« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  98  , (...)  131  , (...)  163  ,   164   ,  165  , (...)  193  ,  194   | następna strona »

Wycieczka do Wrocławia

11 lipca 2013 roku o godzinie 8.15 grupa uczestników warsztatów humanistycznych wyjechała autokarem na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym miejscem wrocławskich atrakcji było Muzeum Narodowe, w którym nasze dzieci mogły obejrzeć dwie wystawy czasowe.
News ,,Oręż europejski” zachwycił je bogactwem kolekcji broni od wczesnego średniowiecza do początków XIX wieku. Sztuka w służbie samurajów to wystawa, która uświadomiła uczniom różnicę między uzbrojeniem rycerzy europejskich a uzbrojeniem wojowników Wschodu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały całą kolekcję uzbrojenia japońskiego od XVI do XIX wieku: miecze, muszkiety oraz przedmioty używane przez samurajów w życiu codziennym i przy specjalnych okazjach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć również jedną stałą ekspozycję (...)
Data: 2013-07-15

Wyjazd do Tarnowskich Gór

8 lipca 2013r pojechaliśmy do Tarnowskich Gór gdzie zwiedziliśmy kopalnię srebra oraz skorzystaliśmy z atrakcji Aquaparku.
News                  Kiedy dojechaliśmy do kopalni srebra, podzieliśmy się na czternastoosobowe grupy wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie. Na początku słuchaliśmy uważnie historii tego niezwykłego miejsca. Po tym wykładzie mogliśmy śmiało odpowiedzieć na pytania, kiedy powstała ta kopalnia? Co wydobywała? Jakimi narzędziami posługiwali się pracownicy- gwarkowie? Jakie mieli warunki pracy? Jak sobie radzili z niebezpieczeństwem?             (...)
Data: 2013-07-10

W Muzeum Wsi Opolskiej

3 lipca 2013 roku (środa) grupa dzieci ? uczestników tegorocznych warsztatów humanistycznych pod opieką czterech nauczycielek wyruszyła na pierwszą z cyklu trzech jednodniowych wycieczek edukacyjnych ? wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej.
News   Dzieci w upalny, lipcowy dzień miały okazję w warunkach naturalnych (muzeum na wolnym powietrzu) poznać realia życia na wsi opolskiej z okresu XVIIII – XX wieku. Obejrzały kilkadziesiąt zabytkowych budowli drewnianych, wyposażonych w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble z dawnych czasów.  Pośród drzew, łąk i wiejskich ogródków warzywno-kwiatowych uczestnicy wycieczki odpoczęli i zrelaksowali się. Pobyt w muzeum uwieńczony został prezentacją multimedialną pt. „Koniki, klepki, gliniaki… czyli zabawki naszych (...)
Data: 2013-07-10

?Każde dziecko jest zdolne?

Realizacja planu pracy w czerwcu przebiegała pod hasłem ?Każde dziecko jest zdolne?
News Homo creator - człowiek twórca - to potencjalnie każde dziecko, bo możliwości twórcze tkwią w każdym z nich. Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach. Posiada również zadatki na rozwijanie wielkiej twórczości oraz ogromny talent. Zatem każdy nauczyciel w naszej szkole stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze możliwości dla jego rozwoju i odkrycia jego talentu. W miesiącu czerwcu zostały zaplanowane liczne działania, mające na celu ukazanie licznych zdolności, jakie posiadają nasi (...)
Data: 2013-07-03

XIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny ?Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!? II miejsce zajęła Karolina Konieczna
News Spośród 1013 nadesłanych prac, komisja wyłoniła zwycięzców konkursu. Uczennica naszej szkoły otrzymała zaszczytne II miejsce . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej szczegółów na stronie,  KOMLOGO

Kazimiera Czabaj.

Data: 2013-07-02

Szanowni Rodzice,

Zbliża się koniec czerwca, a wraz z nim pora na podsumowanie całorocznej pracy. W naszej szkole uczyło się 105 dzieci w tym 53 spoza obwodu szkoły.
News Moszczanka, 28 czerwca 2013 r.   Był to kolejny rok, który kończymy z satysfakcją. Poniżej kilka wybranych informacji z pośród szeregu ogólnoszkolnych działań dydaktyczno – wychowawczych. Realizacja programu „Nowoczesna Edukacja Szkolna” koncentrowała się wokół miesięcznych tematów przewodnich: Czy znasz Celestyna Freineta? „Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń” „Optymistyczna wiara w życie”, „Dziecko ma taką samą naturę jak człowiek dorosły”, „Koniec (...)
Data: 2013-06-29

?Rzeczywistość często przerasta najpiękniejszy nawet sen?

?Rzeczywistość często przerasta najpiękniejszy nawet sen? Hans Christian Andersen
W dniach 25 – 26 czerwca uczniowie wraz z 3 opiekunami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance wzięli udział w dwudniowym wyjeździe edukacyjnym do Wieliczki.  Koszty pobytu pokryte zostały przez Kopalnię Soli „Wieliczka” w ramach nagrody – „Nauczyciel Roku 2012”. Pierwszym punktem naszego pobytu było zwiedzanie parku miniatur w Inwałdzie, gdzie mogliśmy zobaczyć cały świat w jednym miejscu. Poruszaliśmy się po powierzchni 75 tyś. km2 korzystając z oferowanych rozrywek, emocji i edukacji. Największe wrażenie na uczestnikach (...)
Data: 2013-06-27

Licznik odwiedzin: 2003044