Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  47  , (...)  92  , (...)  122  , (...)  156  ,   157   ,  158  , (...)  180  ,  181   | następna strona »

Święto Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia uczniowie postanowili w szczególny sposób pomyśleć o naszej planecie.
News  Wiosenny spacer po okolicy sprzyjał refleksjom na temat stanu czystości i poszanowania środowiska przyrodniczego. Dzieci zapisywały na karcie pracy nazwy miejsc szczególnie zadbanych i pięknych, przyjaznych dla zwierząt i roślin. Potrafiły dostrzec i docenić działania proekologiczne mieszkańców Moszczanki i Pokrzywnej. Dyskutowały na temat sensu i znaczenia hasła „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Następnego dnia dzieci z koła przyrodniczego i klasy IV posadziły w otoczeniu szkoły 15 daglezji. Są to drzewa nasadzane głównie w parkach (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-01

TEN WYJAZD NA DŁUGO ZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI

W dniach od 21 do 23 kwietnia 2013 roku 44 dzieci i 4 opiekunów uczestniczyło w wyjeździe do Pragi. Uczniowie pracowali w 4 grupach pod czujnym okiem swoich opiekunów.
News Celem wycieczki było zbieranie informacji na temat zabytków Pragi oraz kształtowanie wrażliwości dzieci na kulturę, tradycje i zwyczaje Republiki Czeskiej. Ponadto uczniowie doskonalili umiejętności pracy w grupie. Była to również doskonała okazja do zintegrowania uczestników ucieczki. Wiodącą techniką pracy były doświadczenia poszukujące. Dzieci zaopatrzone w opracowane przez nauczycieli karty pracy, przybory papiernicze oraz aparaty fotograficzne starały się uwiecznić swoje wrażenia i przeżycia. Uczniowie zapamiętywali usłyszane od przewodnika (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-29

Program obchodów związanych z uroczystą ceremonią przekazania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz w Moszczance

Program uroczystości
News 19 kwietnia 2013 r. 8.30 – 9.30 Uroczysta msza święta. Poświęcenie sztandaru. 9.45 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej BUDOWNICZYM SZKOŁY.   20 kwietnia 2013 r. 10.00 – 12.30 Wystąpienia gości i gospodarzy uroczystości. Przekazanie sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz. Program artystyczny w wykonaniu uczniów. 15.00 – 17.00 Seminaria problemowe Wykład okolicznościowy „Nauczyciel- Freinetowiec". Projekcja filmu dokumentalnego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-17

DEBATA ? DLACZEGO NALEŻY POMAGAĆ DZIECIOM CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM?

Dnia 11 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata nawiązująca do misji jaką spełniała Halina Semenowicz ? nasza Patronka zajmowała się właśnie dziećmi chorymi.
News    Refleksją do naszych rozmów były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku wraz z osobami zajmującymi się orzecznictwem osób niepełnosprawnych z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, redaktora Tygodnika Prudnickiego oraz rodzica dziecka niepełnosprawnego z naszej szkoły. Debata prowadzona była przez dwie uczennice: Julię (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-14

Pożegnanie

3 kwietnia 2013 r. na cmentarzu w Moszczance uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance pożegnali jedną z pierwszych nauczycielek naszej szkoły Panią Janinę Bolibrzuch. Poniżej fragment wywiadu przeprowadzonego z Panią Janiną.
POROZMAWIAJMY O NASZEJ SZKOLE Zapis rozmowy uczniów z koła regionalnego pod opieką Alicji Niedbalskiej z Janiną Bolibrzuch - emerytowaną nauczycielką szkoły  w Moszczance. Wywiad został umieszczony w książce „Mojej szkole na urodziny”  przygotowanej z okazji 65-lecia szkoły.             /wybrane fragmenty/   - Dzień dobry! - Chodźcie do mnie... - Przyszliśmy do Pani troszkę powspominać ... - Nie wiem jak moja pamięć (...) Pierwszą lekcję poprowadziłam (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

Marzec w naszej szkole przebiegał pod hasłem ,, Optymistyczna wiara w życie??

Marzec kojarzy się wszystkim z wiosną, słońcem, ciepłem? Niestety pogoda marcowa nie oczarowała nas zwiastunami wiosny, nie szafowała energią słoneczną. Czyżby w marcu spisały się tylko bociany, które w Moszczance zawitały pierwszego dnia wiosny? Okazuje się, że nie tylko? Uczniowie z klas I - VI, realizując marcowe zadania związane z optymizmem, w pełni zrekompensowali w szkole deficyt prawdziwej wiosny.
News Najmłodsi realizowali zadanie: Optymizm2, czyli potęgowanie optymizmu na lekcjach matematyki. Moc pozytywnej energii brała się z oryginalnych, twórczych  poleceń  do zadań matematycznych, typu: „zmierz długość małego palca i stopy swojego kolegi; zrób 10 przysiadów,6 pajacyków i 4 pompki. Zapisz działanie.” Na tej matmie było kreatywnie!               Drugoklasiści stworzyli ze swoich prac galerię prac artystycznych pt. „ Potęgę optymizmu”                 Trzecioklasiści (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  47  , (...)  92  , (...)  122  , (...)  156  ,   157   ,  158  , (...)  180  ,  181   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1910872