« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  169  ,   170   ,  171  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

MIKOŁAJKI 2012

17.00      zbiórka w szkole klasa IV-V  przygotowanie sali gimnastycznej  na nocleg klasa VI      przygotowanie swojej sali   na nocleg   17.00 – 17.50   kolacja dla klas I - III      17.50           wyjście do Kościoła 18.00 – 18.45   Roraty 18.45 – 19.00   Mikołajkowy teatr /w kościele/ 19.00 – 19.45   rozdanie paczek   /w kościele/ 19 (...)
Data: 2012-12-06

Wychowanie ku przyszłości

Relacja prof. Bogusława Śliwerskiego
Wychowanie ku przyszłości   Właśnie wróciłem z konferencji, jaką zorganizowała dla wychowawców, pedagogów, rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance (k/Prudnika) pani Marzena Kędra -NAUCZYCIELKA ROKU 2012. Miał być Rzecznik Praw Dziecka. Nie przyjechał. Ja miałem do pokonania 240 km w niezbyt sprzyjających warunkach klimatycznych i drogowych. Pojechałem, bo obiecałem spotkać się z nauczycielami małej, wiejskiej, a jakże pięknej miejscowości, zanim dowiedziałem się o tym ze dyrektorka tego Zespołu kandyduje do (...)
Data: 2012-11-26

Relacja z wojewódzkiej konferencji zorganizowanej w ramach roku Korczakowskiego

W dniu 23 listopada 2012 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ?Otwarte okno? i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Moszczance zorganizowały wojewódzką konferencję w ramach roku Korczakowskiego.
Inicjatorką i autorką programu była dyrektorka szkoły Marzena Kędra. Konferencja realizowana była z Grantów Edukacyjnych Opolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2012/2013, wzięło w niej udział ponad 100 osób. Podjęliśmy się realizacji tej konferencji, bowiem idee pedagogiki Korczaka splatają się z pedagogiką Freineta, która stanowi drogowskazy naszej pracy pedagogicznej. Drogi Korczaka i Freineta były róże, ale mieli te same cele. Wywodzą się z jednego pnia – ożywczego nurtu poszukiwań pedagogicznych, nazywanego Nowym Wychowaniem (...)
Data: 2012-11-26

Dostali się do Sezamu !

I, II i III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Wierszykowy Sezam??
News Dostali się do Sezamu ! Było ich 45-ciu, nie rozbójników :-), ale uczestników XV Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji  Dla Dzieci, którzy  21 listopada 2012roku przybyli z wszystkich szkół gminy Prudnik do  Willi Frankla – siedziby Prudnickiego Ośrodka Kultury. Spośród nich troje to uczniowie naszej szkoły, członkowie szkolnej  grupy teatralnej. Ta trójka uczniów w ubiegłą środę dostała się do finałowego Sezamu i znalazła w nim… potwierdzenie recytatorskich umiejętności w formie (...)
Data: 2012-11-25

Sukces na XVI Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

16 listopada 2012r. w Ośrodku Wypoczynkowym Czerwony Kozioł w Głuchołazach odbył się finał XVI Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zakres tematyczny był szeroki.
Obejmował walory przyrodnicze i kulturowe opolskich parków krajobrazowych i rozpoznawanie chronionych gatunków roślin,  zwierząt i grzybów rosnących na Opolszczyźnie. Pytania jak zwykle szczegółowe, niektóre podchwytliwe. Emocji było dużo, zwłaszcza, że konkurs przebiegał dwuetapowo.  Największy sukces odniosła uczennica naszej szkoły Julia Cieśla , która zajmując I miejsce zdystansowała innych dużą przewagą punktową. Benedykt Pustelniak zdobył VI miejsce, a Agnieszka Zagawa- wyróżnienie. Zasługują oni (...)
Data: 2012-11-20

Listopadowe spotkanie z marszałkiem Józefem Piłsudskim

Tego roku Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole inaczej niż dotychczas.
News Rano 12 listopada fioletowa sala zapełniła się uczniami, którzy chętnie przyszli wysłuchać patriotycznej audycji w wykonaniu szóstoklasistów pt. „Listopadowe spotkanie z marszałkiem”. Słuchowisko powstało w oparciu o nagrodzoną w konkursie krajowym pracę Pawła Kossowskiego – Skop pt. „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. W roli marszałka wystąpił sam autor pracy oraz dziennikarki: Julia Cieśla i Agnieszka Zagawa. Paweł w przebraniu (...)
Data: 2012-11-19

?Freinetowcy są wśród nas?

Zestawienie wyników ankiety dotyczącej zadania: ?Freinetowcy są wśród nas? wykonanego w miesiącu październiku.
Po przeprowadzonej ankiecie SU dokonał analizy udzielonych odpowiedzi oraz wyciągnął wnioski Zestawienie wyników ankiety dotyczącej zadania: „Freinetowcy są wśród nas” wykonanego w miesiącu październiku. Ankieta skierowana była do nauczycieli i składała się z 7 pytań, na które udzielono następujących odpowiedzi: Czy czujesz się freinetowcem? (jeśli TAK – dlaczego?, jeśli NIE – dlaczego?) Udzielone odpowiedzi: Raczej nie, Nie do końca ze względu na charakter prowadzonych przeze mnie zajęć, Raczej (...)
Data: 2012-11-15

Licznik odwiedzin: 1959168