« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  119  , (...)  159  , (...)  215  ,   216   ,  217  , (...)  235  ,  236   | następna strona »

Nasze dzieci prezentują swoje pasje.

W ramach prowadzonego projektu nt. pasji i zainteresowań nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach, podczas których wzajemnie prezentują swoje pasje.
News   Swój talent muzyczny przedstawiła nam uczennica kl.VI Oliwia Łukaszewicz, a spotkanie poprowadziła Julia Cieśla, która zaprezentowała wszystkim swój talent dziennikarski.       Oprócz talentów muzycznych nasi uczniowie: Paulina Adamska, Julia Olejnik, Martyna Konieczna oraz Patrycja Lisowska z kl.V pokazały wszystkim swoje zamiłowanie do plastyki, prezentując przy tym różnorodne techniki, jakimi się posługują.       Spotkania cieszyły się (...)
Data: 2012-12-11

ZAPROSZENIE

konsultacje logopedyczne
News Serdecznie zapraszam rodziców dzieci przedszkolnych  na konsultacje logopedyczne, które odbędą się: 13.12.2012 od godz. 16.00 do 17.00 3.01.2012 r. od godz. 16.00 do 17.00           Kazimiera Czabaj (...)
Data: 2012-12-10

?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?

Listopad w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?. Cała społeczność szkolna zapoznała się z twórczością i działalnością pedagogiczną tego wielkiego przyjaciela dzieci.
News Na początku miesiąca wszystkie klasy obejrzały adaptację  najsłynniejszej bajki napisanej przez Janusza Korczaka „Król Maciuś I". To pozwoliło dzieciom na zrealizowanie ich twórczości  plastycznej. Klasa I w sposób bardzo dojrzały i interesujący  opowiedziała swoim koleżankom i kolegom jakie mają prawa, a dowiedzieli się tego poznając postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz ochrony i praw dzieci.     Wszyscy obecni na uroczystości byli oczarowani sposobem interpretacji  działalności (...)

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich na szczególne widowisko, inspirowane życiem Janusza Korczaka pt. ?Pasje niespełnione? w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Moszczance.
PRZEDSTAWIENIE ODBĘDZIE SIĘ:   14 grudnia 2012 roku (w piątek) o godzinie 16.30 W Szkole Podstawowej w Moszczance   Zapraszają: nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Moszczance                                                                                                                                      (...)

MIKOŁAJKI 2012

17.00      zbiórka w szkole klasa IV-V  przygotowanie sali gimnastycznej  na nocleg klasa VI      przygotowanie swojej sali   na nocleg   17.00 – 17.50   kolacja dla klas I - III      17.50           wyjście do Kościoła 18.00 – 18.45   Roraty 18.45 – 19.00   Mikołajkowy teatr /w kościele/ 19.00 – 19.45   rozdanie paczek   /w kościele/ 19 (...)
Data: 2012-12-06

Wychowanie ku przyszłości

Relacja prof. Bogusława Śliwerskiego
Wychowanie ku przyszłości   Właśnie wróciłem z konferencji, jaką zorganizowała dla wychowawców, pedagogów, rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance (k/Prudnika) pani Marzena Kędra -NAUCZYCIELKA ROKU 2012. Miał być Rzecznik Praw Dziecka. Nie przyjechał. Ja miałem do pokonania 240 km w niezbyt sprzyjających warunkach klimatycznych i drogowych. Pojechałem, bo obiecałem spotkać się z nauczycielami małej, wiejskiej, a jakże pięknej miejscowości, zanim dowiedziałem się o tym ze dyrektorka tego Zespołu kandyduje do (...)
Data: 2012-11-26

Relacja z wojewódzkiej konferencji zorganizowanej w ramach roku Korczakowskiego

W dniu 23 listopada 2012 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ?Otwarte okno? i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Moszczance zorganizowały wojewódzką konferencję w ramach roku Korczakowskiego.
Inicjatorką i autorką programu była dyrektorka szkoły Marzena Kędra. Konferencja realizowana była z Grantów Edukacyjnych Opolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2012/2013, wzięło w niej udział ponad 100 osób. Podjęliśmy się realizacji tej konferencji, bowiem idee pedagogiki Korczaka splatają się z pedagogiką Freineta, która stanowi drogowskazy naszej pracy pedagogicznej. Drogi Korczaka i Freineta były róże, ale mieli te same cele. Wywodzą się z jednego pnia – ożywczego nurtu poszukiwań pedagogicznych, nazywanego Nowym Wychowaniem (...)
Data: 2012-11-26