« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  37  ,   38   ,  39  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Nasi uczniowie zaproszeni na Piknik Europejski

W niedzielę, 21 maja, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zorganizował na błoniach Domu Kultury „Kożle”- „Piknik z Funduszami Europejskimi”. Celem imprezy była popularyzacja wiedzy i zainteresowanie mieszkańców regionu funduszami europejskimi, a także promocja efektów realizacji projektów dofinansowanych z funduszy europejskich.
News W tym roku piknik połączono z obchodami Święta Województwa Opolskiego i miał on, szczególnie dla najmłodszych, bardzo interesującą ofertę edukacyjną.  Cztery strefy: „edukacji”, „rekreacji”, „degustacji” i „warsztatów” oferowały dzieciom propozycje zabaw, zadań, doświadczeń i ciekawych odkryć. Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się warsztaty ceramiczne, wikliniarskie i kulinarne. W strefie edukacji m.in. brały udział w pokazach fizycznych „Jak natura się zmienia (...)
Data: 2017-05-23

Zuchowy „Kuchcik”

„Kolorowe Motyle” w akcji!
News Zdobywanie sprawności zuchowych, to jeden z elementów pracy gromady zuchowej. Dzisiaj na zbiórce zdobywaliśmy kulinarne doświadczenia. Na wcześniejszych spotkaniach zaplanowaliśmy nasze działania, a zadanie między zbiórkowe polegało na zgromadzeniu produktów potrzebnych do zrobienia tostów. Był chleb tostowy, żółty ser, ketchup, ale nie zabrakło zdrowych warzyw - pomidorów, ogórka zielonego a nawet rzodkiewki i zielonej sałaty. W szóstkach toczyły się dyskusje, czy pomidor i sałatę do środka, przed włożeniem do (...)
Data: 2017-05-22

Na gminnym etapie

Matematyczne zestawy - wyzwaniem dla uczestników konkursu
News Wśród zadań konkursowych na Gminnym Konkursie Matematycznym, w którym wzięli udział nasi uczniowie, przeważały matematyczne łamigłówki.  Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze: Bartosz Salawa - trzecioklasista zajął wysokie 3 miejsce. Do pierwszego brakowało mu tylko 1,5 pkt. Weronika Szopa, reprezentantka drugoklasistów zajęła miejsce 4. To wysokie lokaty. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się z Waszych sukcesów. Jolanta Brudniak (...)
Data: 2017-05-22

„Wśród ważek, skamieniałości i wulkanów…”

Druga wycieczka przyrodnicza w ramach projektu „Zobaczyć, doświadczyć, przeżyć” odbyła się 19 maja na Górę Św. Anny.
News Uczniowie mieli okazję zapoznać się z niezwykłą kolekcją ważek zgromadzoną w Dziale Przyrody Muzeum Czynu Powstańczego. Oglądanie wystawy poprzedziła ciekawa prelekcja filmowa o tych owadzich drapieżnikach.  W wykład wpleciono szereg informacji na temat biologii i ekologii wybranych gatunków ważek. Czy wiemy, że ważki pojawiły się na Ziemi około 300 milionów lat temu i w późnym karbonie były „władcami przestworzy”? Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Parku Krajobrazowym „Góra (...)

Wizyta strażaków w przedszkolu „Pod Kasztanem” w Łące Prudnickiej

17 maja o godzinie 11.30 przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości- strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance.
News W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska mogły podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej (...)

Spotkanie z panem Józefem Skałką - hodowcą gołębi [Łąka Prudnicka]

We wtorek 16 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do państwa Skałków. Gospodarz, pan Józef od lat interesuje się gołębiami.
News Zajęcie to stanowi dla niego ciekawe hobby, któremu poświęca każdą wolną chwilę, dbając o swoje pupilki. Z ogromnym zaangażowaniem wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji na temat hodowli gołębi, ich karmienia i pielęgnowania. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i pogłaskać gołębia oraz  podziwiać lot pięknych ptaków, które krążąc nad domostwem dzielnie wracały do gołębnika. Dziękujemy za wielką gościnność, słodki poczęstunek dla dzieci  oraz za dostarczenie przedszkolakom  wiele cennych wiadomości i wrażeń. Marzena (...)
Data: 2017-05-21

„Dajcie dzieciom narzędzia pracy, kredki i farby, fiszki do samodzielnych poszukiwań, książki do czytania, ogród, nie zapomnijcie o teatrze, a szkoła stanie się w mgnieniu oka placem budowy i słowo praca nabierze całej wspaniałości wiążąc pracę manualną z umysłową i społeczną”. C. Freinet
News Nasz „plac budowy” stał się inspiracją do odkrywania razem ze studentami tajników pedagogiki C. Freineta. Po dwóch latach przerwy, podpisaniu porozumienia o współpracy, studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, odwiedzili naszą szkołę. Ponad 40 osobowa grupa przyszłych nauczycieli ( mam nadzieję nauczycieli z pasją) wraz z opiekunami w osobach prof. dr hab. Gabrieli Kapica i dr Kornelii Solich miała okazję uczestniczyć we fragmentach 4 zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Na ekspresyjne i twórcze „Wiosenne (...)