« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  44  , (...)  87  , (...)  115  , (...)  156  ,   157   ,  158  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

REALIZACJA PLANU PRACY W CZERWCU POD HASŁEM: ? CZAR ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY ? SOBÓTKA W MOSZCZANCE?

Czerwiec upłynął na przygotowaniach do wyczekiwanej przez wszystkich sobótki w Moszczance. Już z początkiem miesiąca uczniowie wspólnie z nauczycielami przenieśli się w świat baśni, opowiadań oraz legend ludowych, żeby w pełni przeżyć czar świętojańskiej nocy. Przygoda przeplatała się z nauką o tradycji oraz obrzędach i zwyczajach ludowych, jak również z zabawą przy muzyce folkowej. Natomiast poprzez ekspresję plastyczną dzieci mogły wyrazić swoje emocje oraz nastrój związany z tematem.
Kolejnym etapem było pisanie wspólnej „Sobótkowej Opowieści”. Zadaniem każdej z klas było stworzenie dalszego jej fragmentu. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością  i stworzyli ciekawy tekst, z którego zostało nagrane słuchowisko, przedstawione wszystkim podczas nocy świętojańskiej.   Sobótka w Moszczance stała się dobrą okazją do integracji dzieci, nauczycieli oraz zaproszonych rodziców. Wszystkim udzielił się nastrój świętojańskiej nocy. Kółko teatralne zachwyciło zgromadzonych (...)

Sukces historyczny

Paweł Kossowski ? Skop z klasy piątej wziął udział w Ogólnopolskim konkursie historycznym organizowany przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego temat brzmiał: ?Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia?.
Pawła praca spotkała się z uznaniem komisji, która przyznała jej autorowi pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy Pawłowi sukcesu na polu historycznym i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie.   Anna Włodarczyk

Sukces w konkursie fotograficznym

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym "Sport to zdrowie" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Prudniku.
News W kategorii wiekowej: klasy I – III – pierwsze miejsce zdobyła Joanna Bandurowska z klasy I, w kategorii wiekowej: klasy IV – VI – drugie miejsce uzyskała Julia Cieśla z klasy piątej i trzecie miejsce Mateusz Łaszczak z klasy piątej. Gratulujemy młodym fotografom pierwszych sukcesów! Wierzymy, że będą kolejne. Wiecej na stronie powiatu; zobacz Anna Włodarczyk     Nagrodzone zdjęcia (...)

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

Pod koniec czerwca tradycyjnie odbyły się wybory do nowego Samorządu Szkolnego.
Na ostatnim spotkaniu odchodzący Samorząd Szkolny podsumował swoją pracę i przypomniał działania, które przeprowadził w roku szkolnym 2011/2012. Podczas tego spotkania ogłoszono wyniki wyborów i przedstawiono skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Zarząd nowego Samorządu Uczniowskiego: Paulina Adamska – przewodnicząca SU Członkowie: Rafał Kowalska Agnieszka Zagawa Julia Cieśla Kamil Gibek Monika Bolibrzuch Julia Olejnik Wiktoria Pytel Dziękujemy odchodzącemu Samorządowi Uczniowskiemu, a nowemu gratulujemy i życzymy (...)
Data: 2012-06-30

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ?Otwarta szkoła?

14 czerwca 2012 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły ?Otwarte okno? w Moszczance wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród laureatom i finalistom IV edycji konkursu ?Otwarta szkoła".
News Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana przez Fundację "Edukacja dla Demokracji" jako flagowa inicjatywa Roku Szkoły z Pasją. Czwarta edycja konkursu „Otwarta szkoła" została ogłoszona 14 października 2011 r. Do udziału w nim zaproszono publiczne i niepubliczne przedszkola oraz szkoły, a także współpracujące z nimi organizacje pozarządowe, realizujące w zespołach projekty edukacyjne i obywatelskie, wspierające rozwój polskiego systemu kształcenia i wychowania. Celem konkursu jest promowanie modelu szkoły, która w (...)
Data: 2012-06-19

Michał Górski i Paweł Kossowski-Skop, uczniowie ZSP w Moszczance, ukończyli Rok Akademicki Dziecięcej Politechniki Opolskiej

Michał Górski i Paweł Kossowski- Skop, uczniowie ZSP w Moszczance ukończyli Rok Akademicki Dziecięcej Politechniki Opolskiej i otrzymali dyplomy z wyróżnieniem.
News  W uroczystości zakończenia roku akademickiego uczestniczyli Rektor Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Jerzy Skubis oraz prorektorzy dr inż. Anna Król i dr Aleksandra Żurawska.             Wykłady i zajęcia laboratoryjne prowadzili pracownicy Politechniki Opolskiej, a słuchaczami były dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dążenie do zwiększenia zainteresowania dzieci naukami ścisłymi stanowiło główny cel zajęć. Projekt „Kreatorzy Młodych Talentów” ukierunkowany był na rozwój (...)
Data: 2012-06-19

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w Kędzierzynie ? Koźlu

11.06.2012r . uczniowie Roksana Adamska, Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz, Mateusz Sękarski reprezentowali naszą szkołę na zawodach lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim.
News   Uczennica Nikola Masztalerz została finalistką w pchnięciu kulą zdobywając VI miejsce .   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2012-06-18