« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  194  ,   195   ,  196  ,  197  ,  198   | następna strona »

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ANIMATORÓW PEDAGOGIKI C. FREINETA W MOSZCZANCE

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ANIMATORÓW PEDAGOGIKI C. FREINETA W MOSZCZANCE 30. 09 ? 2.10. 2011 Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji na temat ?Moim laboratorium jest dziecko?, czyli o tym jak można zmieniać szkołę
News 30 września – 2 października 2011 r. Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance Ośrodek wypoczynkowy Mieszko w Pokrzywnej Program konferencji Dzień pierwszy 30 września 2011(piątek) 12.00 - 15.00 Rejestracja i zakwaterowanie uczestników Konferencji w ośrodku Mieszko w Pokrzywnej 15.00 – 16.00 Wędrówka po szkolnych zakamarkach 16.00 – 16.30 Działania edukacyjne podejmowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Moszczance inspirowane pedagogiką C. Freineta - prezentacja Marzena Kędra 16.30 – 16 (...)
Data: 2011-09-30

Otwarta Szkoła. Sukces szkoły z Moszczanki

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance zdobył pierwsze miejsce w konkursie \\\"Otwarta Szkoła\\\" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
News Szkoła w Moszczance koło Prudnika została nagrodzona za współpracę rodziców i nauczycieli i za umiejętne włączanie rodziców do pracy edukacyjnej. Nagrodę - dwa laptopy, które przydadzą się dla szkolnych warsztatów filmowych, delegacja szkoły odebrała w poniedziałek w siedzibie ministerstwa w Warszawie. - To dla nas podwójny sukces, bo w tym obszarze konkursu konkurencja była największa - mówi dyrektor szkoły Marzena Kędra. W sumie do rywalizacji w konkursie "Otwarta Szkoła" w tym roku stanęło 150 szkół (...)
Data: 2011-09-20

W bierkowickim skansenie

Dnia 20 IX dzieci z klas młodszych miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach warsztatowych pod hasłem "Od ziarenka do bochenka".
Uczniowie poznali kolejne etapy powstawania pysznego chleba, uczyli się nazw dawno zapomnianych przedmiotów związanych z jego wypiekiem, sami przygotowali bułki i rogale z ciasta drożdżowego. Dzieci spacerowały po muzeum zwiedzając zabytkowe chaty, młyn, wiatraki, kościół i kuźnię. Elżbieta Bury
Data: 2011-09-20

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012 1.09.2011r. uroczyście powitano wszystkich uczniów i nauczycieli. Nowi uczniowie zostali pasowani na pierwszoklasistów. Wszystkim życzymy sukcesów i owocnej pracy ! Małgorzata Zaworska

Zajęcia wspomagające proces edukacyjny

Oferta edukacyjna szkoły zawiera propozycje 29 różnych zajęć, które umożliwiają rozwój możliwości i zainteresowań uczniów
W ofercie znajdują się: -15 zajęć rozwijających zainteresowania uczniów - 5  kół przedmiotowych - 9 zajęć wyrównujących szanse Wnikliwa analiza wywiadu dotyczącego celów, efektów i opinii uczniów „Czy oferta edukacyjna umożliwia rozwój możliwości i zainteresowań uczniów?”, uzewnętrznia realizację podstawy programowej, która jest modyfikowana, wzbogacana i umożliwia rozwój zainteresowań uczniów. Proponowana oferta edukacyjna wpływa na rozwijanie  umiejętność (...)
Data: 2011-09-03

Nowoczesna Edukacja Szkolna

Realizacja programu ?Nowoczesna Edukacja Szkolna? odbywa się poprzez interdyscyplinarną realizację miesięcznych zadań zintegrowanych wokół działań wychowawczych profilaktycznych i edukacyjnych.
Na każdy miesiąc przygotowany jest temat wiodący, który realizowany będzie w różnych aspektach: „Leśne Wrota Wiedzy” Prezydencja Polski w Unii Europejskiej Troska o życie i zdrowie Wokół Bożego Narodzenia Białe szaleństwo Szkolny Pitagoras nad Złotym Potokiem Marcowy maraton swobodnej ekspresji Zdrowie i uroda Moja rodzina – najważniejsze osoby w moim życiu Czar świętojańskiej nocy – Sobótka w Moszczance   Program obejmuje swym zasięgiem wszystkie (...)
Data: 2011-09-02

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 SKŁAD SAMORZĄDU: Przewodnicząca: Roksana Adamska Zastępca Przewodniczącej: Julia Cieśla Członkowie: Nikola Masztalerz Iwo Rogowski Rafał Kowalski Martyna Konieczna Paulina Adamska Wiktoria Pytel Opiekun Samorządu Szkolnego: mgr Małgorzata Gibek   DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów. CELE:  - kształtowanie (...)