Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  153  ,   154   ,  155  , (...)  157  , (...)  233  ,  234   | następna strona »

Muzyczny sukces przedszkolaków

News Niezwykle miło mi poinformować, że zespół przedszkolaków w składzie: Maja Czarnobrewa, Zuzia Bolibrzuch, Madzia Krupa, Kamilka Żabska, Maja i Kaja Szkwarek, Martusia Włodarczyk, Zuzia Dańko, Martynka Darowska, Bartek Gorzelanny, Krzyś Kuffel, Michałek Budzyński, Karol Gurgul, Kuba Czarnobrewy, zajął II miejsce w VII Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury Wystąpiliśmy z piosenką „Zegarmistrz”, a akompaniowaliśmy sobie na flażoletach. A to jeszcze nie wszystko. Nasza solistka – Maja (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-12

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015

News

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015 r przy kościele parafialnym w Moszczance !!

Do zakupienia są przepiękne prace dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz domowe wypieki ich rodziców.

Kiermasz odbędzie się w godz. 10:00 - 12:30. Do zobaczenia !!
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-11

Pieczemy świąteczne pierniczki

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia! 09.12 .2015 roku grupa maluszków z tej okazji zaprosiła do naszego przedszkola Panią cukiernik, aby pod fachowym okiem stworzyć świąteczne pierniczki. Pomocy przy wypiekach udzielili nam również jak zawsze niezawodni rodzice.
News Na początku spotkania maluchom towarzyszyła zaproszona grupa straszaków, w tej części Pani cukiernik opowiedziała o swej ciężkiej pracy. Dzieci poznały również przepis na pierniczki, posmakowały składników koniecznych do wykonania ciasta piernikowego. Następnie zabraliśmy się do pracy. Przedszkolaki, z wielką radością i małą pomocą wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, układały je na blachach do pieczenia. Podczas pieczenia pierniczków maluszki zabawiały gościa śpiewem i tańcami. Gotowe pierniczki dzieci samodzielnie udekorowały ozdobami (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-10

VII OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2015

News

Gratulujemy młodej solistce Noemi Pustelniak z klasy III wyróżnienia zdobytego w konkursie ”Piosenki Polskiej 2015” i życzymy kolejnych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-09

Recytatorski Konkurs Poezji Romskiej ? doświadczanie, przeżywanie, poznawanie?, a za rok ?tworzenie!

Taki konkurs odbył się po raz siódmy w Prudnickim Ośrodku Kultury. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z recytatorską pasją, aktywni członkowie koła teatralnego: uczennice z klasy szóstej : Agnieszka Matuszak i Hania Stocka oraz Amadeusz Iwanowicz z klasy czwartej.
News       Cała trójka wystylizowanych ,,Romów” reprezentowała naszą szkołę w kategorii ,,recytatorzy klas IV – VI” 8 grudnia, we wtorek.       Nasi ,,Cyganie” wystąpili przed wybitną komisją, w skład której wchodzili poeci prudniccy( Kulig, Sadliński) oraz znana poetka romska - Izolda Kwiek, i liczną publicznością z interpretacją wierszy: Teresy Mirgi, Papuszy i Karola Parno- Gierlińskiego.        Każda deklamacja to wyczyn młodych recytatorów, którym dane było zmierzyć (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-09

Mikołaj w Przedszkolu ?Pod kasztanem?

News „Pędzą sanie, dzwonki dzwonią, płatki śniegu z wichrem gonią. A Mikołaj uśmiechnięty w worku wiezie nam prezenty”… 04.12.2015 o godzinie 10.00, gdy przedszkolaki przebywały na ogrodzie przedszkolnym zawitał do nas niecodzienny, choć bardzo wyczekiwany przez dzieci gość. Pomimo braku śniegu i dość ciepłej aury nie zapomniał o naszych przedszkolakach i zamiast zaprzęgiem ,zaprzężonym w renifery, przyjechał do nas zaprzęgiem konnym. Przedszkolaki nie kryły zdumienia i zaskoczenia, gdy ujrzały Mikołaja w wielkim wozie z mnóstwem prezentów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-09

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszy łańcuch choinkowy, organizowany przez Radio Doxa i Urząd Miasta Opola.
News Przystępując do konkursu wykonaliśmy razem z dziećmi łańcuch choinkowy o minimalnej długości 3m. Do jego wykonania użyliśmy materiałów ekologicznych: denka po plastikowych butelkach, plastikowe rurki i drewniane koraliki. Niestety nie zajęliśmy żadnego znaczącego miejsca, ale i tak jesteśmy zadowolenia z możliwości zaprezentowania naszego łańcucha. Lauretami konkursu na najładniejszy łańcuch choinkowy zostali: I miejsce – ZSP Publiczne Przedszkole w Białej II miejsce – Publiczne Przedszkole w Łambinowiach III miejsce – Przedszkole (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-09
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  153  ,   154   ,  155  , (...)  157  , (...)  233  ,  234   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762907