« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  146  ,   147   ,  148  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Zajęcia w plenerze

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wielu z nas kojarzy się on z klasą i nauką w ławce szkolnej. Jednak nie w Moszczance!
News Przy naszej szkole znajduje się cudowne miejsce pod lipami - ze sceną, stołami i ławkami dla uczniów. Jeśli tylko temat lekcji i pogoda pozwolą skorzystać z „klasy pod chmurką” - zajęcia odbywają się właśnie tutaj. Na zdjęciach - uczniowie z fiszkami prowadzącymi „Badamy otoczenie naszej szkoły”.

Elżbieta Bury

60 DNI NA MOSTACH PRZYJAŹNI

Rozpoczęliśmy naszą podróż do ? przyszłości!
Podczas zajęć TO POD wszystkie klasy realizują zadania pierwszego etapu fascynującej podróży. Ich główny cel to trening, który nauczy nas wszystkich przychodzących i przyjeżdżających do szkoły w Moszczance unikania uprzedzeń, wydawania osądów, a przede wszystkim pozwoli uwierzyć w dobre intencje ludzi. Podczas realizacji modułu 60 DNI NA MOSTACH PRZYJAŹNI uczestnicy projektu: • Tworzą klimat przyjaźni; • Odczuwają emocje własne i innych; • Poszukują swoich mocnych stron; • Odkrywają w sobie talenty, zapał (...)
Data: 2014-09-24

Umysły w podróży do przyszłości

W tym roku mamy w ofercie naszej szkoły ciekawe zajęcia w ramach nowego przedsięwzięcia!
„Umysły w podróży do przyszłości” realizowane będą podczas zajęć TO POD /akronim pierwszych liter nazw obszarów działań pedagogicznych z Programu Nowoczesnej Edukacji Szkolnej – tworzenie, odczuwanie, poszukiwanie, odkrywanie, doświadczanie/. TO PODniesie nam poprzeczkę! TO PODkręci nam obroty! TO PODstawą dobrej roboty! TO PODpowie co mamy w głowie! I jeszcze: TO PODsyci w nas ciekawość! TO PODkradnie nam nieśmiałość! TO PODróż naszych umysłów w nieznaną nikomu przyszłość! W ramach zajęć TO (...)
Data: 2014-09-24

Marta Piekarczyk laureatką konkursu plastycznego ?W Trosce o Środowisko - przyroda widziana oczyma dziecka?

W maju 2014r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu po raz pierwszy zorganizował konkurs plastyczny skierowany do dzieci klas I-III szkół podstawowych województwa opolskiego.
News Celem konkursu było rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości ekologicznej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem, wyzwalanie pozytywnego stosunku do świata przyrody. Na konkurs nadesłano 150 pięknych, kolorowych rysunków z 35 placówek szkolnych Opolszczyzny. Komisja konkursowa nagrodziła 30 najciekawszych - autorom 13 prac przyznano równorzędne pierwsze miejsca laureatów Konkursu. Praca plastyczna naszej Marty znalazła się w Kalendarzu na rok 2015 wydanym przez WFOŚiGW w Opolu. Serdecznie gratulujemy! Elżbieta Bury     (...)
Data: 2014-09-24

Mamy zaszczyt przedstawić nowego dyrektora naszej szkoły

Od 1 września funkcję tę pełni Jolanta Brudniak:
News • absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu – mgr edukacji wczesnoszkolnej (II stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania początkowego), • wieloletnia dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Prudniku, • nauczycielka klas integracyjnych w ZSzP nr 2 w Prudniku, • autorka innowacyjnego programu z matematyki inspirowanego pedagogiką C. Freineta. Za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała nagrody: • Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, • Medal Komisji Edukacji Narodowej, • Medal (...)
Data: 2014-09-23

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.
News

Powitano nowego Dyrektora szkoły Panią Jolantę Brudniak, uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Tego dnia do społeczności uczniowskiej przyjęto 24 pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Na pamiątkę tego ważnego w ich życiu wydarzenia każde dziecko otrzymało Akt Pasowania Pierwszoklasisty.

Małgorzata Zaworska

Data: 2014-09-22

Nie mówię żegnajcie, mówię do zobaczenia

?Ciągle słyszymy, że szkoła nie zmieni świata, ale sama może być dla dzieci kawałkiem lepszego świata?. Prof. J. Łukaszewicz