« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  98  , (...)  131  , (...)  164  ,   165   ,  166  , (...)  193  ,  194   | następna strona »

JEDNODNIOWE WYJAZDY EDUKACYJNE W RAMACH PROJEKTU ?RÓWNYM KROKIEM?

PROGRAM JEDNODNIOWYCH WYJAZDÓW EDUKACYJNYCH w ramach projektu ?Równym Krokiem?
News 01. 07. 2013 r. 08:00 - Wyjazd do Wrocławia:  Zoo oraz Ogród Botaniczny Powrót: 16.00 – 17.00   03. 07. 2013 r. 08:30 – Wyjazd do Opola: wizyta w  Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach oraz zajęcia "Zabawka ludowa", wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej. Powrót: 15.00 – 16.00.   05. 07. 2013 r. 08:30 – Wyjazd do Juraparku w Krasiejowie. Zwiedzanie z przewodnikiem. Warsztaty paleontologiczne  polegające na preparowaniu z gipsowego bloku "szkieletu" dinozaura (...)
Data: 2013-06-27

Z wizytą w Wiejskim Domu Kultury

24 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Wiejskiego Domu Kultury w Moszczance na spotkanie z panią Zofią Politowską.
News Na początku pani Zofia opowiedziała nam o swoim dzieciństwie, które przypadło na czasy II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się o ulubionych zabawach dzieci z tego okresu. Przekazała nam wiele ciekawostek dotyczących nauki w szkole i sposobu spędzania wolnego czasu. Było nam smutno, kiedy dowiedzieliśmy się, że w czasie wojny jej rodzina musiała zostawić wszystko i opuścić Moszczankę, do której powrócili dopiero kilka lat po wojnie. Pani Zofia Politowska opowiadała nam gdzie przed wojną znajdowały się: szkoła, przedszkole, kościół (...)
Data: 2013-06-26

?Sobótka?

Zapraszamy na IV rodzinne spotkanie przyjaciół ?Sobótka? 28 czerwca 2013r od godziny 17.00 do 22.00
Miejsce : ZESPÓL  SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY   MOSZCZANKA   W  programie: Wręczenie statuetek „SKRZYDŁA 2013” Widowisko pt. „Miłość sobótkowej nocy” w wykonaniu grupy teatralnej ZSP w Moszczance Zabawy sprawnościowe rodziców i dzieci pod przewodnictwem LZS - Moszczanka Pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej – Moszczanka Warsztaty plastyczne Wyplatanie wianków i rzucanie na wodę Mała gastronomia w tym pieczone prosię   Organizatorzy:  (...)
Data: 2013-06-22

Wyjazd do Wieliczki

Koszty pobytu w Wieliczce pokryte są przez Kopalnię Soli ?Wieliczka? w ramach nagrody ? ?Nauczyciel Roku 2012?.
News Program wyjazdu 25 czerwca 2013 Miejsce zbiórki i godzina wyjazdu: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Moszczance 25 czerwca 2013 r. – godz. 8:00 Wizyta w parku miniatur w Inwałdzie. Przyjazd do Wieliczki. Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem. Kolacja w restauracji pod ziemią. Przejście do podziemnego kompleksu noclegowego – komora Słowackiego, czas wolny, toaleta, nocleg.   W komorze Słowackiego panuje temperatura ok. 15 stopni C, należy zabrać cieplejsze ubrania do spania.   26 czerwca (...)
Data: 2013-06-20

Nauczyciel Roku w Kapitule ds. Profesorów Oświaty

Marzena Kędra z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, Nauczyciel Roku 2012, weszła do elitarnego składu Kapituły ds. Profesorów Oświaty, która przyznaje najwyższy stopień w nauczycielskiej hierarchii.
News Minister edukacji Krystyna Szumilas wręczyła powołania 8 nowym członkom liczącej 16 osób Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty na czteroletnią kadencję. Zarówno obecni członkowie Kapituły, jak i nowo powołani są uznanymi autorytetami, wieloletnimi pracownikami oświaty i szkolnictwa wyższego, cenionymi za dogłębną znajomość problematyki oświatowej. Zadaniem Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty, jest ocena dorobku zawodowego kandydatów do tytułu honorowego profesora oświaty. Obecnie szczycą się nim 73 osoby. - Zarówno (...)
Data: 2013-06-19

MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS I ? VI

Dnia 18.06.2013 roku w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs matematyczny. Każdą klasę reprezentowało 3 przedstawicieli.
News Konkurs składał się z 5 etapów, w trakcie których uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z wiedzy matematycznej, dopasować produkty do odpowiednich sklepów i ocenić ich wartość, wykazać się umiejętnością szybkiego liczenia, rozwiązać zadania i zaznaczyć rozwiązania na planszy liczb oraz ułożyć zagadkę, zadanie lub rebus do wskazanego hasła. Za każde zadanie można było otrzymać 5 punktów, łącznie do zdobycia było 25 punktów. Zadania były dopasowane odpowiednio do grupy wiekowej. Rywalizacja poszczególnych klas była bardzo (...)
Data: 2013-06-18

X Małe Konfrontacje Teatralne i ? strzał w 10 ? tkę!

Grupa teatralna ?Actus? 17 czerwca po raz pierwszy w swojej karierze artystycznej wzięła udział w zorganizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury przeglądzie przedstawień szkolnych i za wykonany spektakl pt. ?Powrót miłości? otrzymała? główną nagrodę ?Czarodziejską Lampę Alladyna?.
News Ponadto jury konkursu dodatkowo przyznało nagrodę indywidualną „dla najlepszej aktorki” w tegorocznych konfrontacjach – Kasi Osieckiej.

Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata Żuk