« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  97  , (...)  129  , (...)  147  ,   148   ,  149  , (...)  190  ,  191   | następna strona »

Święto Ziemi

News W tym roku Święto Ziemi poświęcone było zagadnieniom związanym z zanieczyszczeniem powietrza, niską emisją i przyczynami jej powstawania. Dnia 25 kwietnia, na porannym apelu, uczniowie wysłuchali pogadanki o tym, jakie działania człowieka służą dbałości o stan powietrza, którym oddychamy. Jest to m.in.: sadzenie drzew, segregowanie i powtórne przetwarzanie śmieci, komunikacja rowerowa. Po apelu, wszyscy uczniowie naszej szkoły, udali się na wycieczkę przyrodniczą nad Bystry Potok w Jarnołtówku. Idąc doliną rzeki, wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji (...)
Data: 2014-04-29

Wojewódzki Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia

W ramach programu ? Rok Szkoły w ruchu?, nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Dniu Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia. Dnia 11 IV w ramach akcji, klasy młodsze wzięły udział w marszobiegu po mniej uczęszczanych ulicach Moszczanki.
W czasie marszobiegu, na tzw. stacjach zadaniowych, uczniowie wykonywali szereg ćwiczeń kształtujących, wytrzymałościowych, sprawnościowych. Wykorzystano  do tego naturalne przeszkody i ukształtowanie terenu (niewielkie rowy, pagórki, kałuże), barierki mostu, drzewa oraz obiekty sportowe znajdujące się na boisku LZS-u w Moszczance. W czasie marszobiegu przeprowadzono  także rywalizację zespołową: bieg na czas, bieg z przeszkodami, skoki zajęcze, ćwiczenia na orientację. Zajęcia w terenie trwały około 2,5 godziny. Klasa I, swój tor sprawnościowy (...)
Data: 2014-04-23

MAM TALENT 2014

Dnia 15 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu pt. "Mam talent" dla klas I- VI. Konkurs miał charakter przeglądu, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.
News Koordynatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a jego celem było przede wszystkim wyłonienie talentów oraz integracja uczniów i wspólna zabawa. Zainteresowanie występem i ilość uczniów, chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności, jak każdego roku przerosły oczekiwania organizatorów. W jury zasiedli: z nauczycieli:  Małgorzata Gibek  i Alicja Niedbalska oraz z grona uczniów:  Julia Olejnik i Kornelia Wichert. Najwięcej wykonawców prezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne, była (...)
Data: 2014-04-23

?Bo wolność ? to wśród mądrych ludzi żyć?

Fundamentem funkcjonowania człowieka w społeczeństwie jest szacunek dla jego godności. Z godności tej wynikają prawa człowieka, w tym prawo do wolności.
News W ramach projektu „Wolność” realizowanego w Szkole Podstawowej w Moszczance 10.04.2014r. przeprowadzono debatę na temat: Wolność – dana, czy zadana?. Uczestnicy spotkania wraz z zaproszonym gościem – p. Ryszardem Kaszą – pierwszym wiceburmistrzem Prudnika po 1989 roku poszukiwali odpowiedzi na to trudne, ale stwarzające okazję do dyskusji pytanie. Atmosferę debaty przygotowanej przez Samorząd Uczniowski podtrzymały słowa Jana Pawła II z Placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi.” Biorący udział (...)
Data: 2014-04-15

Z wizytą u Kochanowskiego w Opolu

Nasi uczniowie z klasy czwartej i zespołu teatralnego ,,Actus?? w ubiegły piątek spędzili czas w opolskim teatrze. Stało się tak dzięki przychylności POK- u, który dwudziestu trzem małym wielbicielom teatru zasponsorował przejazd autokarem w dwie strony.
News Dzieci oglądały „Opowieści z Narnii” w reżyserii Tomasza Koniny z zapartym tchem. Zachwytom nie było końca. Scenografia na miarę XXI wieku, kostiumy niestylizowane baśnią, a raczej wybiegiem mody światowej, niesamowita muzyka, niebanalna choreografia scen bitewnych i innych, wszystko to uatrakcyjnione projekcjami filmowymi i efektami specjalnymi  zrobiło na małych widzach olbrzymie wrażenie. W czasie antraktu i po wyjściu z teatru dzieci ochoczo wymieniały się opiniami, refleksjami, pomysłami na kolejne szkolne widowisko. Problem tylko w niedomaganiach szkoły (...)
Data: 2014-04-15

Twórczo i uroczyście

Dnia 4 kwietnia obchodziliśmy twórczo i uroczyście Święto Patrona Szkoły.
News „Kreatywni jak … Halina Semenowicz” – to motto piątkowego dnia, podczas którego każdy zespół klasowy obrał swój indywidualny model działań związanych z Patronką. W całej szkole przez pierwsze trzy godziny panował klimat radosnej pracy. Młodsze dzieci pod opieką nauczycieli wykonywały prace plastyczne inspirowane sylwetką Haliny Semenowicz, układały teksty o szkole i jej Patronce, śpiewały na jej cześć ułożone przez siebie piosenki. Uczniowie ze starszych klas poszukiwali w różnych źródłach wiedzy ciekawostek (...)
Data: 2014-04-08

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

2 kwietnia 2014 r. gościliśmy na zajęciach koła regionalnego Panią Kazimierę Kamińską. Spotkanie to przebiegło w sympatycznej i miłej atmosferze.
News Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wspomnień związanych z przyjazdem i osiedlaniem się pierwszych repatriantów na ziemiach zachodnich. Była to również doskonała okazja, aby dzieci dowiedziały się, jak wyglądała szkoła ich dziadków i pradziadków, jak wielkie zmiany zaszły nie tylko w wyglądzie szkoły i sal lekcyjnych, ale samego systemu nauczania i uczenia się. W związku z realizowanym w naszej szkole projektem „ Młodzi do Wolności” padło wiele pytań o czasy PRL. Oddajmy głos uczestnikom tego spotkania, aby mogli podzielić (...)
Data: 2014-04-06

Licznik odwiedzin: 1981521