« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  ,   39   ,  40  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

STRAŻACY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W MOSZCZANCE GOŚCIEM PRZEDSZKOLAKÓW [ŁĄKA PRUDNICKA] 21.11.2018 r.

W środę, 21 listopada do przedszkola przybyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance pani Karolina i panowie Mariusz i Kamil.
News Podczas spotkania, dzieci miały okazję zobaczyć stroje strażaków: galowy, bojowy i koszarowy oraz dowiedzieć się, jakie funkcje spełniają poszczególne stroje. Dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wichur, wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudziły elementy sprzętu gaśniczego, z którymi przyjechali nasi goście, dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki i potrzymać w rączkach prądownice wodną. Dowiedziały się (...)
Data: 2018-11-23

Wizyta w szkole podstawowej w Łące Prudnickiej

Grupa 5 – 6 latków została zaproszona na przedstawienie przygotowane przez uczniów, absolwentów naszego przedszkola, z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę „Nasza Niepodległa”.
News Przedszkolaki wspólnie ze starszymi kolegami odśpiewały hymn Polski, pamiętały w jakiej pozycji powinno się hymn śpiewać. W skupieniu i błyszczącymi oczkami słuchały wierszy i pieśni patriotycznych, niektóre też próbowały śpiewać. Odpowiadały też prawidłowo na zadawane pytania, dotyczące tego co zapamiętały z przedstawienia. Spotkanie to pogłębiło  wiadomości dzieci dotyczące historii      zaborów  i odzyskania niepodległości przez nasz kraj, które przekazały im panie w przedszkolu,dzięki temu  (...)
Data: 2018-11-21

Przedszkolny konkurs fotograficzny pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” [Łąka Prudnicka]

News W naszym przedszkolu, w ramach realizacji projektu dotyczącego obchodu 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę został ogłoszony konkurs fotograficzny „Piękna nasza Polska cała”. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami miały w ciekawy sposób przedstawić zdjęcia z najciekawszych miejsca naszego kraju, które wraz z rodzicami odwiedziły. Przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.  Ewa Pelczar (...)
Data: 2018-11-21

KLASA VIII W ZESPOLE SZKÓŁ MEDYCZNYCH

W piątek ~15 listopada 2018 roku~ nasza klasa była z wizytą w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku. Spotkanie zaczęło się od podzielenia nas na 3 grupy (towarzyszyła nam też pani Grażyna - pedagog i pani Gosia - nasza wychowawczyni).
News Pierwsza grupa poszła do klasy, w której dowiedzieliśmy się co nieco o sprzętach związanych z ortopedią, implantach, ortezach, a nawet mogliśmy zobaczyć i spróbować jazdy na wózku inwalidzkim, chodzić o kulach. Druga grupa miała zajęcia z masażu. Można było mieć wymasowaną rękę, dłoń albo nawet plecy! Wyszliśmy stamtąd naprawdę odprężeni. Trzecia grupa udała się na zajęcia, podczas których wykonywaliśmy negatywy i pozytywy, czyli po prostu odlewy kończyn z gipsu. Grupy zamieniały się miejscami, dzięki czemu każdy mógł uczestniczyć (...)
Data: 2018-11-18

Konferencja: „Nasze zwierzaki 2"

Wzięcie do domu dowolnego zwierzaka to z pewnością świetna propozycja dla kogoś, kto chciałby cieszyć się wiernym towarzyszem. Musimy jednak pamiętać, że są to żywe istoty i wiąże się z tym nie tylko sama przyjemność, ale również i ogrom obowiązków.
News      Uczennice Maja, Kaja i Daria Szkwarek podczas kolejnej konferencji opowiadały o tym, w jaki sposób muszą zagwarantować swoim małym podopiecznym najlepszą opiekę, aby czuły się w ich domu naprawdę dobrze i bezpiecznie. Podczas spotkania przedstawiły nam swoje kolejne nowe zwierzątka. Były to:  trzy myszki Karmelka, Kornelka i Łotka, kot Borys, królik Henry, nasi starzy znajomi żółw Masza i pies WiFi.  Pojawiły się nawet rybki akwariowe welonki oraz wąż wodny( trzciniak). Swojego pupila przedstawiła nam Amelia Zdanowicz. Był (...)
Data: 2018-11-18

OD SILNIKA DO ROBOTA

W ostatni wtorek, uczniów klas 4-6 odwiedził Pan Witold Rygorowicz, właściciel m.in. firmy WIRY Edukacja.
News     Nasz gość przygotował prezentację, dzięki której uczniowie uzyskali informacje, w jaki sposób otworzyć i prowadzić własną firmę. Pan Witold opowiedział o warsztatach, które prowadzi z wykorzystaniem klocków Lego Technic, Lego Education, Lego Mindstorms, Lego Boots, WeDo 2.0, Maszyny proste i silnik oraz Energia Odnawialna. Ponadto zaprezentował fragment tworzonego robota do układania kostki Rubika, pojazd terenowy, kota, który reaguje jak prawdziwy kot oraz czujniki odległości, koloru, położenia, a także programowalne kostki (...)
Data: 2018-11-15