« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  153  ,   154   ,  155  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

II miejsce w konkursie plastycznym

News Miło nam poinformować, ze nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt.: „ Żołnierz Polski w misjach Pokojowych".   Kzimiera Czabaj
Data: 2012-06-03

?Mając wizję i działając ? możesz zmienić świat?

Artykuł powstał na podstawie obserwacji i informacji uzyskanych podczas tygodniowego pobytu w Walii w ramach projektu ?Muzyczne Prtfolio? realizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance - Program Comenius - ?Uczenie się przez całe życie?
News Pod koniec maja grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance podsumowała w Walii dwuletni Program Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Comenius to program edukacyjny Unii Europejskiej, którego priorytetem jest rozwijanie wśród dzieci i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich, a także nabywanie podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Podejmowane przez nas działania nie (...)
Data: 2012-06-02

Realizacja planu pracy w kwietniu pod hasłem ? Zdrowie i uroda?

Miesiąc kwiecień poświęcony został propagowaniu zasad zdrowego stylu życia, zwracaniu większej uwagi na swój wygląd i uprawianiu sportu. Rozwój elektroniki sprawił, że dzieci zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu, ograniczają swoją aktywność do siedzenia przed ekranem telewizora lub monitora
News Człowiek potrzebuje do życia energii, którą czerpie ze spożywanego pokarmu  a  systematyczne ćwiczenia korzystnie wpływają na jego prawidłowy rozwój.  Aby przybliżyć dzieciom  tematy  dotyczące higieny osobistej i  pielęgnacji jamy ustnej  przeprowadzone zostały pogadanki  z pielęgniarką pracującą w naszej szkole.   O zasadach prawidłowego żywienia dzieci z klas I – III, dowiedziały się na lekcji wykonując  piramidy zdrowia określające dzienne zapotrzebowanie człowieka na pokarm. Uczniowie (...)
Data: 2012-05-27

Rowerowy tor przeszkód klasy IV

Uczniowie klasy IV od początku roku szkolnego na lekcjach techniki uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze do i ze szkoły, jak prawidłowo i bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, pasażer i rowerzysta.
News Przeszli szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ten sposób przygotowali się do uzyskania pierwszego w życiu „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej. Dzięki uprzejmości p. Michała Bisowskiego , który pomógł nam w utworzeniu toru przeszkód tzw. „Miasteczka drogowego” nasi uczniowie mogli popisać się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze. Egzamin praktyczny na pewno zwiększył świadomość uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcił ich do bezpiecznej jazdy na rowerze, a także (...)
Data: 2012-05-27

Finaliści Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej 2012

finał odbędzie się 28 maja 2012 r.
News Uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej 2012. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 2 naszych uczniów: Julia Cieśla z klasy V  z wynikiem  90,3 % zajmując IV miejsce oraz Mateusz Sękarski z klasy VI uzyskując wynik  87,1% i  zajmując V miejsce.   Izabela Czabaj
Data: 2012-05-21

?Uczenie się przez całe życie? Comenius w Szkole Podstawowej w Moszczance

?Jeśli chcesz poznać artystyczny smak, z Comeniusem ruszaj w świat?
News   Podsumowanie realizacji programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius w Szkole Podstawowej w Moszczance   Dnia 11 maja 2012 roku w naszej szkole w Moszczance odbył się rodzinny piknik pod tytułem „SMAKOWANIE COMENIUSA”. Myślą przewodnią tego spotkania było hasło -  „Jeśli chcesz poznać artystyczny smak, z Comeniusem ruszaj w świat”.  Nasz projekt edukacyjny dotyczył europejskiego muzycznego port folio.  W ramach współpracy z krajami partnerskimi powstało mnóstwo filmów (...)
Data: 2012-05-21

VI Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I ? III

15.05. 2012r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich pod hasłem "Zabawy na wesoło".
News Jej celem było przede wszystkim zintegrowanie środowisk wiejskich, dostarczenie radości i emocji z przeżywanych zawodów sportowych oraz upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej. Tradycyjnie już odwiedzili nas uczniowie z Szybowic, Rudziczki  i Łąki Prudnickiej. Każdą z czterech drużyn reprezentował zespół składający się z 12 zawodników, który zmagał się z konkurencjami sportowymi. Przy nielicznym udziale widowni tj. dzieci i rodziców, mali zawodnicy znakomicie radzili sobie z zadaniami. Rywalizacja była zacięta. Drużyna (...)
Data: 2012-05-20