« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  159  ,   160   ,  161  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Z szacunkiem do przeszłości starajmy się budować lepszą przyszłość

4 grudnia na zajęciach koła regionalnego, gościliśmy Panią Marię Luty, babcię jednej z uczennic klasy V. Pani Maria urodziła się w 1934 roku w Sarnowie na Podlasiu, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość.
News Do Moszczanki przeprowadziła się w roku 1964 i tu mieszka obecnie. Podczas spotkania, Pani Maria wspominała swoje trudne dzieciństwo, które przypadło na lata II Wojny Światowej. Opowiadała o swoich pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Moszczanki, o tym jak nasza mała ojczyzna wypiękniała w ostatnich kilkunastu latach. Dowiedzieliśmy się, z jak ogromnym zaangażowaniem i determinacją mieszkańcy budowali szkołę i kościół. Poznaliśmy historię kilku budynków, które już dawno zapomniały o czasach swojej świetności. Wrażenia naszych uczniów (...)
Data: 2013-12-16

Ona zostanie aktorką!!!

Kasia Osiecka, uczestniczka zajęć Szkolnego Koła Teatralnego, po raz drugi w ciągu jednego artystycznego sezonu Prudnickiej Jesieni Kulturalnej, uzyskała czołowe miejsce w dziedzinie recytacji.
News Tym razem nasza ,,mała blondyneczka’’ – laury zebrała w ramach  V Konkursu Poezji Romskiej. Komisja, której przewodniczyła sama Teresa Mirga – wybitna poetka romska - przyznała Katarzynce miejsce I i liczne nagrody  w postaci tomikow poezji Papuszy i Jana Mirgi.

Małgorzata Żuk

Data: 2013-12-16

?Dobry zwyczaj ? książki czytaj?.

W ramach projektu edukacyjnego realizowanego w bibliotece szkolnej dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wypełniając kartę ?To warto przeczytać? tworzą poradnik ? ? Z poradnika aktywnego czytelnika?.
W pierwszej części same dzieci radzą i polecają swoim kolegom przeczytanie książki, którą ich zdaniem warto przeczytać, w drugiej części rodzice wspominają swoje książki przeczytane w dzieciństwie i zachęcają swoje dzieci do zapoznania się z nimi. Trzecia część to rady nauczycieli i pracowników szkoły, dotyczące wartościowego utworu, po który sięgali w latach szkolnych. Chciałabym stworzyć czwartą część poradnika, stanowiącą zestaw książek polecanych przez gości odwiedzających naszą, szkolną stronę internetową. Proszę o podanie (...)
Data: 2013-12-11

W hołdzie dla Michała Lisowskiego, patrona ? Konkursu Jednego Wiersza??

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku po raz kolejny zorganizowało ,,Konkursu Jednego Wiersza o tematyce uzależnień im. Michała Lisowskiego??, w którym, jak przewiduje Regulamin ,, udział mogą brać wszyscy twórcy mieszkający w Polsce??.
News  Konkurs ma na celu promocję Prudnika, upowszechnienie piękna języka polskiego, zintegrowanie środowiska twórców nieprofesjonalnych, rozbudzenie zainteresowań poetyckich wśród młodzieży i dorosłych, promocję uzdolnionych młodych twórców poprzez druk najlepszych, nagrodzonych utworów w tomiku pokonkursowym i na stronach internetowych oraz uwrażliwienie na problem uzależnień. Od kilku lat uczestnikami i laureatami tego poetyckiego konkursu  zostają  uczniowie naszej szkoły. W ubiegłym roku zaszczyt bycia laureatką przypadł (...)
Data: 2013-12-10

Warsztaty teatralne

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów na kolejne spotkanie z cyklu "Teatr pantomimiczny", które odbędzie się w środę 11.12.2013r na 8 godzinie lekcyjnej.

Pierwsza przedmedyczna pomoc

Ostatnio uczniowie IV klasy uczestniczyli w dwóch spotkaniach, dotyczących zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
News Korzystając z uprzejmości i wiedzy pielęgniarki p. Bożeny Stockiej oraz ratownika medycznego Pawła Hofmana, dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych. W sposób praktyczny doskonaliły umiejętność,  zachowania się na miejscu wypadku i zasad prowadzenia akcji ratunkowej. Opanowały umiejętność ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej ustalonej. Zaznajomiły się z czynnościami  postępowania podczas resuscytacji krążeniowo- oddechowej, doskonaliły umiejętność wykonywania (...)
Data: 2013-12-05

Certyfikat ,,Ortograficznego Master Chef?a?

Konkurs w ramach Tygodnia Języka Polskiego dla szkół podstawowych wyłonił spośród klas szóstych ,,Ortograficznego Master Chef?a??
News Tydzień Języka Polskiego w tym roku przypadł na ostatnie dni listopada. Trwał od 25 – 29 dnia tego miesiąca i spotkał się z uhonorowaniem ze strony Polonistek Publicznego Gimnazjum nr1 w Prudniku, które na każdy jego dzień przygotowały ciekawą ofertę konkursową.  Nasi szóstoklasiści mieli okazję, w połowie tego ,,polonistycznego tygodnia”, wziąć udział w konkursie, który wymagał od nich ortograficznej czujności połączonej z własną inwencją twórczą. Drużyna w składzie: Paulina Adamska, Martyna Konieczna, Natalia (...)
Data: 2013-12-03

Licznik odwiedzin: 2028368