Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  193  ,   194   ,  195  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Julia Cieśla została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Z wielką radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o ogromnym sukcesie Julii Cieśli ? uczennicy klasy szóstej, która w tym roku, po raz drugi w swojej szkolnej karierze, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym i tym razem zajęła III miejsce.

Warto dodać, iż Julia, będąc laureatką konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim z zakresu języka polskiego, zostaje zwolniona z obowiązku przystąpienia w kwietniu do sprawdzianu kompetencji, co jest równoznaczne z uzyskaniem z testu najwyższego wyniku. Wielkie gratulacje!

Małgorzata Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-24

?DO GÓRY NOGAMI? ? warsztaty humanistyczne dla klas I- VI w ramach projektu ?Równym Krokiem? współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Humanistyczny to znaczy? - tak brzmiał pierwszy temat warsztatów humanistycznych przeprowadzonych z grupą dzieci z klas I ? VI w ramach projektu ?Równym krokiem?.
News Na początku najmłodsi uczestnicy zajęć, kierując się tylko intuicją, podjęli próbę wyjaśnienia znaczenia trudnego dla nich słowa humanistyczny. Padające z ust siedmiolatków skojarzenia rozbawiały starszych uczestników, którzy wobec młodszych kolegów wykazali się dozą wyrozumiałości. Po  interpretacyjnych próbach najmłodszych prym przejęli szóstoklasiści. Oni w subtelny sposób uzupełniali informacje. W tych okolicznościach zapanowała atmosfera życzliwości, wszyscy poczuli się dobrze i bezpiecznie. Przyszedł (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-20

Sukces naszych uczniów w tenisie stołowym i szachach

15.02.2013r. odbyły się Indywidualne Powiatowe Zawody w Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców.
News Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Gibek, Rafał Kowalski, Paulina Adamska, Martyna Konieczna. Obie zawodniczki zostały finalistkami i zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   16.02.2013r €“ nasi uczniowie w składzie : Benedykt Pustelniak, Paweł Kosowski, Igor Pwaka, Klaudia Frukacz reprezentowali naszą szkołę w V Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych  w Szachach Szybowice 2013 pod patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-20

?Na własne oczy? ? warsztaty matematyczno ? przyrodnicze dla klas I- III

ramach projektu ?Równym Krokiem? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
News Uczniowie klas I-III uczestnicząc od listopada w zajęciach matematyczno – przyrodniczych rozwijali swoje zainteresowania i zdolności. Podczas wycieczki po okolicy, wędrując z fiszką poszukującą badali właściwości białego puchu, obserwowali przez lupę płatki śniegu. Pracowali w grupach nad grą dydaktyczną, wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami. Wykorzystując atlasy, książki przyrodnicze, a także pracownię komputerową, poszerzali swoje wiadomości dotyczące państw i ich powierzchni, mórz i oceanów a także fauny i flory świata. Uczyli (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-19

Warsztaty z przedsiębiorczości dla klas III ? VI w ramach projektu ?Równym Krokiem? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Dzieci swoje pierwsze zajęcia z przedsiębiorczości rozpoczęły przeprowadzając wywiady z mieszkańcami wsi. Po wyczerpujących ?doświadczeniach poszukujących?, mogły już samodzielnie odpowiedzieć na nurtujące je pytanie dotyczące definicji przedsiębiorczości i wspólnie określały jej cele.
News  W dyskusji nt.: „Kim chciałbym zostać?” większość dzieci wiedziała co chciałaby robić w przyszłości, chociaż znalazły się i takie, które nie miały jeszcze pomysłu na odniesienie sukcesu w swoim dorosłym życiu. Wśród nich były takie, które w przyszłości chciałyby założyć własne przedsiębiorstwa. Wprowadzając dzieci w świat ekonomii wspólnie odkrywaliśmy historię pieniądza. Dzieci podczas zabawy zaznajomiły się z takimi pojęciami jak barter, płacidła, kruszce, drogocenne kamienie, złote i srebrne monety (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-16

Styczeń w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Koniec ze scholastyką

Freinet opierając się na naturalistycznej metodzie dążył do tego, aby dziecko swoją wiedzę zdobywało w sposób naturalny, poprzez doświadczanie, eksperymentowanie, przeżywanie, odkrywanie i tworzenie.
News Obserwując uczniów, swoje doświadczenia i  spostrzeżenia z pracy z dziećmi zawarł je w  „Niezmiennych prawdach pedagogicznych”. Ważny aspekt odchodzenia od sztywnych scholastycznych zasad panujących w szkole umieścił  w dziesiątej prawdzie pedagogicznej: „Koniec ze scholastyką”. Chcąc sprawdzić czy nasza szkoła jest szkołą tradycyjną, czy nauczyciele pracują nowoczesnymi metodami nauczania, przeprowadziłyśmy mały eksperyment. W jego ramach każdy nauczyciel przeprowadził lekcję, która się rozpoczynała od słów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-16

Jak karnawał, to karnawał !

Karnawał to czas zabawy, muzyki i tańca, dlatego w naszej szkole pojawiły się wróżki, diabełki, aniołki, czarownice i wiele innych bajkowych postaci, które doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej.
News Karnawał to czas zabawy, muzyki i tańca, dlatego w naszej szkole pojawiły się wróżki, diabełki, aniołki, czarownice i wiele innych bajkowych postaci, które doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej.   Małgorzata Zaworska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-06
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  193  ,   194   ,  195  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2424417