« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  36  , (...)  71  , (...)  95  , (...)  138  ,   139   ,  140   | następna strona »

VIII Festiwal Literackiej Twórczości

I miejsce dla Karoliny Worożańskiej, II miejsce dla Julii Cieśli w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Laureatki cieszyły się z nagród, tym bardziej, że były one kolorowe i duże. Znalazły tam wartościowe książki i słodkości na dalszą drogę pisania. Młodzi autorzy ze wzruszeniem, odświętnie ubrani prezentowali swoje utwory przy mikrofonie. Swój wiersz mógł też powiedzieć każdy uczestnik konkursu.
Członkowie Klubu Literackiego „Brzeg” mieli przyjemność uczestniczyć w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Romana Więczaszek była jurorką konkursu poetyckiego adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja zgromadziła 43 utwory poetyckie dzieci od 9 do 13 lat. Festiwal miał zasięg wojewódzki. Nadesłano wiersze z Moszczanki, Brzegu, Przełęku, Goświnowic i nyskich szkół; SP 3 SP 1 SP 10 I NSP.
Data: 2011-06-05

Rok odkrywania talentów

W ramach realizacji projektu ?Rok Odkrywania Talentów? zostały zorganizowane w szkole i poza nią spotkania z ciekawymi ludźmi dla młodych pasjonatów. Celem tych spotkań było utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że ich pasja jest wartością, czymś co je wyróżnia, nadaje sens ich życiu.
News Podpisanie Porozumienia Prudnik-Nadwórna Dnia 13.12.2010r. odbyło się spotkanie z młodymi muzykami naszej szkoły: Martą Jędrzejczyk i Wiktorią Golc- Mączką oraz nauczycielem muzyki- Panią Alicją Niedbalską. Celem zajęć było podzielenie się pasją gry na instrumencie, przekazanie wiedzy związanej z budową instrumentów i zaprezentowanie gry na skrzypcach, flecie bocznym, gitarze i flażolecie. Spotkanie wzbogaciły rozmowy z artystami i zagadki dotyczące instrumentów. Dnia 20.12.2010r. zaproszona do szkoły została Pani Anna Górską- (...)
Data: 2011-06-02

Gminne konkursy

25 V 2011 odbył się Gminny Konkursu Ortograficzny dla klas I ? III, nasza uczennica Hanna Stocka z klasy I zajęła III miejsce Tego samego dnia odbył sie Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III, uczeń klasy I Oskar Sobieszczański zajął III miejsce.
W konkursie brały udział Szkoły: - PSP nr 1, - PSP nr 3, - Zespół Szkół w Prudniku - Zespół Szkolno Przedszkolny Moszczanka, - Zespół Szkolno Przedszkolny Rudziczka, - Zespół Szkolno Przedszkolny Szybowice. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Data: 2011-05-25

?Idzie jesień z wielkim koszem?- konkurs plastyczny

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym klas I-III i IV ?VI ?Idzie jesień z wielkim koszem?, nagrody otrzymały:

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

14 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mini Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej w Głuchołazach.
Olimpiada miała zasięg międzypowiatowy (powiat nyski i prudnicki) i wzięło w niej udział 54 uczniów. Test zawieral pytania dotyczące tematyki leśnej i wiedzy związanej z opolskimi parkami krajobrazowymi. Nasza uczennica Julia Cieśla (kl.IV) osiągnęła bardzo wysoki wynik i zajęła II miejsce. Agnieszka Zagawa i Mateusz Łaszczak (również z klasy IV) zdobyli wyróżnienia. Dzieci wróciły z dyplomami, książkami i innymi nagrodami rzeczowymi. Opiekun – Elżbieta Bury, nauczyciel przyrody. Gratulujemy!   (...)
Data: 2011-04-14

Wierszykowy sezam

Nasi uczniowie w kolejnym konkursie otrzymali nagrody i wyróżnienia I miejsce - Paweł Kossowski- Skop natomiast Julia Cieśla otrzymała wyróżnienie

Watra Szkolna Przez Moszczankę

W piątkowy wieczór przez Moszczankę przeszła gromada wesołych rozśpiewanych kolędników. Byli nimi uczniowie, nauczyciele i rodzice z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Moszczance.
News Watra to słowo pochodzenia włoskiego, oznaczające "ognisko". Moszczaniecka watra rozpoczęła się przed budynkiem szkoły, tym samym witając i zachęcając do wspólnej kolędy mieszkańców oraz przybyłych gości. Nie obyło się bez scen kolędniczych, które dzieci, nauczyciele i goście (w tym pani poseł Janina Okrągły) z pieczołowitą starannością odgrywali przy każdym rozpalonym ognisku. Cała drużyna kolędników przy akompaniamencie gitary śpiewała kolędy, życzyła i winszowała mieszkańcom: „ Na zdrowie, na szczęście, (...)
Data: 2011-01-05