Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  157  , (...)  231  ,   232   ,  233  ,  234   | następna strona »

Twórczość w Moszczance rozkwita!

Twórczość w Moszczance rozkwita! Na przełomie roku 2010/2011 dzieci ze szkoły w Moszczance brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach, w których uczestniczyły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każdy nauczyciel jak zawsze z pasją, oferował mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, nie tylko dotyczących swojego przedmiotu. Każdy uczeń mógł wybrać taką formę warsztatu, która mu odpowiadała, w której czuł się dobrze i pewnie. A chętnych nie brakowało!
News "Karuzela kreatywności”, zajęcia przygotowane przez nauczycielki języka polskiego i muzyki, zachęcały do udziału w warsztatach muzycznych i polonistycznych, na których dzieci mogły uczyć się teorii i praktyki baletu oraz flamenco, tworzyły hymn Comeniusa, oraz przygotowywały przedstawianie teatralne, które mieliśmy szansę zobaczyć w trakcie watry szkolnej na terenie Moszczanki. Jak tworzyć origami bez sklejania, budowle z klocków trójkątnych lub wygrać w pokera kartami matematycznymi? Na te pytania bez problemu odpowiedzą uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-20

Społeczność szkolna uczestniczy w debatach przygotowanych przez uczniów

Społeczność szkolna uczestniczy również w debatach przygotowanych przez uczniów klas III ? VI. Uczniowie wraz z wychowawcami na początku roku szkolnego wybierają wspólnie jeden temat debaty do którego pilnie przygotowują się podczas wybranych godzin wychowawczych. Celem debat jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do śmiałej wymiany poglądów na dany temat. Uczestnictwo w debatach uczy dzieci kultury dyskusji, ciekawego wypowiadania się na forum szkolnym, współpracy oraz sztuki wypracowania kompromisu.
14 XII klasa V przeprowadziła debatę nt. „Asertywność a egoizm – granice”. Celem debaty była umiejętność rozróżniania postaw asertywnych od egoistycznych. W celu przybliżenia tematu uczniowie klasy V demonstrowali scenki rodzajowe, wprowadzili pojęcia asertywność i egoizm. Społeczność szkolna chętnie podejmowała wymianę zdań i na dowód tego, że zrozumiała istotę asertywności podawała liczne przykłady z życia. Wnioski: - uczniowie wiedzą, że warto być człowiekiem asertywnym, - społeczność szkolna wie, kto to egoista i dlaczego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-10

"Szkoła Obywateli"

Szanowni Państwo, Laureatką wojewódzkiego etap konkursu dla Dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł ?Szkoła Obywateli? została pani Marzena Kędra

KONKURS JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego

Konkurs JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego w kategorii: dzieci do lat 13 wygrał Michał Górski z klasy V, natomiast Weronika Tabaka z klasy VI otrzymała za swój utwór wyróżnienie. Kolejne gratulacje!!!

Z wizytą w Polsce

Na przełomie maja i czerwca 2011 r. Szkoła Podstawowa w Moszczance gościła grupę nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Turcji, Walii, Rumunii, Włoch i Hiszpanii. Od września 2010 r. razem realizują program Comenius ?Uczenie się przez całe życie?, którego głównym celem jest stworzenie europejskiego muzycznego portfolio.
News Przygotowania do tej wizyty trwały wiele tygodni, pracę rozpoczął cykl zajęć prowadzonych techniką „doświadczeń poszukujących” na temat krajów partnerów, zwieńczeniem pracy była wystawa i prezentacje uczniów. Głównym celem wizyty było poznanie tańców narodowych oraz folkloru partnerskich krajów, jak również zapoznanie ze sposobami rozbudzania zamiłowania muzyką i tańcem w placówkach partnerskich. Goście pobyt w szkole rozpoczęli od jej poznania, rolę przewodników w wędrówce (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-05

VIII Festiwal Literackiej Twórczości

I miejsce dla Karoliny Worożańskiej, II miejsce dla Julii Cieśli w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Laureatki cieszyły się z nagród, tym bardziej, że były one kolorowe i duże. Znalazły tam wartościowe książki i słodkości na dalszą drogę pisania. Młodzi autorzy ze wzruszeniem, odświętnie ubrani prezentowali swoje utwory przy mikrofonie. Swój wiersz mógł też powiedzieć każdy uczestnik konkursu.
Członkowie Klubu Literackiego „Brzeg” mieli przyjemność uczestniczyć w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Romana Więczaszek była jurorką konkursu poetyckiego adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja zgromadziła 43 utwory poetyckie dzieci od 9 do 13 lat. Festiwal miał zasięg wojewódzki. Nadesłano wiersze z Moszczanki, Brzegu, Przełęku, Goświnowic i nyskich szkół; SP 3 SP 1 SP 10 I NSP.
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-05

Rok odkrywania talentów

W ramach realizacji projektu ?Rok Odkrywania Talentów? zostały zorganizowane w szkole i poza nią spotkania z ciekawymi ludźmi dla młodych pasjonatów. Celem tych spotkań było utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że ich pasja jest wartością, czymś co je wyróżnia, nadaje sens ich życiu.
News Podpisanie Porozumienia Prudnik-Nadwórna Dnia 13.12.2010r. odbyło się spotkanie z młodymi muzykami naszej szkoły: Martą Jędrzejczyk i Wiktorią Golc- Mączką oraz nauczycielem muzyki- Panią Alicją Niedbalską. Celem zajęć było podzielenie się pasją gry na instrumencie, przekazanie wiedzy związanej z budową instrumentów i zaprezentowanie gry na skrzypcach, flecie bocznym, gitarze i flażolecie. Spotkanie wzbogaciły rozmowy z artystami i zagadki dotyczące instrumentów. Dnia 20.12.2010r. zaproszona do szkoły została Pani Anna Górską- (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-02
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  157  , (...)  231  ,   232   ,  233  ,  234   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762661