« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  156  ,   157   ,  158  , (...)  233  ,  234   | następna strona »

JESTEM KLEKS, AMBROŻY KLEKS!

Nasi czwartoklasiści w listopadzie omawiają lekturę ,,Akademia Pana Kleksa? wg swoich autorskich pomysłów. A tych pozazdrościłby niejeden dorosły autor scenariusza lekcji ze szkolną lekturą.
News

Oto dziś w klasie odbył się casting na Kleksa, Ambrożego Kleksa(!).

Uczestnicy castingu świetnie weszli w rolę profesora Kleksa, idealnie pozowali paparazzi do zdjęć, ciekawie odpowiadali dziennikarzom na ich liczne pytania.

Lekcje z elementami teatru zawsze wyzwalają w dzieciach radość i dają im poczucie spełnienia.

Małgorzata Żuk

Zajęcia otwarte

News       W grupie maluchów odbyły się zajęcia otwarte, na które zostali zaproszeni Pani Dyrektor oraz Rodzice. Zajęcia prowadziła Pani Judyta Licznar.        W tym dniu rodzice mogli zobaczyć jak ich dzieci spędzają czas w przedszkolu bawiąc się i ucząc oraz zaobserwować swoje dziecko na tle grupy.       Podczas zajęć dzieci wykazały się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Rodzice mieli okazję nie tylko zobaczyć jak ich pociechy świetnie sobie radzą z powierzonymi zadaniami, ale także stać się aktywnymi (...)

Urodziny Marchewki

News „Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta”…         W środę 18 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal z okazji Urodzin Marchewki. Dzieci przebrane za warzywa i owoce przywitała Pani Marchewka. Podczas balu wybrano Marchewkowego Króla i Marchewkową Królową. Tańce podczas balu przerywane były konkursami. Dzieci wraz z paniami wykonały sok marchewkowy, po czym z wielkim smakiem wypiły go, co do ostatniej kropelki. Niespodzianką balu był tort urodzinowy, (...)

Zdrowie najważniejsze - praca pielęgniarki

W poniedziałek 16.11.2015 r do naszego przedszkola przybyły panie pielęgniarki. Nasi goście opowiedzieli przedszkolakom czym zajmują się pielęgniarki, również o tym, jak należy dbać o zdrowie.
News

Panie przygotowały wiele atrakcji dla dzieci, takich jak: zakładanie opatrunków, słuchanie bicia serca, przebieranie w medyczny strój. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Na zakończenie spotkania panie pielęgniarki wręczyły dzieciom odznakę dzielnego pacjenta oraz zdrowe jabłuszko. W podziękowaniu za wizytę i wspaniałą zabawę dzieci podziękowały paniom laurkami.

E. Szewczyk

Spotkajmy się w bibliotece

13.11.2015 r. nasze przedszkolaki odwiedziły Wiejską bibliotekę w Łące Prudnickiej.

Na miejscu pani Magdalena Grzywacz pokazała dzieciom na czym polega praca bibliotekarza i w jaki sposób można wypożyczyć książki z biblioteki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały książki na półkach, po czym wybrały kilka egzemplarzy, które wypożyczyliśmy do czytania w naszym przedszkolu. Na koniec wizyty pani bibliotekarka przygotowała słodki upominek, dzieci radośnie podziękowały za miło spędzony czas.

E. Szewczyk

Wizyta strażaków

W dniu 17.11.2015 roku niespodzianką dla grupy maluchów była wizyta strażaków , pana Sebastiana Szczygła i Łukasza Walusa, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich profesją, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa na drodze oraz w czasie pożaru.
News Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość założenia umundurowania bojowego, utrwaliły poznane wcześniej numery alarmowe, nauczyły się i utrwaliły sposoby zabezpieczenia ran - bandażowania. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na koniec otrzymały kolorowanki i worek opatrunków do zabawy w strażaka i ratownika.. Chłopcom spodobał (...)

JESIEŃ PEŁNA KOLORÓW ?

News         Dzielimy się naszą radością, iż konkursowe prace plastyczne uczniów z naszej szkoły zostały zauważone i docenione przez organizatorów konkursu pt. „Jesień pełna kolorów” zorganizowanym w ramach 25 PRUDNICKIEJ JESIENI KULTURALNEJ przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Gratulujemy laureatom: Kindze Dynarowicz z klasy VI – nagroda Miłoszowi Sadło z klasy IV- nagroda Klaudii Malinowskiej z klasy VI – wyróżnienie Alicja Niedbalska (...)