« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  142  ,   143   ,  144  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom?

W dniu 15 marca 2013 r. w budynku Komendy Straży Pożarnej w Białej odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom? na szczeblu powiatowym.
News Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju udział wzięli uczestnicy, którzy zwyciężyli w eliminacjach gminnych. I tym razem nasza uczennica Julia Cieśla nas nie zawiodła. Zdobywając I miejsce jako jedyna w swojej grupie wiekowej zakwalifikowała się do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                                             (...)
Data: 2013-04-03

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY - JULII CIEŚLI

W dniu 4 marca 2013 r. w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ? ŻAK 2013, w którym brało udział 125 uczestników z naszej diecezji opolskiej.
 Uczestnicy musieli uzyskać co najmniej 45 punktów (tj. 90 % całkowitej liczby punktów), aby zostać laureatem. Nasza uczennica zdobyła 47 punktów w teście finałowym.  Uroczysta Gala, podsumowująca diecezjalne konkursy odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 10.00 w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1A w Opolu. Składamy serdeczne gratulacje. Julka - tak trzymaj!!!   Alicja Niedbalska
Data: 2013-03-12

LUTY W NASZEJ SZKOLE PRZEBIEGAŁ POD HASŁEM ? KAŻDA JEDNOSTKA PRAGNIE SUKCESU. NIEPOWODZENIE JEST HAMULCEM, NISZCZYCIELEM ZAPAŁU I WERWY?.

Każdy z nas pragnie, aby jego wysiłki i starania były zauważone i docenione przez innych. Czasami wystarczy zwykły uśmiech, pochwała, czy aprobata drugiej osoby abyśmy czuli, że dokonaliśmy czegoś wyjątkowego.
News Świadomość, że możemy osiągnąć sukces, bardzo szeroko rozumiany, jest czynnikiem motywującym do wytężonej pracy nad sobą. Punktem wyjścia do realizacji tej niezmiennej prawdy C. Freineta stało się hasło: JEŚLI CHCESZ ODNIEŚĆ SUKCES, NAJPIERW MUSISZ POZNAĆ SAMEGO SIEBIE! Na początku nasze działania skoncentrowaliśmy na przybliżeniu uczniom dwóch pojęć: - Inteligencja wieloraka - Różne style uczenia się Uczniowie na godzinach wychowawczych zapoznali się z teorią inteligencji wielorakiej H. Gardnera. Ten wielki amerykański psycholog (...)
Data: 2013-03-05

Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?

1 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim Prudnik nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?.
News
 Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Agnieszka Zagawa, Julia Cieśla, Martyna Konieczna. Uczennica naszej szkoły Julia Cieśla zdobyła maksymalną ilość punktów (33pkt) i zajęła I miejsce, Agnieszka Zagawa zdobywając 31pkt. zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (...)

Bożena Sajewicz

Data: 2013-03-04

KONKURS ?MAM TALENT 2013?

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Tomasz Wójtowiczem i p. Małgorzatą Gibek zorganizował konkurs, w którym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty.
News W tym roku artyści wystąpili w następujących kategoriach: śpiew, magiczne sztuczki, taniec, gra na pianinie, recytacja, opowiadanie dowcipów. Głosami jury (każdy z 6 członków mógł przyznać maksymalnie 10 punktów), w skład którego wchodzili nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zdecydowano o  następujących wynikach: I miejsce: Benedykt Pustelniak, Wojciech Porębski, Kamil Gibek z klasy V za magiczne sztuczki – 53 punkty II miejsce: Oliwia Łukaszewicz z klasy VI za śpiew – 51 punktów III (...)
Data: 2013-03-04

Dzielę się tym, co mam i potrafię?

W myśl tego hasła uczennice klasy V: Paulina Adamska, Julia Olejnik, Martyna Konieczna, Patrycja Lisowska przeprowadziły warsztaty plastyczne dla uczniów naszej szkoły.
News Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony ich koleżanek i kolegów. Dziewczyny mogły wczuć się w rolę nauczyciela i z ogromnym zaangażowaniem pokazać innym to, co same bardzo lubią i w czym są naprawdę dobre.  W trakcie warsztatów nasze uczennice pokazały różnorodne techniki plastyczne, a biorący w nich udział doświadczyli wykorzystania tych technik w praktyce.

Tomasz Wójtowicz
Data: 2013-03-03

?Na własne oczy? ? warsztaty matematyczno ? przyrodnicze dla klas IV- VI w ramach projektu ?Równym Krokiem? współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Zajęcia matematyczno- przyrodnicze przebiegały wokół miesięcznych modułów tematycznych wiążących się w przemyślany sposób z porami roku i możliwością czerpania z zasobów przyrodniczych najbliższego otoczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych.
News W części przyrodniczej uczniowie badając najbliższe otoczenie zdobywali wiedzę o osobliwościach przyrodniczych (niezwykły gatunek grzyba na boisku szkolnym, działanie destruentów jako czyścicieli organicznych). Dowiadywali się, jak możemy przewidywać pogodę obserwując i nazywając chmury, kolor nieba, zachowanie zwierząt. W części matematycznej uczniowie poznali tajemnice niezwykłych zjawisk przyrodniczych (np. budowę płatka śniegu), które głównie wypływają z matematycznych prawidłowości. Tematem, który niewątpliwie poruszył dzieci, (...)
Data: 2013-02-24