« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  44  , (...)  86  , (...)  115  , (...)  169  ,   170    | następna strona »

Watra Szkolna Przez Moszczankę

W piątkowy wieczór przez Moszczankę przeszła gromada wesołych rozśpiewanych kolędników. Byli nimi uczniowie, nauczyciele i rodzice z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Moszczance.
News Watra to słowo pochodzenia włoskiego, oznaczające "ognisko". Moszczaniecka watra rozpoczęła się przed budynkiem szkoły, tym samym witając i zachęcając do wspólnej kolędy mieszkańców oraz przybyłych gości. Nie obyło się bez scen kolędniczych, które dzieci, nauczyciele i goście (w tym pani poseł Janina Okrągły) z pieczołowitą starannością odgrywali przy każdym rozpalonym ognisku. Cała drużyna kolędników przy akompaniamencie gitary śpiewała kolędy, życzyła i winszowała mieszkańcom: „ Na zdrowie, na szczęście, (...)
Data: 2011-01-05

Sukcesy sportowe

14.12.2010r. w PSP w Moszczance odbyły się indywidualne mistrzostwa miejsko-gminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt czołowe miejsca zdobyły uczennice naszej szkoły I miejsce Joanna Wierzbicka II miejsce Roksana Adamska Poszczęściło się również naszym chłopakom, bowiem podobnie jak dziewczęta zdobyli : I miejsce Wojciech Bagiński, II miejsce Bartłomiej Adamski Gratulacje!
Data: 2010-12-14

Sukcesy sportowe

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w zawodach sportowych, w których odnoszą liczne sukcesy
17.11.2010r. dziewczęta w składzie( H.Seńków, W.Jonik, N.Masztalerz, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska,) zdobyły I miejsce w miejsko-gminnych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt, tym samym awansowały do powiatu.Gratulacje! 25.11.2010r. dziewczęta w składzie( H.Seńków, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska, W.Jonik, N.Masztalerz A.Witke.) zdobyły II miejsce w powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt.Gratulacje! 14.12.2010r odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego (...)
Data: 2010-11-17

Dyrektor roku

8 listopada 2010 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Prudniku pani dyrektor Marzena Kędra z rąk Piotra Pakosza przewodniczącego NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego odebrała statuetkę ?Dyrektor Roku?.

Sukcesy sportowe

7.11.2010r. dziewczęta w składzie: H.Seńków, W.Jonik, N.Masztalerz, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska, zdobyły I miejsce w miejsko-gminnych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt, tym samym awansowały do powiatu.Gratulacje!
News 25.11.2010r. dziewczęta w składzie H.Seńków, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska, W.Jonik, N.Masztalerz A.Witke. zdobyły II miejsce w powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt.
Data: 2010-11-07

ORTOMANIA 2010

CZOŁOWE MIEJSCA W RENOMOWANYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM ,,ORTOMANIA 2010\\\" ZAJĘLI NASI UCZNIOWIE!!!

Prestiżowy tytuł Profesora Oświaty dla Marzeny Kędry

Premier Donald Tusk i Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października 2010 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wręczyli po raz trzeci w historii polskiej oświaty honorowy tytuł ? Profesora Oświaty. Wśród 13 pedagogów ten prestiżowy tytuł otrzymała pani Marzena Kędra dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Tytuł honorowy Profesora Oświaty jest najwyższym stopniem awansu zawodowego, który mogą osiągnąć nauczyciele pracujący w tym zawodzie . To zaszczytne wyróżnienie otrzymało dotychczas zaledwie dwudziestu najlepszych pedagogów w Polsce. Kapituła do Spraw Profesorów Oświaty składa się z 16-osobowej komisji.
Nauczyciel ubiegający się o ten tytuł musi spełnić szereg kryteriów. Obejmują one wskazane elementy, takie jak: jakość pracy bezpośrednio na rzecz uczniów, wpływ kandydata na swoje środowisko zawodowe, np. przez stwarzanie swoją postawą pozytywnego wzorca oraz poprzez różne formy dzielenia się z innymi nauczycielami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Kryteria oceny dorobku to także, szczególne zasługi kandydata oraz jego wysoka kultura pedagogiczna, rozumiana jako wybitna umiejętność prowadzenia prawdziwego dialogu pedagogicznego w połączeniu (...)
Data: 2010-10-14