« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  47  , (...)  92  , (...)  122  , (...)  163  ,   164   ,  165  , (...)  180  ,  181   | następna strona »

Mała Wytwórnia Filmowa w Moszczance i jej wielki sukces

Aktualny miesiąc ? listopad ? w naszej szkole upływa pod hasłem ,,Janusz Korczak ? patronem dziecięcych marzeń??.
Jednakże grupa młodych, zapalonych filmowców w naszej szkole dużo wcześniej, bo już w pierwszych dniach nowego roku szkolnego, aktywnie włączyła się w obchody ROKU JANUSZA KORCZAKA. Na wrześniowych zajęciach koła filmowego dzieci odnalazły  inspirację w utworach literackich Starego Doktora i adaptowały je do współczesnych realiów. W wyniku pracy zapalonych filmowców/autorów scenariusza, reżyserów, aktorów, operatorów kamer, dźwiękowców, montażystów/ powstał krótkometrażowy film pt. ,,Konflikty (...)
Data: 2012-11-06

ORTOMANIA 2012

Julia Cieśla zajęła III miejsce
,, Moda na sukces’’ – dyktando o takim tytule 30 października  2012 w Prudnickim Ośrodku  Kultury w  ramach XIV edycji  Konkursu Ortograficznego ,, ORTOMANIA’’ miała okazję napisać uczennica  klasy szóstej Julia Cieśla. Nasza młoda miłośniczka kultury języka ojczystego  uległa modzie i …odniosła sukces ! Zajęła III miejsce!                                                                  (...)
Data: 2012-11-06

Niezwykły gość

25 października 2012 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole redaktor z tygodnika ?Polityka? panią Barbarę Pietkiewicz.
News Pani redaktor zbierała materiał do reportażu o naszej szkole. Przeprowadzała wywiady z dyrektorką szkoły, nauczycielami oraz z uczniami. Z Martynką (kl. V), Wiktorią (kl. IV) i Patrycją (kl. V) rozmawiała o ich twórczości, bowiem pisanie to ich pasja, dziewczynki piszą piękne wiersze i teksty literackie. Jesteśmy przekonani, że spotkanie zaowocuje ciekawymi pomysłami.
Data: 2012-11-05

MARZENA KĘDRA NAUCZYCIELEM ROKU 2012

15 października 2012 r. po raz jedenasty tygodnik ?Głos nauczycielski? wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej wręczył prestiżowy tytuł Nauczyciela Roku. Tym razem wyróżniona została pani dyrektor Marzena Kędra.
News Uznanie konkursowego jury zyskała za „humanizowanie edukacji". Jest gorącą zwolenniczką nowatorskiego podejścia do szkoły i dziecka reprezentowanej przez Janusza Korczaka i francuskiego pedagoga  Celestyna Freineta  oraz autorką wielu innowacyjnych programów edukacyjnych („Przyjazna szkoła", „Nowoczesna edukacja - szkoła w działaniu", „Smakowanie świata") nagradzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, z powodzeniem realizowanych w szkołach w Prudniku i w Moszczance. Ku radości zebranych, laureaci poprzednich edycji (...)
Data: 2012-10-18

Granty Opolskiego Kuratora Oświaty

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ?Otwarte okno? w Moszczance wygrało w ramach przetargu nieograniczonego organizację i przeprowadzenie konferencji w ramach Grantów Edukacyjnych Opolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2012/2013
Proponujemy Państwu BEZPŁATNY udział w konferencji w ramach roku Korczakowskiego- Wychowanie ku przyszłości - uwarunkowania cywilizacyjne, a niezmienne mechanizmy rozwoju.   Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą.   Odbiorcy: wszyscy zainteresowani nauczyciele i wychowawcy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych Termin rekrutacji: 15. 10. 2012 r. – 15.11.2012 r. Koordynator: mgr Marzena Kędra  tel. 77 436 64 23 Termin realizacji grantu: 23 listopada 2012 r. Miejsce: Zespół (...)

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Naszej Szkole

Dnia 11.10.2012r. chcąc wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w edukację nasze dzieci przygotowały uroczysty apel. W ten sposób świętowaliśmy dzień popularnie nazywany Dniem Nauczyciela.
News   „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku jest wykształcenie”. Arystoteles Dnia 11.10.2012r. chcąc wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w edukację nasze dzieci  przygotowały uroczysty apel. W ten sposób świętowaliśmy dzień popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, pracownicy administracji i obsługi, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Program artystyczny, w trakcie którego m.in. swój talent muzyczny zaprezentowała uczennica kl. VI Oliwia (...)

Nasi uczniowie rozpoczynają nowy rok akademicki 2012/2013

Już po raz drugi uczniowie ZSP w Moszczance będą uczestniczyli w Dziecięcej Politechnice Opolskiej.
News W tym roku studentami będą: Paulina Adamska, Kamil Gibek, Rafał Kowalski i Paweł Kossowski- Skop. Studenci DPO otrzymają indeksy, a w nich zaliczenia wykładów. Po zakończeniu roku akademickiego, już jako absolwenci uzyskają dyplomy. Wykłady będą się odbywać w soboty raz w miesiącu z zakresu badań i zainteresowań wykładowców specjalnie przygotowane dla młodego audytorium w salach dydaktycznych Politechniki Opolskiej. Jest to znakomita okazja do pogłębiania pasji poznawczych młodego człowieka.     Tomasz Wójtowicz   (...)

Licznik odwiedzin: 1911413