« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  37  ,   38   ,  39  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Ogólnopolski Tydzień Czytania

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania.
News Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tego roku nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć swoje talenty lektorskie podczas Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas IV – VII. Najlepszymi w tej niełatwej konkurencji, wg werdyktu jury, okazali się:  Kacper Luty z klasy IV – I miejsce                 Joanna Bandurowska z klasy VII, Marta Pawka z klasy VI – II miejsce  Bartosz Bieniarz z klasy V – III miejsce. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, (...)
Data: 2018-06-11

ACTUS PO RAZ KOLEJNY ZDOBYWCĄ „CZARODZIEJSKIEJ LAMPY ALLADYNA”

Sztuka teatralna „Aladyn z Agrabahu” w reż. Małgorzaty Żuk, której premiera odbyła się w maju br. w naszej szkole, podbiła tym razem serca Jury XV Małych Konfrontacji Teatralnych.
News Grupa Actus, która po raz piąty w swojej artystycznej karierze wzięła udział w MKM, otrzymała piątą już do kolekcji statuetkę „CZARODZIEJSKIEJ LAMPY ALLADYNA” oraz kolejny dyplom uznania. Wyróżnieni również zostali odtwórcy głównych ról – Miłosz Sadło (Aladyn) oraz Kinga Żurakowska (Jasmina). Jak widać Actus-wciąż w wyśmienitej formie - przynosi splendor naszej szkole. Gratulujemy!!!   (...)
Data: 2018-06-07

Interdyscyplinarnie i śpiewająco

Uczennice klasy trzeciej: Julia Szpara, Weronika Szopa i Magdalena Wójtowicz wzięły udział w Interdyscyplinarnym Turnieju Klas I-III, który odbył się 6 czerwca W Prudnickim Ośrodku Kultury.
News

Organizatorem imprezy była prudnicka „czwórka”.  Dziewczynki sprawnie i szybko rozwiązywały zadania i łamigłówki, brawurowo odśpiewały „Wesoło gra lokomotywa”. I chociaż nie przywiozły ze sobą pucharu-bawiły się doskonale!

Elżbieta Bury

Data: 2018-06-07

„Upadek, to nie przypadek”

Bezpieczeństwo w szkole, w drodze do szkoły…….. wiemy, to ważne.
News Dzisiaj jednak, dzięki obecności przedstawiciela KRUS p. Alicji Igras z placówki terenowej w Nysie dowiedzieliśmy się jak ważne jest bezpieczeństwo na wsi podczas wielu prac wykonywanych w gospodarstwach domowych, na polach, w ogrodach i to nie tylko jesienią, ale o każdej porze roku. Prowadząca, posługując się świetną animacją filmową pt. „ Upadek, to nie przypadek”, w której przewodnikiem był kogut dostarczyła uczniom naszej szkoły wiedzy o zachowaniu szczególnych środków ostrożności podczas różnych prac związanych z pracami (...)
Data: 2018-06-05

KLASA VI ORAZ VII NA ZIELONEJ SZKOLE W GÓRACH Witojcie!

News Chciałach by wam ino pedzieć, co sakramencko pikna była ta wyciecka do Zakopanego.  Terozki syćkie ludziska łobaccie jak piknie nasze dziecioki łopisały wyciecke do Tater. Tak wincej nie godom. Trzymcie sie. Hej! J. Trybel Z DZIENNIKA TATERNIKA: „Dzień czwarty był jednym z najlepszych. Tego dnia bardzo dużo zwiedzaliśmy co jest ogromnym plusem ( Kościół – Bazylika Matki Bożej Fatimskiej, wjazd wyciągiem na Gubałówkę, zjeżdżalnia grawitacyjna, Krupówki i ognisko).”                (...)
Data: 2018-06-05

Dzień dobry-co słychać?

„Dzieci prezentują swoje zainteresowania i pasje”-bo talent ma każdy, tylko trzeba umiejętnie go odkrywać i pomóc rozkwitnąć.
News Wśród wielu dzieci, zaproszonych do programu p. Marka Karpa znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły. Była to Hania Gołowkin, która występując przed zebraną publicznością w kimonie, opowiedziała o swojej sportowej pasji – o karate oraz Julia Szpara, która już swoim ubiorem- mundurek zuchowy, dała zebranym do zrozumienia , że jest  zuchem i realizuje się  w pracy indywidualnej i zespołowej gromady „Kolorowe Motyle”. Razem opowiedziały, co dzieje się na zbiórkach, jakie sprawności zdobywały, a nawet odśpiewały (...)
Data: 2018-06-04

BYŁO SUPER!!!

Dzięki uprzejmości Państwa Gorzelannych kolejny raz spędziliśmy miłe i niezapomniane chwile w parku rozrywki „Zaginione Miasto Rosenau”.
News Chętnie i z dużym zainteresowaniem korzystaliśmy z uroków i niezliczonych atrakcji parku. Na zakończenie wizyty zostaliśmy ugoszczeni pysznym obiadem. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Z podziękowaniami klasa druga i klasa trzecia ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-419.html   (...)
Data: 2018-06-04

Licznik odwiedzin: 2051035