Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  190  ,   191   ,  192  , (...)  214  ,  215   | następna strona »

Marzec w naszej szkole przebiegał pod hasłem ,, Optymistyczna wiara w życie??

Marzec kojarzy się wszystkim z wiosną, słońcem, ciepłem? Niestety pogoda marcowa nie oczarowała nas zwiastunami wiosny, nie szafowała energią słoneczną. Czyżby w marcu spisały się tylko bociany, które w Moszczance zawitały pierwszego dnia wiosny? Okazuje się, że nie tylko? Uczniowie z klas I - VI, realizując marcowe zadania związane z optymizmem, w pełni zrekompensowali w szkole deficyt prawdziwej wiosny.
News Najmłodsi realizowali zadanie: Optymizm2, czyli potęgowanie optymizmu na lekcjach matematyki. Moc pozytywnej energii brała się z oryginalnych, twórczych  poleceń  do zadań matematycznych, typu: „zmierz długość małego palca i stopy swojego kolegi; zrób 10 przysiadów,6 pajacyków i 4 pompki. Zapisz działanie.” Na tej matmie było kreatywnie!               Drugoklasiści stworzyli ze swoich prac galerię prac artystycznych pt. „ Potęgę optymizmu”                 Trzecioklasiści (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Z radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o nagrodzie Rafała Kowalskiego i wyróżnieniu Pauliny Adamskiej
News w gminnych eliminacjach XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  pt: Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Gratulacje J                                                                                                                             Bożena (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom?

W dniu 15 marca 2013 r. w budynku Komendy Straży Pożarnej w Białej odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom? na szczeblu powiatowym.
News Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju udział wzięli uczestnicy, którzy zwyciężyli w eliminacjach gminnych. I tym razem nasza uczennica Julia Cieśla nas nie zawiodła. Zdobywając I miejsce jako jedyna w swojej grupie wiekowej zakwalifikowała się do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                                             (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY - JULII CIEŚLI

W dniu 4 marca 2013 r. w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ? ŻAK 2013, w którym brało udział 125 uczestników z naszej diecezji opolskiej.
 Uczestnicy musieli uzyskać co najmniej 45 punktów (tj. 90 % całkowitej liczby punktów), aby zostać laureatem. Nasza uczennica zdobyła 47 punktów w teście finałowym.  Uroczysta Gala, podsumowująca diecezjalne konkursy odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 10.00 w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1A w Opolu. Składamy serdeczne gratulacje. Julka - tak trzymaj!!!   Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-12

LUTY W NASZEJ SZKOLE PRZEBIEGAŁ POD HASŁEM ? KAŻDA JEDNOSTKA PRAGNIE SUKCESU. NIEPOWODZENIE JEST HAMULCEM, NISZCZYCIELEM ZAPAŁU I WERWY?.

Każdy z nas pragnie, aby jego wysiłki i starania były zauważone i docenione przez innych. Czasami wystarczy zwykły uśmiech, pochwała, czy aprobata drugiej osoby abyśmy czuli, że dokonaliśmy czegoś wyjątkowego.
News Świadomość, że możemy osiągnąć sukces, bardzo szeroko rozumiany, jest czynnikiem motywującym do wytężonej pracy nad sobą. Punktem wyjścia do realizacji tej niezmiennej prawdy C. Freineta stało się hasło: JEŚLI CHCESZ ODNIEŚĆ SUKCES, NAJPIERW MUSISZ POZNAĆ SAMEGO SIEBIE! Na początku nasze działania skoncentrowaliśmy na przybliżeniu uczniom dwóch pojęć: - Inteligencja wieloraka - Różne style uczenia się Uczniowie na godzinach wychowawczych zapoznali się z teorią inteligencji wielorakiej H. Gardnera. Ten wielki amerykański psycholog (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-05

Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?

1 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim Prudnik nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?.
News
 Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Agnieszka Zagawa, Julia Cieśla, Martyna Konieczna. Uczennica naszej szkoły Julia Cieśla zdobyła maksymalną ilość punktów (33pkt) i zajęła I miejsce, Agnieszka Zagawa zdobywając 31pkt. zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (...)
 
 
Bożena Sajewicz
 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-04

KONKURS ?MAM TALENT 2013?

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Tomasz Wójtowiczem i p. Małgorzatą Gibek zorganizował konkurs, w którym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty.
News W tym roku artyści wystąpili w następujących kategoriach: śpiew, magiczne sztuczki, taniec, gra na pianinie, recytacja, opowiadanie dowcipów. Głosami jury (każdy z 6 członków mógł przyznać maksymalnie 10 punktów), w skład którego wchodzili nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zdecydowano o  następujących wynikach: I miejsce: Benedykt Pustelniak, Wojciech Porębski, Kamil Gibek z klasy V za magiczne sztuczki – 53 punkty II miejsce: Oliwia Łukaszewicz z klasy VI za śpiew – 51 punktów III (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-04
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  190  ,   191   ,  192  , (...)  214  ,  215   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2361017