Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  168  ,   169   ,  170  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

Młodzi studenci z Moszczanki

Choć nasi uczniowie: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop z klasy VI mają dopiero 10-11 lat, są tak samo żądni wiedzy, jak ich starsi koledzy.
News  Już po raz kolejny biorą udział w projekcie Dziecięca Politechnika Opolska. To cykl wykładów dla najmłodszych prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Trybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Grupa młodych żaków, która rozpoczęła naukę na DPO liczy 200 dzieci w wieku 9-12 lat. Na przygotowanych 200 miejsc było zdecydowanie więcej chętnych, wszystko za sprawą przystępności wykładów i możliwości zadawania pytań przez dzieci (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-15

TRENDY ? NR 4/2012

Miło nam poinformować, że ostatni tegoroczny numer czasopisma "Trendy" jest już dostępny na stronie ORE i bezpośrednio pod adresem: http://www.trendy.ore.edu.pl/.
News „Zapraszamy do lektury czwartego numeru TRENDÓW. Zajmujemy się w nim tematyką dotyczącą kompetencji nauczyciela i ucznia we współczesnej szkole. W artykułach przedstawiamy wiele informacji dotyczących umiejętności niezbędnych nauczycielom w pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych. Szczególnej uwadze Czytelników polecamy Rozmowę z … Marzeną Kędrą, Nauczycielem Roku 2012, w której prezentujemy nie tylko sylwetkę laureatki, lecz także przede wszystkim aktywną społeczność szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-12

?Wielkie rewolucje w małej szkole?

?Wielkie rewolucje w małej szkole?, to tytuł wykładu prezentujący koncepcję funkcjonowania Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance wygłoszony 10 grudnia 2012 r. przez Marzenę Kędrę dyrektorkę szkoły, która uczestniczyła w konferencji ?Przyjaźnie o skutecznej edukacji?, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.
Celem konferencji było uaktywnienie szkół do podejmowania działań projakościowych oraz prezentacja dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w procesie edukacyjnym, w którym nauczyciel motywuje do nauki, odkrywa i rozwija talenty swych uczniów, czyni szkołę atrakcyjną i pobudzającą uczniów do rozwoju. W programie konferencji organizatorzy uwzględnili również inne wykłady, których tematyka była następująca: „Metoda projektowania okazji edukacyjnych” – prof. Ryszard Łukaszewicz, Wyższa Szkoła (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-11

Nasze dzieci prezentują swoje pasje.

W ramach prowadzonego projektu nt. pasji i zainteresowań nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach, podczas których wzajemnie prezentują swoje pasje.
News   Swój talent muzyczny przedstawiła nam uczennica kl.VI Oliwia Łukaszewicz, a spotkanie poprowadziła Julia Cieśla, która zaprezentowała wszystkim swój talent dziennikarski.       Oprócz talentów muzycznych nasi uczniowie: Paulina Adamska, Julia Olejnik, Martyna Konieczna oraz Patrycja Lisowska z kl.V pokazały wszystkim swoje zamiłowanie do plastyki, prezentując przy tym różnorodne techniki, jakimi się posługują.       Spotkania cieszyły się (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-11

ZAPROSZENIE

konsultacje logopedyczne
News Serdecznie zapraszam rodziców dzieci przedszkolnych  na konsultacje logopedyczne, które odbędą się: 13.12.2012 od godz. 16.00 do 17.00 3.01.2012 r. od godz. 16.00 do 17.00           Kazimiera Czabaj (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-10

?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?

Listopad w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?. Cała społeczność szkolna zapoznała się z twórczością i działalnością pedagogiczną tego wielkiego przyjaciela dzieci.
News Na początku miesiąca wszystkie klasy obejrzały adaptację  najsłynniejszej bajki napisanej przez Janusza Korczaka „Król Maciuś I". To pozwoliło dzieciom na zrealizowanie ich twórczości  plastycznej. Klasa I w sposób bardzo dojrzały i interesujący  opowiedziała swoim koleżankom i kolegom jakie mają prawa, a dowiedzieli się tego poznając postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz ochrony i praw dzieci.     Wszyscy obecni na uroczystości byli oczarowani sposobem interpretacji  działalności (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-10

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich na szczególne widowisko, inspirowane życiem Janusza Korczaka pt. ?Pasje niespełnione? w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Moszczance.
PRZEDSTAWIENIE ODBĘDZIE SIĘ:   14 grudnia 2012 roku (w piątek) o godzinie 16.30 W Szkole Podstawowej w Moszczance   Zapraszają: nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Moszczance                                                                                                                                      (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-10
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  168  ,   169   ,  170  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1959128