« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  158  ,   159   ,  160  ,  161  ,  162   | następna strona »

W bierkowickim skansenie

Dnia 20 IX dzieci z klas młodszych miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach warsztatowych pod hasłem "Od ziarenka do bochenka".
Uczniowie poznali kolejne etapy powstawania pysznego chleba, uczyli się nazw dawno zapomnianych przedmiotów związanych z jego wypiekiem, sami przygotowali bułki i rogale z ciasta drożdżowego. Dzieci spacerowały po muzeum zwiedzając zabytkowe chaty, młyn, wiatraki, kościół i kuźnię. Elżbieta Bury
Data: 2011-09-20

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012 1.09.2011r. uroczyście powitano wszystkich uczniów i nauczycieli. Nowi uczniowie zostali pasowani na pierwszoklasistów. Wszystkim życzymy sukcesów i owocnej pracy ! Małgorzata Zaworska

Zajęcia wspomagające proces edukacyjny

Oferta edukacyjna szkoły zawiera propozycje 29 różnych zajęć, które umożliwiają rozwój możliwości i zainteresowań uczniów
W ofercie znajdują się: -15 zajęć rozwijających zainteresowania uczniów - 5  kół przedmiotowych - 9 zajęć wyrównujących szanse Wnikliwa analiza wywiadu dotyczącego celów, efektów i opinii uczniów „Czy oferta edukacyjna umożliwia rozwój możliwości i zainteresowań uczniów?”, uzewnętrznia realizację podstawy programowej, która jest modyfikowana, wzbogacana i umożliwia rozwój zainteresowań uczniów. Proponowana oferta edukacyjna wpływa na rozwijanie  umiejętność (...)
Data: 2011-09-03

Nowoczesna Edukacja Szkolna

Realizacja programu ?Nowoczesna Edukacja Szkolna? odbywa się poprzez interdyscyplinarną realizację miesięcznych zadań zintegrowanych wokół działań wychowawczych profilaktycznych i edukacyjnych.
Na każdy miesiąc przygotowany jest temat wiodący, który realizowany będzie w różnych aspektach: „Leśne Wrota Wiedzy” Prezydencja Polski w Unii Europejskiej Troska o życie i zdrowie Wokół Bożego Narodzenia Białe szaleństwo Szkolny Pitagoras nad Złotym Potokiem Marcowy maraton swobodnej ekspresji Zdrowie i uroda Moja rodzina – najważniejsze osoby w moim życiu Czar świętojańskiej nocy – Sobótka w Moszczance   Program obejmuje swym zasięgiem wszystkie (...)
Data: 2011-09-02

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 SKŁAD SAMORZĄDU: Przewodnicząca: Roksana Adamska Zastępca Przewodniczącej: Julia Cieśla Członkowie: Nikola Masztalerz Iwo Rogowski Rafał Kowalski Martyna Konieczna Paulina Adamska Wiktoria Pytel Opiekun Samorządu Szkolnego: mgr Małgorzata Gibek   DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów. CELE:  - kształtowanie (...)
Data: 2011-09-01

Twórczość w Moszczance rozkwita!

Twórczość w Moszczance rozkwita! Na przełomie roku 2010/2011 dzieci ze szkoły w Moszczance brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach, w których uczestniczyły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każdy nauczyciel jak zawsze z pasją, oferował mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, nie tylko dotyczących swojego przedmiotu. Każdy uczeń mógł wybrać taką formę warsztatu, która mu odpowiadała, w której czuł się dobrze i pewnie. A chętnych nie brakowało!
News "Karuzela kreatywności”, zajęcia przygotowane przez nauczycielki języka polskiego i muzyki, zachęcały do udziału w warsztatach muzycznych i polonistycznych, na których dzieci mogły uczyć się teorii i praktyki baletu oraz flamenco, tworzyły hymn Comeniusa, oraz przygotowywały przedstawianie teatralne, które mieliśmy szansę zobaczyć w trakcie watry szkolnej na terenie Moszczanki. Jak tworzyć origami bez sklejania, budowle z klocków trójkątnych lub wygrać w pokera kartami matematycznymi? Na te pytania bez problemu odpowiedzą uczniowie (...)
Data: 2011-06-20

Społeczność szkolna uczestniczy w debatach przygotowanych przez uczniów

Społeczność szkolna uczestniczy również w debatach przygotowanych przez uczniów klas III ? VI. Uczniowie wraz z wychowawcami na początku roku szkolnego wybierają wspólnie jeden temat debaty do którego pilnie przygotowują się podczas wybranych godzin wychowawczych. Celem debat jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do śmiałej wymiany poglądów na dany temat. Uczestnictwo w debatach uczy dzieci kultury dyskusji, ciekawego wypowiadania się na forum szkolnym, współpracy oraz sztuki wypracowania kompromisu.
14 XII klasa V przeprowadziła debatę nt. „Asertywność a egoizm – granice”. Celem debaty była umiejętność rozróżniania postaw asertywnych od egoistycznych. W celu przybliżenia tematu uczniowie klasy V demonstrowali scenki rodzajowe, wprowadzili pojęcia asertywność i egoizm. Społeczność szkolna chętnie podejmowała wymianę zdań i na dowód tego, że zrozumiała istotę asertywności podawała liczne przykłady z życia. Wnioski: - uczniowie wiedzą, że warto być człowiekiem asertywnym, - społeczność szkolna wie, kto to egoista i dlaczego (...)
Data: 2011-06-10