« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  138  ,   139   ,  140  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Myśl C. Freineta będąca inspiracją dla zadań majowych: ?Nie można wychowywać bez okazywania szacunku. Poszanowanie godności osobistej uczniów, którzy nawzajem szanują swoich nauczycieli, jest jednym z pierwszych warunków odnowy szkoły?
News             Zadania majowe zaproponowane przez E. Bury i B. Hawron miały charakter prac plastycznych, form komiksowych, literackich i teatralnych. Towarzyszyły im przesłania- myśli, które zmuszały do refleksji i inspirowały do działania.             Uczniowie mieli okazję plastycznie przedstawić znaczenie słów: „Nie licz na szacunek, jeśli nie dajesz go innym”. Powstały prace uświadamiające , że na szacunek należy zapracować własną postawą (...)
Data: 2013-06-11

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania w Moszczance

Tegoroczne obchody czytania w Moszczance rozpoczęły się konkursem literackim pod hasłem ?Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej?.
News Uczniowie klasy szóstej i klasy piątej w dowolnie wybranej formie literackiej odnosili się do słów Carlosa Ruiza Zafóna. Powstało kilka ciekawych i wartościowych prac inspirowanych cytatem tego hiszpańskiego pisarza i odnoszących się do przeczytanych lektur. Najciekawsze teksty pochodzą spod pióra: Agnieszki Zagawy, Igora Pawki i Patrycji Cieśli – uczniów klasy szóstej. Kolejnego dnia dzieci z koła czytelniczego przystąpiły do pracy, której dotychczas nigdy nie wykonywały. Wiedząc, że efekt ich pracy ma służyć choremu (...)
Data: 2013-06-11

Sukces drugoklasistów

III miejsce w TURNIEJU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
News Uczniowie klasy II Laura Malinowska Oliwia Niesłuchowska Filip Lempart zajęli III miejsce w   TURNIEJU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE Organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku Małgorzata Zaworska   (...)
Data: 2013-06-10

PODAROWAŁ ?SERCE DZIECKU?

?Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.? Stefan Wyszyński
News Już ponad 25 lat dzieci i młodzież z województwa opolskiego wyróżniają osoby, które mają wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i wykazują swoje ogromne zaangażowanie na ich rzecz w bezinteresownej pracy społecznej. Odznaczenie to przyznawane jest osobom dorosłym, które swoją działalnością i postawą zdobyły zaufanie, szacunek i sympatię dzieci. Całością spraw organizacyjnych związanych z przyznawaniem Medalu zajmuje się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance (...)
Data: 2013-06-06

Julia Cieśla ? laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Julia Cieśla ? laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego wzięła udział w podsumowaniu zmagań konkursowych w roku szkolnym 2012/2013, które odbyło się podczas uroczystej gali ?27 maja w Filharmonii Opolskiej.
Jeszcze raz gratulujemy ogromnego sukcesu!   Czytaj więcej: http://www.kuratorium.opole.pl/index.php/2-uncategorised/1140-wreczenie-dyplomow

Małgorzata Żuk
Data: 2013-06-02

CIEKAWI ŚWIATA

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop (brał udział już drugi raz) z kl. VI dnia 25 maja 2013r. ukończyli V edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
News Idea dziecięcych uczelni jest od kilku lat bardzo popularna na zachodzie Europy. Opole jest miastem, w którym oprócz Warszawy, Krakowa, Łodzi i Poznania, Białegostoku czy Rzeszowa, dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Pomysł wykładu dla najmłodszych na Politechnice Opolskiej zrodził się pięć lat temu. W zajęciach na tej nietypowej uczelni mogą brać udział dzieci od 9 do 12 roku życia, które poprzez zabawę stają się beneficjentami promowanej nauki i techniki. Co roku bierze w nich udział około 200 dzieci. Na przygotowanych 200 miejsc było (...)
Data: 2013-05-30