Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  59  , (...)  116  , (...)  150  ,   151   ,  152  , (...)  154  , (...)  228  ,  229   | następna strona »

?JESIEŃ PEŁNA KOLORÓW?

        Dzieci z przedszkola z Moszczanki wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym „Jesień pełna kolorów” organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury. I udało się. Prace Kuby Bojkowskiego i Martynki Darowskiej zostały zauważone i nagrodzone. Gratulujemy.

Edyta Worożańska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-29

Wizyta Aniołków

Kilka dni temu przedszkole odwiedziły Aniołki z Klubu Anioła. Hania, Kinga, Jola, Agnieszka i Jesika przygotowały dla przedszkolaków wiele atrakcji.
News Wspólna zabawa rozpoczęła się od krótkiego teatrzyku, który uświadomił dzieciom, że ważne w życiu są bezpośrednie relacje z drugim człowiekiem. Przedstawienie bardzo się podobało, a śmieszne przebrania dziewczynek bardzo rozbawiły dzieci. Potem były zagadki słowne, kalambury i zabawy ruchowe z chustą animacyjną. Dużą atrakcją było malowanie twarzy. Dzieci najpierw cierpliwie stały w kolejce, potem wybierały motyw makijażu i w końcu grzecznie siedziały i pozwalały się malować. Życzenia były różne – od pająków i piratów, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-29

?Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest??

Dzieci kochają swoje pluszowe zabawki, dlatego Dzień Pluszowego Misia jest szczególnym świętem obchodzonym w przedszkolu. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki i mogły je zaprezentować kolegom.
News        Zabawa rozpoczęła się od wizyty Pani Ani Włodarczyk ze szkolnej biblioteki i dziewczynek z kolektywu bibliotecznego, które w imieniu wszystkich uczniów wręczyły dzieciom zebrane wśród nich pluszaki. Spotkało się to z wielką radością przedszkolaków, które do domu wracały nie z jedną, ale z dwoma zabawkami. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytały jeszcze swoim młodszym kolegom bajeczkę „Złotowłosa i trzy misie” i żegnając się obiecały, że w przyszłym roku również (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-29

PRZEDSZKOLAKI Z MOSZCZANKI SĄ CZŁONKAMI AKADEMII

Przedszkole z Moszczanki przystąpiło do ogólnopolskiego projektu społeczno ? edukacyjnego organizowanego przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka. Projekt obejmuje cykl czterech Akcji, które mają jeden wspólny tytuł ?Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie??. Zgodnie z tą ideą cały projekt dotyczy tematyki zdrowia.
News         Przez dwa miesiące dzieci realizowały jesienny program Akademii „Z Janem Brzechwą o zdrowiu”, który podzielony był na trzy części: - „Dbamy o ząbki z Jordanem”, czyli wszystko co przedszkolak powinien wiedzieć o higienie jamy ustnej. - Jemy sezonowe warzywa i wzmacniamy odporność przed zimą. - Utrzymujemy prawidłową wagę, czyli profilaktyka otyłości.         Wzięliśmy również udział plastycznym konkursie organizowanym przez Akademię. Czekamy na wyniki.     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-29

Wsparcie na starcie

W roku szkolnym 2015/16 klasa I i IV realizują wspólnie projekt wychowawczy pod hasłem: "Wsparcie na starcie". Projekt zakłada dzielenie się wiedzą i doświadczeniem przez starszych kolegów i koleżeńską pomoc organizowaną dla młodszych uczniów.
News        W klasie I mamy obecnie (aż!) 18 sześciolatków. Wszyscy uczniowie tej klasy bardzo chętnie korzystają ze wsparcia czwartoklasistów, ich wiedzy, pomocy i pomysłów na ciekawe zabawy i zajęcia. Starsi koledzy uczą pierwszaki opiekować się kącikiem przyrodniczym (akwarium, hodowla myszoskoczka), pomagają w codziennych czynnościach organizacyjno- porządkowych, współorganizują zajęcia w ramach różnych uroczystości (ostatnio- Andrzejki). W czasie działań projektowych czeka nas jeszcze wiele wspólnych przedsięwzięć, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-28

JESTEM KLEKS, AMBROŻY KLEKS!

Nasi czwartoklasiści w listopadzie omawiają lekturę ,,Akademia Pana Kleksa? wg swoich autorskich pomysłów. A tych pozazdrościłby niejeden dorosły autor scenariusza lekcji ze szkolną lekturą.
News

Oto dziś w klasie odbył się casting na Kleksa, Ambrożego Kleksa(!).

Uczestnicy castingu świetnie weszli w rolę profesora Kleksa, idealnie pozowali paparazzi do zdjęć, ciekawie odpowiadali dziennikarzom na ich liczne pytania.

Lekcje z elementami teatru zawsze wyzwalają w dzieciach radość i dają im poczucie spełnienia.

Małgorzata Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-23

Zajęcia otwarte

News       W grupie maluchów odbyły się zajęcia otwarte, na które zostali zaproszeni Pani Dyrektor oraz Rodzice. Zajęcia prowadziła Pani Judyta Licznar.        W tym dniu rodzice mogli zobaczyć jak ich dzieci spędzają czas w przedszkolu bawiąc się i ucząc oraz zaobserwować swoje dziecko na tle grupy.       Podczas zajęć dzieci wykazały się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Rodzice mieli okazję nie tylko zobaczyć jak ich pociechy świetnie sobie radzą z powierzonymi zadaniami, ale także stać się aktywnymi (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-23
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  59  , (...)  116  , (...)  150  ,   151   ,  152  , (...)  154  , (...)  228  ,  229   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2678930