« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  118  , (...)  164  ,   165   ,  166  , (...)  174  ,  175   | następna strona »

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

26.05.2012r. w Prudniku odbyły się gminne indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców
Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - pchnięcie kulą I miejsce Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową II miejsce Nikola Masztalerz - bieg na 600 m III miejsce Nikola Zimoch - bieg na 300 m II miejsce Edyta Dacenko - bieg na 100 m  I miejsce- Roksana Adamska - sztafeta II miejsce( Nikola Zimoch, Edyta Dacenko, Roksana Adamska, Nikola Masztalerz).   Wśród chłopów: - bieg na 600m II miejsce Kamil Partyczny - pchnięcie kulą II miejsce Mateusz Sękarski - (...)
Data: 2012-05-07

?Patriotyzm ? uczyć, czy praktykować ??

Ostatnie dni kwietnia w naszej szkole upłynęły na radosnych przygotowaniach do uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w naszej szkole.
News                      Do tego święta uczniowie przygotowywali się na różne sposoby i w kilku etapach. W ramach zajęć humanistycznych układali pytania sondażowe, które później kierowali do napotkanych mieszkańców Moszczanki. Na pytania: „ W jaki sposób przygotowuje się pan/pani do Święta Flagi Narodowej?” , „W jaki sposób uczestniczy pan/pani w uroczystościach obchodów Święta Flagi?”, „Czy flaga narodowa (...)
Data: 2012-05-02

Szkolny Koncert Życzeń

Ostatnia środa każdego miesiąca jest dla nas dniem szczególnym.
News  W tym dniu Samorząd Szkolny organizuje Szkolny Koncert Życzeń dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy obchodzili swoje urodziny lub imieniny w danym miesiącu. Dla wszystkich solenizantów mamy życzenia oraz słodki i muzyczny upominek. Poniżej prezentujemy zdjęcia z kwietniowego Koncertu Życzeń. Małgorzata Gibek   Zapraszany do obejrzenie galerii zdjęć
Data: 2012-04-25

Wręczenie nagród w konkursie na modelowe programy nauczania

23 kwietnia 2012 r. dyrektor Marzena Kędra i Tomasz Wójtowicz odebrali z rak minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas nagrody za zajęcie I miejsca w II edycji konkursu na opracowanie programów nauczania kształcenia ogólnego.
News Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, ze szczególnym uwzględnieniem II i IV etapu edukacyjnego". Minister Krystyna Szumilas podkreślała, że nowe przepisy prawa oświatowego dały nauczycielom dużą autonomię. Do niedawna programy nauczania były zatwierdzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Teraz nauczyciel sam powinien napisać program dostosowany do konkretnej klasy, konkretnej grupy uczniów. To wyzwanie (...)

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2011/2012

dla dzieci i młodzieży pod hasłem ?20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują?.
News Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym dotyczącym działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwaniu skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych oraz klęsk żywiołowych.
Wyróżnione osoby to:
  1. Karolina Baniak klasa III
  2. Stanisław Mochnik - przedszkole
  3. Paulina Adamska - klasa IV
Gratulujemy  Kazimiera Czabaj

Korespondencja z Meksykiem

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat prowadzą korespondencję ze szkołą meksykańską, znajdującą się w Mexico City.
News  Pomimo tego, że nasze szkoły różnią się pod wieloma względami i dorastamy w jakże odmiennych środowiskach, to nasza znajomość układa się bardzo dobrze. Dzięki tej wymianie możemy lepiej poznać zwyczaje, tradycje, kulturę i życie codzienne naszych przyjaciół. Korespondencja ta stwarza również doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych.  Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejny list z Meksyku. Nasi rówieśnicy przybliżyli nam miejsca gdzie najczęściej spędzają wakacje. Obecnie uczniowie klasy VI przygotowują list, w którym (...)

CHINY W MOSZCZANCE

Przygotowanie ludzi do twórczej aktywności to główne zadanie współczesnej szkoły i systemu edukacji.
News              Dzieci chętnie podejmują nowe wyzwania, dlatego dnia 3 stycznia 2012r. delegacja uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance wzięła udział w wykładzie pt.: „Symbolika liczb, imion i znaków chińskich” zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Centrum Współpracy Polska – Chiny. Zaciekawieni kulturą i obyczajami tego kraju zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni do naszej szkoły. W dniu 17 kwietnia 2012r (...)