« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  138  ,   139   ,  140  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Sukces Karoliny

"Moje radosne święta"
News W dniu 17.12.2012r o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury odbyło sie wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie "Moje radosne święta", uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia ,Karolina Baniak i Wiktoria Pytel.   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Kazimiera Czabaj     (...)
Data: 2012-12-29

Grudzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem: ?Dziecko ma taką samą naturę jak człowiek dorosły?.

Celestyn Freinet wskazywał na to, iż dziecko jest podobne do drzewa, które nie zakończyło jeszcze swego wzrostu, lecz odżywia się, rośnie i broni dokładnie tak samo jak dorosłe drzewo.
News Dziecko przyjmuje pokarm…                                                                                                                                                                                          Dziecko (...)
Data: 2012-12-27

Zmartwienia Aniołów w Moszczance

Przedstawieniem o takim tytule pracownicy szkoły i rodzice powitali 7grudnia 2012r. po mszy roratniej dzieci wsi Moszczanka.
News Krótki spektakl teatralny uczulał dzieci na to, aby umiały dawać, a nie tylko brać. „Światełkiem” dobrej nowiny dla skrzydlatych świętości były prośby dzieci o wartości niematerialne, takie jak: zdrowie, miłość, czy szacunek, zawarte w listach, które przywiózł listonosz. Za niebylejakie prośby, św. Mikołaj ze swoimi pracownikami – elfami obdarował wszystkie dzieci prezentami. Po skończonym spektaklu uczniowie udali się do szkoły na warsztaty, przygotowane przez nauczycieli :plastyczne, techniczne, matematyczne. Uczestnicy warsztatów (...)
Data: 2012-12-25

,,Ten jeden raz?? Julii Cieśli i ?drugie miejsce w prestiżowym konkursie

,,Co robić? Co robić, pani Gosiu, gdy wena poetycka dopada mnie w najmniej oczekiwanym czasie i miejscu???- nieśmiałe pytanie uczennicy. ,,Tworzyć! Julka, tworzyć!??- śmiała odpowiedź polonistki.
,,Tak też poczułam i pomyślałam, i dałam się ponieść szalonej wenie na lekcji…./ochrona uczennicy przed obniżeniem zachowania na miesiąc przed konferencjąJ/  I mam tekst na konkurs!’’- pełna ekspresji i optymizmu odpowiedź przyszłej laureatki prestiżowego konkursu.   ,, Ten jeden raz’'   Jedna chwila czarny start niewinna ucieczka śmiertelny traf   Biały proch z diabłem gra uzależnienie czyha za rogiem wystarczy jeden raz   Problem przyczyną śmierć skutkiem nałóg (...)
Data: 2012-12-17

Młodzi studenci z Moszczanki

Choć nasi uczniowie: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop z klasy VI mają dopiero 10-11 lat, są tak samo żądni wiedzy, jak ich starsi koledzy.
News  Już po raz kolejny biorą udział w projekcie Dziecięca Politechnika Opolska. To cykl wykładów dla najmłodszych prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Trybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Grupa młodych żaków, która rozpoczęła naukę na DPO liczy 200 dzieci w wieku 9-12 lat. Na przygotowanych 200 miejsc było zdecydowanie więcej chętnych, wszystko za sprawą przystępności wykładów i możliwości zadawania pytań przez dzieci (...)
Data: 2012-12-15

TRENDY ? NR 4/2012

Miło nam poinformować, że ostatni tegoroczny numer czasopisma "Trendy" jest już dostępny na stronie ORE i bezpośrednio pod adresem: http://www.trendy.ore.edu.pl/.
News „Zapraszamy do lektury czwartego numeru TRENDÓW. Zajmujemy się w nim tematyką dotyczącą kompetencji nauczyciela i ucznia we współczesnej szkole. W artykułach przedstawiamy wiele informacji dotyczących umiejętności niezbędnych nauczycielom w pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych. Szczególnej uwadze Czytelników polecamy Rozmowę z … Marzeną Kędrą, Nauczycielem Roku 2012, w której prezentujemy nie tylko sylwetkę laureatki, lecz także przede wszystkim aktywną społeczność szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (...)
Data: 2012-12-12

?Wielkie rewolucje w małej szkole?

?Wielkie rewolucje w małej szkole?, to tytuł wykładu prezentujący koncepcję funkcjonowania Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance wygłoszony 10 grudnia 2012 r. przez Marzenę Kędrę dyrektorkę szkoły, która uczestniczyła w konferencji ?Przyjaźnie o skutecznej edukacji?, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.
Celem konferencji było uaktywnienie szkół do podejmowania działań projakościowych oraz prezentacja dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w procesie edukacyjnym, w którym nauczyciel motywuje do nauki, odkrywa i rozwija talenty swych uczniów, czyni szkołę atrakcyjną i pobudzającą uczniów do rozwoju. W programie konferencji organizatorzy uwzględnili również inne wykłady, których tematyka była następująca: „Metoda projektowania okazji edukacyjnych” – prof. Ryszard Łukaszewicz, Wyższa Szkoła (...)
Data: 2012-12-11