« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  153  ,   154   ,  155  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

Uroczysta ceremonia przekazania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz w Moszczance

Od wielu miesięcy na tę właśnie chwilę czekaliśmy z niecierpliwością, angażując się w różne działania, które mogłyby uświetnić ten kwietniowy dzień. Przygotowaliśmy:
News   Publikację -  „Skrawek nieba”, w której umieszczone zostały prace literackie i plastyczne dzieci, całość uzupełniły zdjęcia z życia szkoły. SKRAWEK NIEBA   2 numery gazetki szkolnej „Swobodne Motyle”. Uczniowie koła polonistycznego napisali wywiad z Haliną Semenowicz. Na zajęciach komputerowych powstał komiks o życiu i twórczości naszej Patronki. http://www.toondoo.com//ViewBook.toon?bookid=448504 Debatę – Dlaczego należy pomagać dzieciom chorym i niepełnosprawnym? (...)
Data: 2013-05-01

III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny ?TIK?-TAK!?.

Aż 23478 uczniów z całej Polski wzięło udział w tegorocznym III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym ?TIK?-TAK!?.
News W dniach 8 - 12 kwietnia 2013 roku cztery dzielne uczennice naszej szkoły (Nikola Krawiec, Marta Biernat, Julia Cieśla, Agnieszka Zagawa) codziennie zmagały się z problemami testowymi z zakresu informatyki.  Pierwszy etap polegał na zalogowaniu się do systemu, a potem  rozwiązaniu 2 testów w ciągu doby. Na każdy test uczeń miał 10 minut. 100 osób z najwyższą punktacja przeszło do II etapu.   W II etapie, podczas którego w czasie 45 minut uczniowie musieli rozwiązać test praktyczny i teoretyczny, nasza uczennica Julia Cieśla zajęła (...)

Święto Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia uczniowie postanowili w szczególny sposób pomyśleć o naszej planecie.
News  Wiosenny spacer po okolicy sprzyjał refleksjom na temat stanu czystości i poszanowania środowiska przyrodniczego. Dzieci zapisywały na karcie pracy nazwy miejsc szczególnie zadbanych i pięknych, przyjaznych dla zwierząt i roślin. Potrafiły dostrzec i docenić działania proekologiczne mieszkańców Moszczanki i Pokrzywnej. Dyskutowały na temat sensu i znaczenia hasła „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Następnego dnia dzieci z koła przyrodniczego i klasy IV posadziły w otoczeniu szkoły 15 daglezji. Są to drzewa nasadzane głównie w parkach (...)

TEN WYJAZD NA DŁUGO ZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI

W dniach od 21 do 23 kwietnia 2013 roku 44 dzieci i 4 opiekunów uczestniczyło w wyjeździe do Pragi. Uczniowie pracowali w 4 grupach pod czujnym okiem swoich opiekunów.
News Celem wycieczki było zbieranie informacji na temat zabytków Pragi oraz kształtowanie wrażliwości dzieci na kulturę, tradycje i zwyczaje Republiki Czeskiej. Ponadto uczniowie doskonalili umiejętności pracy w grupie. Była to również doskonała okazja do zintegrowania uczestników ucieczki. Wiodącą techniką pracy były doświadczenia poszukujące. Dzieci zaopatrzone w opracowane przez nauczycieli karty pracy, przybory papiernicze oraz aparaty fotograficzne starały się uwiecznić swoje wrażenia i przeżycia. Uczniowie zapamiętywali usłyszane od przewodnika (...)
Data: 2013-04-29

Program obchodów związanych z uroczystą ceremonią przekazania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz w Moszczance

Program uroczystości
News 19 kwietnia 2013 r. 8.30 – 9.30 Uroczysta msza święta. Poświęcenie sztandaru. 9.45 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej BUDOWNICZYM SZKOŁY.   20 kwietnia 2013 r. 10.00 – 12.30 Wystąpienia gości i gospodarzy uroczystości. Przekazanie sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz. Program artystyczny w wykonaniu uczniów. 15.00 – 17.00 Seminaria problemowe Wykład okolicznościowy „Nauczyciel- Freinetowiec". Projekcja filmu dokumentalnego (...)
Data: 2013-04-17

DEBATA ? DLACZEGO NALEŻY POMAGAĆ DZIECIOM CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM?

Dnia 11 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata nawiązująca do misji jaką spełniała Halina Semenowicz ? nasza Patronka zajmowała się właśnie dziećmi chorymi.
News    Refleksją do naszych rozmów były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku wraz z osobami zajmującymi się orzecznictwem osób niepełnosprawnych z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, redaktora Tygodnika Prudnickiego oraz rodzica dziecka niepełnosprawnego z naszej szkoły. Debata prowadzona była przez dwie uczennice: Julię (...)
Data: 2013-04-14