« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  156  ,   157   ,  158  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

Projekt Leśne Wrota Wiedzy

Projekt pod tytułem Leśne Wrota Wiedzy skierowany jest do uczniów, dzieci przedszkolnych, nauczycieli, wychowawców i rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz pracowników Nadleśnictwa w Prudniku.
News Założeniem projektu jest umożliwienie zdobycia dodatkowej wiedzy na temat znaczenia lasów w życiu człowieka przez uczniów oraz dzieci przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance a także pobudzenie świadomości proekologicznej. Autorami projektu są członkowie Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.
Data: 2011-11-05

Realizacja planu pracy we wrześniu Leśne Wrota Wiedzy

Rok 2011 został ogłoszony prze Unię Europejską Międzynarodowym Rokiem Lasu, dlatego wrzesień w moszczanieckiej szkole przebiegał pod hasłem realizacji projektu napisanego przez przedstawicieli Rady Rodziców pod czujnym okiem pedagoga szkolnego pani Grażyny Wawrzyniak, noszącego tytuł Leśne Wrota Wiedzy.
News  Partnerem tego projektu jest Nadleśnictwo w Prudniku, które wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli  zarówno pod względem merytorycznym jak i finansowym.  Założeniem projektu było zdobycie dodatkowej wiedzy na temat znaczenia lasu w życiu człowieka przez uczniów poprzez realizację określonych zadań. Realizacja projektu pozwoliła na poznanie roli lasu oraz gatunków roślin i zwierząt żyjących w okolicznych lasach, szczególnie tych chronionych. Projekt jest o tyle niezwykły, że biorą w nim udział nie (...)
Data: 2011-10-30

Sprawozdanie z realizacji Kampanii ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Dnia 7 października 2011r. w godzinach 11:30 - 13:00 w ramach Kampanii ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? odbył się marszobieg z pokonywaniem toru przeszkód: ?Szlakiem Złotego Potoku?.
            Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Kampania zakładała promocję zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, rozwijanie zainteresowań sportem i zachęcanie do aktywnego wypoczynku.              Wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach z uczniami pogadanki na temat uzależnień i zdrowego stylu życia. Następnie  uczniowie klas starszych rozpoczęli marszobieg po Moszczance (...)
Data: 2011-10-30

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Szkolny wraz z opiekunem przygotował humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką i czasami niewdzięczną pracę nauczycieli.
News Niespodzianką dla wszystkich było „szkolne echo”- rymowane wierszyki o pracownikach naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości wręczono kartki z życzeniami przygotowanymi na zajęciach koła plastycznego. Całość uświetniły piosenki w wykonaniu wszystkich dzieci.   „SZKOLNE ECHO” Pani Dyrektor to szeryf w spódnicy.  Znają ją wszyscy w okolicy. Projekty pisze tak. Że może jej pozazdrościć cały świat!   Pani Bogusia Hawron jest jak laleczka. Co dzień inna sukieneczka.   Pani Bożenka (...)
Data: 2011-10-14

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Dnia 6IX września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
News Niezwykłe instalacje i eksponaty naukowe fascynowały nas i bawiły kilka godzin, a i tak czuliśmy duży niedosyt. Poznaliśmy wynalazki, które zmieniły świat, dotarliśmy do korzeni cywilizacji. Doświadczaliśmy, jak działają nasze ciała, badaliśmy ich sprawność, odkrywaliśmy tajemnice zmysłów. Przeprowadzaliśmy doświadczenia chemiczne i fizyczne. Dużo emocji wywołał spektakl w Teatrze Robotycznym, gdzie śledziliśmy losy zakochanego robota. Pobyt w tym nowoczesnym centrum naukowym pozostawił niezapomniane wrażenia. E. Bury (...)
Data: 2011-10-05

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ANIMATORÓW PEDAGOGIKI C. FREINETA W MOSZCZANCE

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ANIMATORÓW PEDAGOGIKI C. FREINETA W MOSZCZANCE 30. 09 ? 2.10. 2011 Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji na temat ?Moim laboratorium jest dziecko?, czyli o tym jak można zmieniać szkołę
News 30 września – 2 października 2011 r. Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance Ośrodek wypoczynkowy Mieszko w Pokrzywnej Program konferencji Dzień pierwszy 30 września 2011(piątek) 12.00 - 15.00 Rejestracja i zakwaterowanie uczestników Konferencji w ośrodku Mieszko w Pokrzywnej 15.00 – 16.00 Wędrówka po szkolnych zakamarkach 16.00 – 16.30 Działania edukacyjne podejmowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Moszczance inspirowane pedagogiką C. Freineta - prezentacja Marzena Kędra 16.30 – 16 (...)
Data: 2011-09-30

Otwarta Szkoła. Sukces szkoły z Moszczanki

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance zdobył pierwsze miejsce w konkursie \\\"Otwarta Szkoła\\\" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
News Szkoła w Moszczance koło Prudnika została nagrodzona za współpracę rodziców i nauczycieli i za umiejętne włączanie rodziców do pracy edukacyjnej. Nagrodę - dwa laptopy, które przydadzą się dla szkolnych warsztatów filmowych, delegacja szkoły odebrała w poniedziałek w siedzibie ministerstwa w Warszawie. - To dla nas podwójny sukces, bo w tym obszarze konkursu konkurencja była największa - mówi dyrektor szkoły Marzena Kędra. W sumie do rywalizacji w konkursie "Otwarta Szkoła" w tym roku stanęło 150 szkół (...)
Data: 2011-09-20