« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  ,   39   ,  40  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

Nasze Majowe Ekspertki

Maj nieodłącznie kojarzy się z jedną datą, 26 – Dzień Matki. W tym dniu wszystkie mamy z pewnością dostaną laurki, bukiety kwiatów, czy drobne prezenciki.
News     Klasa IV postanowiła uczcić to święto w sposób zupełnie inny. Zaprosiliśmy do naszej klasy Mamy Ekspertki, które zechciały podzielić się z nami swoimi zainteresowaniami, wiedzą, pasją. Pierwsza na nasze zaproszenie odpowiedziała mama Lenki. Pani Bożenka jest pielęgniarką, opowiedziała nam o swojej pracy i podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Już teraz wiemy jak ważna jest codzienna higiena, a przede wszystkim częste mycie rąk. Razem z mamą Leny utrwaliliśmy sobie zasady pierwszej pomocy, ćwiczyliśmy na fantomie jak również (...)
Data: 2017-05-25

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW [Łąka Prudnicka]

Na kolejnej spartakiadzie dla przedszkolaków, nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy „Sowy”, w składzie: Igor Kroczak, Daria Bolibrzuch, Marcelina Rudzka, Kacper Wojciechowski, Wiktor Chrzanowski i Bartosz Bernacki.
News     Mieliśmy też sporą grupę kibiców: rodzice, dziadkowie, starsze i młodsze rodzeństwo zawodników naszej drużyny, kolegów i koleżanki z przedszkola z rodzicami, którzy głośno i dzielnie nam kibicowali. Rywalizacja była ostra i zabawa przednia. Drużyna dzielnie wywalczyła IV miejsce. GRATULACJE!     W imieniu drużyny i pań opiekujących się drużyną serdecznie dziękujemy naszym KIBICOM za gorący doping. Ewa Pelczar   (...)

Gratulacje dla... [Łąka Prudnicka]

News

Julki Zadrożny, Paulinki Tomczyk, Darii Bolibrzuch, Kacperka Wojciechowskiego, za zdobycie    II miejsca w kategorii zespołów przedszkolnych.

Ewa Szewczyk

„Ogrodnik jak czarodziej” cd. [Łąka Prudnicka]

Hura, nareszcie nadeszła ładna, ciepła pogoda i przedszkolaki z grupy „Sowy” mogły swoje wyhodowane kwiatki wysadzić w przedszkolnym ogródku, pochwalić się rodzicom, i codziennie przychodząc do przedszkola obserwować, jak rosną i zakwitają.
News

Z radością i wielkim zaangażowaniem wykonywały swoją pracę. W nagrodę otrzymały nową sprawność – „Małego Ogrodnika”. Były z tego bardzo dumne.

Ewa Pelczar

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

Teatrzyk dla maluchów pt. „Krasnoludek” [Łąka Prudnicka]

I znów grupa starszaków „Sowy” przygotowała dla maluchów teatrzyk pt. „Krasnoludek”. Było to też, między innymi, podsumowanie wiedzy dzieci o ekologii.
News W bajce Krasnoludek chciał się wyprowadzić z lasu, gdyż ludzie pozostawili w nim bardzo dużo śmieci. Maluszki z przejęciem obserwowały akcję bajki. Postanowiły posprzątać las, żeby Krasnoludek w nim został. „Bo cóż by znaczyły bajki, bez Krasnoludków”. Podczas sprzątania segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Pamiętały, bo pani ich tego nauczyła. Za prawidłowo wykonane zadanie otrzymały od starszaków pamiątkowe medale „Mały Ekostrażnik. Grupa starszaków też została uhonorowana kolejną sprawnością: Małego (...)

Nasi uczniowie zaproszeni na Piknik Europejski

W niedzielę, 21 maja, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zorganizował na błoniach Domu Kultury „Kożle”- „Piknik z Funduszami Europejskimi”. Celem imprezy była popularyzacja wiedzy i zainteresowanie mieszkańców regionu funduszami europejskimi, a także promocja efektów realizacji projektów dofinansowanych z funduszy europejskich.
News W tym roku piknik połączono z obchodami Święta Województwa Opolskiego i miał on, szczególnie dla najmłodszych, bardzo interesującą ofertę edukacyjną.  Cztery strefy: „edukacji”, „rekreacji”, „degustacji” i „warsztatów” oferowały dzieciom propozycje zabaw, zadań, doświadczeń i ciekawych odkryć. Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się warsztaty ceramiczne, wikliniarskie i kulinarne. W strefie edukacji m.in. brały udział w pokazach fizycznych „Jak natura się zmienia (...)
Data: 2017-05-23

Zuchowy „Kuchcik”

„Kolorowe Motyle” w akcji!
News Zdobywanie sprawności zuchowych, to jeden z elementów pracy gromady zuchowej. Dzisiaj na zbiórce zdobywaliśmy kulinarne doświadczenia. Na wcześniejszych spotkaniach zaplanowaliśmy nasze działania, a zadanie między zbiórkowe polegało na zgromadzeniu produktów potrzebnych do zrobienia tostów. Był chleb tostowy, żółty ser, ketchup, ale nie zabrakło zdrowych warzyw - pomidorów, ogórka zielonego a nawet rzodkiewki i zielonej sałaty. W szóstkach toczyły się dyskusje, czy pomidor i sałatę do środka, przed włożeniem do (...)
Data: 2017-05-22