod opieką pani Judytki Licznar z okazji Dnia Bibliotekarza odwiedziły szkolną bibliotekę.
News

Maluszki z przedszkola miały okazję przekroczyć próg miejsca, do którego już za kilka lat będą regularnie przychodzić po lektury oraz inne książki. Na razie przyszli bywalcy biblioteki z pasją oddali się przyjemnościom przeglądania barwnie ilustrowanych bajek i słuchania baśni braci Grimm w wykonaniu szóstoklasistek.

Niecodzienna wizyta w bibliotece zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Anna Włodarczyk
Data: 2017-05-12