« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  147  ,   148   ,  149  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

Ależ oni biegają !!!

I tym razem nie zawiedli nas nasi biegacze.
News W indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym ponownie I miejsce zdobył Jasiu Worożański. Swoją trzecią pozycję utrzymała również Karolina Łaszczak. Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Bożena Sajewicz
Data: 2014-10-02

KRAKÓW KOLEJNY RAZ ZACHWYCIŁ!

24 września uczniowie starszych klas wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Towarzyszyli im w tej podróży rodzice, nauczyciele i ksiądz Józef Wojtasek. Wraz z sympatycznym przewodnikiem odkrywali nie tylko znane miejsca dawnej stolicy naszego kraju, ale również zakątki odwiedzane przez nielicznych.
News Program wyjazdu był napięty, ale dzięki temu, że pogoda dopisała udało się go zrealizować. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Zamek Królewski i katedrę na Wawelu. Przy Smoczej Jamie nie mogło zabraknąć pamiątkowych fotografii. Dalej Traktem Królewskim dotarli na Rynek Główny, gdzie podziwiali Sukiennice, kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza oraz piękne średniowieczne kamieniczki. W samo południe mieli szczęście posłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. Wielką niespodzianką było spotkanie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w prywatnej kaplicy (...)
Data: 2014-09-30

Z CYKLU: CIEKAWA LEKCJA, A ŚCIŚLEJ: CIEKAWY? SPRAWDZIAN!

Uczniowie klasy szóstej są już po pierwszym sprawdzianie gramatycznym, a precyzyjniej ? sprawdzianie fonetycznym, do którego przygotowywali się podczas kilku zajęć wrześniowych , wykorzystując wszystkie możliwe style uczenia się z osobna i razem, metody i formy pracy /w tym wykłady uczniów ? ekspertów, doświadczenia, badania, a po nich? kartkówki kreatywne/.
News Efekt? Zadziwiający! I wcale nie chodzi tu tylko o liczbę uzyskanych punktów czy średnią ocen/ chociaż pojawiły się celujące w oczywisty sposób podnoszące średnią klasy/. Chodzi przede wszystkim o ambicje i zaangażowanie dzieci w obiektywnie trudną dziedzinę języka ojczystego, jaką jest fonetyka. Za zgodą uczniów zamieszczam fragmenty sprawdzianów, które wymagały od nich myślenia twórczego połączonego z wiedzą gramatyczną. Zadanie 6 Ułóż krótką historyjkę na temat polubionej przez Ciebie we wrześniu (...)

Jak Oni biegają!!!

Nasi szkolni biegacze, uczniowie klasy szóstej: Karolina Łaszczak i Jan Worożański w miejsko ? gminnych indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców 29 września zajęli czołowe miejsca.
News

Karolinka zajęła III miejsce, Jasiu - I ! Tym samym nasze dzieciaki zakwalifikowały się do zawodów powiatowych!!!

W biegach przełajowych spróbowały swoich sił czwartoklasistki: Amelia Sitek i Melania Bolibrzuch.

Zwycięzcom gratulujemy, a młodszym biegaczkom życzymy powodzenia w następnym roku.

Bożena Sajewicz

Sprzątanie Świata ? w tym roku turystycznie

22 września uczniowie naszej szkoły ?sprzątali świat? czyli porządkowali i czyścili swoje najbliższe otoczenie- ulice i zakątki naszej Moszczanki. Po krótkim apelu informacyjnym, dzieci z wielkim zapałem zbierały śmieci, które bywają też niechlubną ?pamiątką? po turystach.
News Po trudach sprzątania uczniowie wykonali ciekawe plakaty informacyjne pod hasłem: „Turysto! Szanuj środowisko!” Klasa IV opracowała plakat dotyczący zachowania się turystów w lesie, klasa V- w górach, a klasa VI- nad morzem. Najmłodsi wykonali pouczające prace plastyczne zachęcające do świadomego, odpowiedzialnego kontaktu z przyrodą. Maskotką naszych szkolnych działań ekologicznych była lalka: turysta-krasnal, który stojąc w klasie IV przypomina o właściwym zachowaniu się na turystycznych szlakach. Elżbieta Bury   (...)
Data: 2014-09-25

Sprawozdanie z realizacji kampanii: ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? z dnia 18.09.2014 r.

Dnia 18.09.2014r. w godzinach 11:30 ? 14:00 w ramach kampanii: ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? ulicami Moszczanki odbył się ?Marszobieg przyjaźni?. Wzięła w nim udział najstarsza grupa przedszkolaków, wszyscy uczniowie klas I ? VI oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance. Zabezpieczenie pokonywanej trasy zapewniła Powiatowa Komenda Policji.
News Kampania zakładała promocję zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, rozwijanie zainteresowań sportem i zachęcanie do aktywnego wypoczynku. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkodliwości spożywania środków psychotropowych. Następnie dzieci z przedszkola i klas I – VI wraz z opiekunami ubrani w żółte, odblaskowe kamizelki rozpoczęli marszobieg, wyznaczoną trasą po Moszczance. Wszyscy uczniowie i nauczyciele ukończyli marszobieg. Bardzo miło nam było gościć, mamy ucz. kl. (...)
Data: 2014-09-24

?ZACZAROWANY ŚWIAT? NA ZAMKU W MOSZNEJ

17 września 2014 r. nasi starsi uczniowie klas IV- VI odbyli niezwykłą podróż po ?Zaczarowanym Świecie? w Zamku w Mosznej.
News Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Pracownie eksperymentalno-doświadczalne tj. Architecturium, Energium i Lucemium odkrywały przed dziećmi świat pełen niezwykłych zjawisk i doświadczeń. Aby dotrzeć do właściwego miejsca, należało podążać ściśle według wskazówek zawartych w przygotowanej grze przestrzennej. Oto wypowiedzi kilku uczestników tej niezwyklej przygody. „Dzisiaj byłem na wycieczce szkolnej w Zamku w Mosznej. Była to wycieczka edukacyjna. Zwiedzaliśmy tam: Pracownię Architektury, Pracownię (...)
Data: 2014-09-24

Licznik odwiedzin: 2094808