« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  118  , (...)  163  ,   164   ,  165  , (...)  174  ,  175   | następna strona »

VI Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I ? III

15.05. 2012r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich pod hasłem "Zabawy na wesoło".
News Jej celem było przede wszystkim zintegrowanie środowisk wiejskich, dostarczenie radości i emocji z przeżywanych zawodów sportowych oraz upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej. Tradycyjnie już odwiedzili nas uczniowie z Szybowic, Rudziczki  i Łąki Prudnickiej. Każdą z czterech drużyn reprezentował zespół składający się z 12 zawodników, który zmagał się z konkurencjami sportowymi. Przy nielicznym udziale widowni tj. dzieci i rodziców, mali zawodnicy znakomicie radzili sobie z zadaniami. Rywalizacja była zacięta. Drużyna (...)
Data: 2012-05-20

Zwycięstwo naszych "Orłów lekkoatletycznych"

6 złotych medali przywieźli dzisiaj nasi uczniowie z powiatowych zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się w Prudniku.
News  Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - pchnięcie kulą – I miejsce - Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową – I miejsce- Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową  III miejsce - Edyta Dacenko - bieg na 300m – I miejsce– Edyta Dacenko - bieg na 100m – I miejsce -  Roksana Adamska - skok w dal – I miejsce– Roksana Adamska   Wśród chłopów: - pchnięcie kulą – I miejsce - Mateusz Sękarski                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               (...)
Data: 2012-05-20

?I ty możesz zostać mistrzem?

15 maja nasz Samorząd Szkolny zorganizował drugie spotkanie z cyklu ?I ty możesz zostać mistrzem?
News 15 maja nasz Samorząd Szkolny zorganizował drugie spotkanie z cyklu „I ty możesz zostać mistrzem”. Celem tego spotkania było pokazanie uczniom, jak przy odrobinie wyobraźni przygotować niezapomniane urodziny i udekorować potrawy. Zajęcia prowadziła p. Bogusława Kała i p. Małgorzata Gibek. Na początku spotkania uczniowie uczyli się prawidłowego nakrywania do stołu i składania serwetek. Następnie podglądali, jak wykonać powóz z arbuza, myszki i grzybki  z jajek, bukiet kwiatów z owoców i warzyw oraz wiele innych ozdób. Uczniowie (...)
Data: 2012-05-19

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu konkursu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie ?Mam 6 lat?.
News Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zaprosiło szkoły i przedszkola do udziału w konkursie. Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. W pierwszym etapie, wojewódzkim, koordynowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty, powołana przez niego wojewódzka kapituła konkursu, oceniała  (...)
Data: 2012-05-16

Praktyka pedagogiczna studentów III roku edukacji elementarnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance

W 2008 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance podpisał umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.
News Od tego roku w maju studenci odbywają całodzienne praktyki w naszej szkole. Prof. G. Kapica podkreśla, że „studenci naocznie mogą przekonać się, że całkiem realne jest zej­ście z katedry, usunięcie jej jako bariery oddzielającej nauczycie­la od uczniów, że możliwe jest stworzenie szkoły niebędącej wyizo­lowaną instytucją, lecz naturalnym miejscem, gdzie dziecko może żyć i działać oraz tworzyć, podlegając ogólnym prawom życia spo­łecznego, a nie sztucznym regułom życia szkolnego. Właśnie o rea­lizację tych pięknych idei (...)
Data: 2012-05-13

?Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2012?

Kamil Gibek, Natalia Mączka i Benedykt Pustelniak z klasy IV wzięli udział w wojewódzkim konkursie ?Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2012? organizowanym przez Opolskie Parki Krajobrazowe.
News  Temat III edycji to Woda w przyrodzie. Konkurs odbył się 10 maja w OW Czerwony Kozioł w Głuchołazach. Cieszył się dużym powodzeniem, bo wzięło w nim udział 55 uczniów.  Nasi uczniowie mają powody do dumy,  odnieśli sukces zdobywając następujące miejsca:  I miejsce – Benedykt Pustelniak  VIII miejsce – Natalia Mączka wyróżnienie – Kamil Gibek                                                                                                                 (...)
Data: 2012-05-13

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

08.05.2012r. odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.
News Dziewczęta w składzie : Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz,  Roksana Adamska, Nikola Zimoch, Martyna Konieczna, Agnieszka Witke zdobyły -  II miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Wojciech Porębski, Kamil Partyczny, Karol Mazepa, Mateusz Sękarski, Dawid Lempart zdobyli miejsce IV.         Gratulacje!   Bożena Sajewicz
Data: 2012-05-09