« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  37  ,   38   ,  39  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  209  ,  210   | następna strona »

Sukces młodych ekologów

W Głuchołazach odbyła się Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, organizowana od 22 lat, z myślą o uczniach-pasjonatach przyrody. W tym roku przyjechało na nią 40 uczniów. Nasi szóstoklasiści uzyskali następujące wyniki: Noemi Pustelniak-III miejsce, Andrzej Oszywa-IX miejsce, Daria Jaworska-XIV miejsce.
News     Organizatorem Olimpiady, w której biorą udział uczniowie z powiatu prudnickiego i nyskiego, jest Opolski Zespół Parków Krajobrazowych przy współpracy z Nadleśnictwem Prudnik. Głównym celem imprezy było promowanie opolskich parków krajobrazowych ze szczególnym uwzględnieniem PK „Góry Opawskie”, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej i problemy jej ochrony. Olimpiada została podzielona na dwie części: część testową z arkuszem pytań i drugą- związaną z rozpoznawaniem chronionych (...)

„Dzień Pluszowego Misia”

23 listopada odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Misia, w których udział wzięły dzieci z grupy młodszej i starszej.
News Aby dzieci poczuły atmosferę tego święta, poproszono je o przyniesienie ulubionego misia. Do przedszkola przybyły misie małe, duże, kolorowe, z kokardą, ale każdy był piękny i wyjątkowy. Świętowanie rozpoczęto od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Następnie dzieci poznały historię pluszowego misia i przypomniały sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol… Przedszkolaki poznały też gatunki niedźwiedzi, a także słuchały wierszy o misiach i uczestniczyły w zabawach (...)

Finansowy Elementarz [przedszkole Łąka Prudnicka]

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w projekcie „Finansowy Elementarz”, który jest autorskim przedsięwzięciem edukacyjnym Fundacji Banku Milenium przy współpracy z Fundacją „Ver-ba”.
News Celem projektu było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z pojęciem pieniądza i kształtowanie racjonalnych postaw społecznych w kwestiach finansowych. Udział w tym projekcie zorganizował nam tatuś  Hani z grupy starszaków pan Wojciech Sobczyński. Warsztaty prowadzone były przez animatorkę panią Martę Grzegorczyk z Wrocławia, która w bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przeprowadziła zajęcia, wykorzystując wiele ciekawych pomocy dydaktycznych.  Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy, naklejki i książeczki „Pan Sebastian (...)

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej. Była to trzecia edycja konkursu cieszącego się coraz większą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.
News Celem konkursu było m.in. rozwijanie i wspieranie zdolności recytatorskich uczniów, upowszechnianie poezji krajów anglojęzycznych oraz szerzenie zainteresowania nauką języka obcego. Ocenie podczas recytacji wierszy podlegało: opanowanie tekstu, poprawność językowa, interpretacja oraz ogólne wrażenie. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Jury w składzie: p. Jolanta Brudniak - przewodnicząca, p. Elżbieta Bury, p. Małgorzata Gibek i Joanna Bandurowska -  przedstawiciel Samorządu Szkolnego wyłoniło następujących zwycięzców konkursu (...)
Data: 2018-11-27

Dzień Pluszowego Misia [Łąka Prudnicka]

Mały, duży, puchaty, czy kudłaty, bury czy kolorowy, z kokardką czy bez….
News Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najchętniej kupowanych zabawek dla dzieci. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie dla każdego z nas był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można było wszystko powiedzieć, przytulić i zabrać ze sobą na rodzinna wycieczkę, lub chociażby do przedszkola. Co roku już od kilku lat odbywa się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tak też było 26 listopada, kiedy to dzieci (...)
Data: 2018-11-27

PRZEDSZKOLAKI - BEZPIECZNE DZIECIAKI !!!

News     Serdeczne gratulacje dla Ninki Mączka, Cecylki Stonoga, Karolka Trembeckiego. Arturka Bojkowskiego, Kacperka Zdanowicz za zajęcie II miejsca, w konkursie pod hasłem "Przedszkolaki - Bezpieczne Dzieciaki". Dziękujemy organizatorom konkursu za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę. Ewa Szewczyk     (...)
Data: 2018-11-26

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANKA

Smakowite święto zawitało w naszej szkole. Uczniowie klas I-IV wspólnie z wychowawcami przygotowywali w swoich klasach zdrowe i smaczne kanapki.
News      Warto przypominać, jak ważną rolę pełni śniadanie w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe.  Pomijanie porannego posiłku to częsty błąd żywieniowy, który powoduje spadek energii oraz mniejszą zdolność koncentracji.      Drugie śniadanie w szkole, zjedzone w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy, było również okazją do zacieśniania więzów z rówieśnikami. Wspólny posiłek na pewno lepiej smakował! Zapraszamy do galerii. Anna Król ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-11-26