« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  153  ,   154   ,  155  , (...)  157  , (...)  233  ,  234   | następna strona »

Muzyczny sukces przedszkolaków

News Niezwykle miło mi poinformować, że zespół przedszkolaków w składzie: Maja Czarnobrewa, Zuzia Bolibrzuch, Madzia Krupa, Kamilka Żabska, Maja i Kaja Szkwarek, Martusia Włodarczyk, Zuzia Dańko, Martynka Darowska, Bartek Gorzelanny, Krzyś Kuffel, Michałek Budzyński, Karol Gurgul, Kuba Czarnobrewy, zajął II miejsce w VII Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury Wystąpiliśmy z piosenką „Zegarmistrz”, a akompaniowaliśmy sobie na flażoletach. A to jeszcze nie wszystko. Nasza solistka – Maja (...)
Data: 2015-12-12

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015

News

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015 r przy kościele parafialnym w Moszczance !!

Do zakupienia są przepiękne prace dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz domowe wypieki ich rodziców.

Kiermasz odbędzie się w godz. 10:00 - 12:30. Do zobaczenia !!
Data: 2015-12-11

Pieczemy świąteczne pierniczki

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia! 09.12 .2015 roku grupa maluszków z tej okazji zaprosiła do naszego przedszkola Panią cukiernik, aby pod fachowym okiem stworzyć świąteczne pierniczki. Pomocy przy wypiekach udzielili nam również jak zawsze niezawodni rodzice.
Data: 2015-12-10

VII OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2015

News

Gratulujemy młodej solistce Noemi Pustelniak z klasy III wyróżnienia zdobytego w konkursie ”Piosenki Polskiej 2015” i życzymy kolejnych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Data: 2015-12-09

Recytatorski Konkurs Poezji Romskiej ? doświadczanie, przeżywanie, poznawanie?, a za rok ?tworzenie!

Taki konkurs odbył się po raz siódmy w Prudnickim Ośrodku Kultury. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z recytatorską pasją, aktywni członkowie koła teatralnego: uczennice z klasy szóstej : Agnieszka Matuszak i Hania Stocka oraz Amadeusz Iwanowicz z klasy czwartej.
News       Cała trójka wystylizowanych ,,Romów” reprezentowała naszą szkołę w kategorii ,,recytatorzy klas IV – VI” 8 grudnia, we wtorek.       Nasi ,,Cyganie” wystąpili przed wybitną komisją, w skład której wchodzili poeci prudniccy( Kulig, Sadliński) oraz znana poetka romska - Izolda Kwiek, i liczną publicznością z interpretacją wierszy: Teresy Mirgi, Papuszy i Karola Parno- Gierlińskiego.        Każda deklamacja to wyczyn młodych recytatorów, którym dane było zmierzyć (...)
Data: 2015-12-09

Mikołaj w Przedszkolu ?Pod kasztanem?

News „Pędzą sanie, dzwonki dzwonią, płatki śniegu z wichrem gonią. A Mikołaj uśmiechnięty w worku wiezie nam prezenty”… 04.12.2015 o godzinie 10.00, gdy przedszkolaki przebywały na ogrodzie przedszkolnym zawitał do nas niecodzienny, choć bardzo wyczekiwany przez dzieci gość. Pomimo braku śniegu i dość ciepłej aury nie zapomniał o naszych przedszkolakach i zamiast zaprzęgiem ,zaprzężonym w renifery, przyjechał do nas zaprzęgiem konnym. Przedszkolaki nie kryły zdumienia i zaskoczenia, gdy ujrzały Mikołaja w wielkim wozie z mnóstwem prezentów (...)

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszy łańcuch choinkowy, organizowany przez Radio Doxa i Urząd Miasta Opola.
News Przystępując do konkursu wykonaliśmy razem z dziećmi łańcuch choinkowy o minimalnej długości 3m. Do jego wykonania użyliśmy materiałów ekologicznych: denka po plastikowych butelkach, plastikowe rurki i drewniane koraliki. Niestety nie zajęliśmy żadnego znaczącego miejsca, ale i tak jesteśmy zadowolenia z możliwości zaprezentowania naszego łańcucha. Lauretami konkursu na najładniejszy łańcuch choinkowy zostali: I miejsce – ZSP Publiczne Przedszkole w Białej II miejsce – Publiczne Przedszkole w Łambinowiach III miejsce – Przedszkole (...)