« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  37  ,   38   ,  39  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

UWAGA! UWAGA! KOLEJNA LAWINA LAUREATÓW: MARTA, AGATA, MIŁOSZ, ŁUCJA, czyli recytatorska rewolucja w … prudnickiej willi Frankla

Dzisiaj, w urokliwej siedzibie Prudnickiego Ośrodka Kultury, miał miejsce IX Konkurs Recytatorski Poezji Romskiej.
News Jak co roku, w ten grudniowy czas, opuściliśmy szkolne mury, by … magią romskiego słowa mówionego, talentem, odwagą i kunsztem recytatorskim - oczarować publiczność i… komisję konkursową. Udało się! Profesjonalne jury, któremu tego roku przewodniczyła Róża Łakatosz – romska poetka i malarka z Poznania, doceniło wkład pracy i jakość recytacji wierszy autorstwa Papuszy, Jana Mirgi, Teresy Mirgi, Stanisława Stahino Stankiewicza w wykonaniu naszych recytatorów – gadżów. W kategorii klas I-III: I MIEJSCE i NAGRODA (...)
Data: 2017-12-07

Mikołaje są na świecie… czyli klasa V w krainie LEGO

Że Mikołaje są na świecie przekonali się uczniowie klasy V w mroźny, wtorkowy poranek. Nic nie podejrzewając, jak co dzień przyszli do szkoły, spakowani i przygotowani do zajęć.
News     Kiedy zadzwonił dzwonek dowiedzieli się , że mają się ubrać i przejść do autokaru. Niektórzy byli bardzo zdziwieni inni nawet lekko przerażeni. Kiedy autokar ruszył dzieci dowiedziały się, że jadą do Wrocławia zwiedzić największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Radość była ogromna. Sama wystawa była połączeniem edukacji z zabawą. Wśród uczniów największe zainteresowanie wzbudził 11-metrowy samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych, zbudowany z miliona klocków oraz postać Roberta Lewandowskiego. W (...)
Data: 2017-12-07

LAWINA LAUREATEK KONKURSU JEDNEGO WIERSZA IM. MICHAŁA LISOWSKIEGO o uzależnieniach

Finał XX EDYCJI Konkursu Jednego Wiersza im. Michała Lisowskiego o uzależnieniach, konkursu o zasięgu krajowym – przyniósł, poetycko! rzecz ujmując, grudniową lawinę laureatek ze szkoły w Moszczance.
News     Uroczysta gala finału konkursu odbyła się 1 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury w Głuchołazach. Podczas niej prezentowane były wiersze laureatek i laureatów trzech kategorii wiekowych.. Poważnemu tematowi uzależnień oraz niełatwej formie literackiej, w kategorii „dzieci do lat 14”, sprostały i zdobyły nagrody oraz wyróżnienia nasze uczennice! II NAGRODA – ŁUCJA STONOGA, lat 11 II NAGRODA - ALICJA BATKO, lat 12 WYRÓŻNIENIE - DARIA SZKWAREK, lat 10  WYRÓŻNIENIE – AMELIA ZDANOWICZ, lat 10 WYRÓZNIENIE (...)
Data: 2017-12-06

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!”

Pod tym hasłem uczniowie klasy VII przygotowali Mikołajki dla swoich kolegów i koleżanek z klasy I.
News Podczas imprezy dzieci odpowiadały na pytania związane ze Świętym Mikołajem. Wszyscy otrzymali drobne upominki w postaci zabawek oraz słodkości. Uradowane i przejęte buzie najmłodszych uczniów potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i czekają na jego prezenty. Najstarsi uczniowie zaś mogli przekonać się, jak niewiele trzeba, aby innym sprawić odrobinę radości. Małgorzata Gibek ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-349.html (...)

BAŚNIOWE PODRÓŻE Z MIKOŁAJEM

W tym roku nieco szybciej, bo już 1 grudnia Mikołaj przybył do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Impreza była nie tylko związana z kultywowaniem tradycji związanych z obchodzeniem Mikołajek, ale kolejny raz miała miejsce integracja dzieci naszej szkoły z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły z czeskiego Jindrichowa.
News     Edukacja naszych uczniów przebiega prawidłowo, gdy dzieci potrafią sprawiać innym przyjemność, wykazują się twórczością i kreatywnością w swoich pomysłach, potrafią rozwiązywać różne zadania, miło spędzić czas oraz zwyciężać, ale też umiejętnie ponosić porażki.  Byłoby to niemożliwe, gdyby niewspółuczestniczący w realizacji działań nauczyciele, podsycający kreatywność i pomysłowość uczniów. Nauczyciele i uczniowie, jak każdego roku, otrzymali wsparcie od rodziców, którzy powołali i współtworzyli (...)

„Mikołaj”

Dnia 5 grudnia zostaliśmy zaproszeni na „Mikołajki” do Wiejskiego Domu Kultury w Moszczance. Na początku powitały nas Panie animatorki – pomocnice Świętego Mikołaja, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.
News Po konkursach, tańcach, śpiewach i słodkim poczęstunku przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem. Mikołaju!!! Mikołaju!!! Z takimi gorącymi okrzykami dzieci z niecierpliwością oczekiwały na pojawienie się Mikołaja. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj został serdecznie przywitany i gorąco zaproszony do zabawy, tańca i śpiewu. Następnie Mikołaj został ugoszczony na krzesełku, ponieważ dzieci również dla niego przygotowały niespodzianki w postaci piosenek i prac plastycznych. Atrakcji  tego  dnia  było  (...)