« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  147  ,   148   ,  149  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Nagroda dla Marty Piekarczyk

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w konkursie plastycznym ?W trosce o środowisko- przyroda widziana oczami dziecka? została nagrodzona uczennica kl. II- Marta Piekarczyk.
News Konkurs był organizowany dla uczniów klas I-III przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Na konkurs wpłynęło 150 prac z Opolszczyzny, z czego 30 zostało nagrodzonych. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 9 września na VI Konferencji „W Trosce o Środowisko” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w Opolu na Ostrówku.                                                                                                               (...)
Data: 2014-06-19

Festiwal Piosenki Angielskiej

17 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej. Uczestnicy konkursu oceniani byli pod względem językowym, muzycznym i scenicznym.
News Efekty pracy, jakie włożyli uczestnicy w przygotowanie swoich utworów były imponujące. Jury przyznało I nagrodę uczennicy klasy IV Hani Stockiej za piosenkę „Honey, Honey”. II miejsce przypadło w udziale uczennicom klasy III Joannie Bandurowskiej i Amelce Sitek, które wykonały utwór „Welcome to my house” oraz uczennicy klasy IV Agnieszce Matuszak za utwór „ Big, Big World”. Piękny utwór „Lead me Home” wyśpiewała uczennica klasy VI Patrycja Lisowska zdobywając miejsce III. Serdecznie gratulujemy (...)

Mamy laureata konkursu historycznego

Na zakończenie roku szkolnego otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość ? uczeń naszej szkoły Kamil Gibek został laureatem I Opolskiego Konkursu Historycznego na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem: ?Jestem Polakiem i kocham swój kraj?.
News Tematem pierwszej edycji była „Sprawa polska podczas I Wojny Światowej”. Kamil wykonał prezentację na temat polskich formacji wojskowych biorących udział w I wojnie światowej. Nasz uczeń w sposób bardzo profesjonalny i dojrzały opracował poszczególne zagadnienia. Ta swoista mieszanka wiedzy historycznej i kunsztu informatycznego zaowocowała piękną prezentacją, docenioną przez opolskich historyków na czele z Panią prof. dr hab. Anną Pobóg-Lenartowicz. 16 czerwca 2014 roku odbyła się gala wręczenia nagród. Gościnna Aula (...)

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W wyniku przeprowadzonych wyborów w dniu 17.06.2014r. mamy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015. Największą popularnością wśród uczniów i nauczycieli cieszy się Kasia Osiecka z klasy V, dlatego w przyszłym roku będzie pełniła funkcję przewodniczącej.
News Jej zastępcą została wybrana Agnieszka Matuszak z klasy IV. Pozostali członkowie SU to: Hanna Stocka kl. IV, Marta Biernat kl. V, Wiktoria Pytel kl. V, Kinga Żurakowska kl. II, Laura Malinowska kl. III. Serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim członkom obecnego SU dziękuję za owocną współpracę, która jak w poprzednich latach opierała się głównie na: organizacji debat szkolnych, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, realizacji projektów międzyklasowych, przygotowaniu imprez oraz konferencji dziecięcych, konkursów szkolnych, a także paneli (...)

Gościnne ?Dębowe Wzgórze?

Kiedy na dworze temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, marzy się tylko o chłodnej kąpieli. Najlepiej na basenie, najlepiej w gronie przyjaciół.
News Tak właśnie spędzali czas uczniowie klasy II. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Żurakowskiej, dzieci przeżyły niezapomniane godziny w ośrodku „Dębowe Wzgórze” w Pokrzywnej. Korzystając z basenu, uczniowie bawili się w wodzie, uczyli się pływać, korzystali z jacuzzi i innych atrakcji basenowych. Później dzieci zostały zaproszone na kiełbaskę z grilla, frytki i orzeźwiające napoje. Dodatkowymi atrakcjami były ćwiczenia sprawnościowe na placu zabaw i smaczne desery lodowe. W drodze powrotnej upał już nie był taki straszny, zwłaszcza, że (...)

Noc pod namiotami

4 czerwca, późnym popołudniem, klasa II rozpoczęła przygotowania do dawno zaplanowanego biwaku. Zaproszonymi gośćmi byli harcerze z Prudnika.
News Rozbijanie namiotów, musztra harcerska, pląsy i zabawy, wspólny posiłek na powietrzu, nauka rozpalania ogniska, piosenki turystyczne- to wszystko tworzyło klimat harcerskiego biwaku. Uczniowie okazali się prawdziwymi zuchami. Przespali w namiotach całą noc, choć niektórzy obudzili się rześcy i weseli już o 4.20 nad ranem. Z ogromną radością wzięli udział w zajęciach sportowych, które rozpoczęliśmy o … 5.00.  Ta niezwykła przygoda na długo pozostanie w pamięci. Elżbieta Bury (...)

Z wizytą u studentów

9 czerwca, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zostali zaproszeni przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Opiekunami naszej grupy na terenie uczelni była Pani prof. Gabriela Kapica i Pani dr Gabriela Kryk.
News Dzień spędzony w murach uczelni wypełniony był zabawami i innymi atrakcjami. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili niektóre pomieszczenia, w których uczą się studenci. Mieli okazję poznać np. salę przedszkolną pełną zabawek i gier. Dzieci poznały Jego Magnificencję Rektora, pracowników uczelni i studentów uczących się w tej placówce. Studentki przygotowały spektakl teatralny, poprowadziły zajęcia plastyczne i sportowe. Dodatkowo dzieci otrzymały książki, wzięły udział w loterii fantowej, zwiedzały eksponaty muzealne Zamku Piastowskiego (...)

Licznik odwiedzin: 2051015