« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  127  ,   128   ,  129  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Jak ozdobić jajka wielkanocne?

Ciekawe sposoby ozdabiania jaj na Święta Wielkiej Nocy pokazały dzieciom Panie z Muzeum Ziemi Prudnickiej, które przyjechały do przedszkola i szkoły na warsztaty plastyczne.
News Zajęcia rozpoczynały się pokazem pięknie wykonanych jaj i przedstawieniem różnych metod ich malowania. Potem dzieci i uczniowie przystępowali do pracy. Przedszkolaki ozdabiały jaja wykorzystując metodę wytrawianą, która polegała na rysowaniu wzorów na jajach barwionych - wykałaczką maczaną w occie. Natomiast uczniowie z klasy II i IV wykorzystali metodę batikową tzn. malowali woskiem jajka, a potem je barwili.      Efektem działań dzieci były pięknie ozdobione jajka. Dziękujemy pracownikom Muzeum w Prudniku za możliwość uczestniczenia (...)
Data: 2016-03-21

?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?

W miesiącu lutym i marcu nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w programie ?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?. Projekt bezpłatnych zajęć na lodowisku dla dzieci pochodzących z terenów wiejskich i małych miasteczek zorganizowany został przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Zajęcia odbywały się na lodowisku Toropol w Opolu i prowadzili je profesjonalni instruktorzy wspomagani przez nauczycieli wychowania fizycznego.
News       Uczniowie z klas I - VI mieli okazję dwukrotnie uczestniczyć w zajęciach nauki jazdy na łyżwach. Dziećmi, które stawiały pierwsze kroki  zaopiekował się wykwalifikowany instruktor. Po cennych wskazówkach młodsi podopieczni przełamali pierwsze lody i samodzielnie bądź z pomocą „ pingwina” okrążali lodowisko. Bardziej doświadczeni łyżwiarze doskonale radzili sobie na lodzie i zachwycali wysokim poziomem umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód. Na wyróżnienie zasłużyli: Kinga Żurakowska, Laura (...)
Data: 2016-03-17

Wiosenne spacery w grupie 3 - 4 latków [Łąka Prudnicka]

17 marca w piękny, słoneczny poranek grupa ?Słoneczek? z radością wyruszyła na odkrywanie uroków nadchodzącej wiosny.
News Dzieci obserwowały  pąki na drzewach i krzewach, zieleń rosnącej trawy oraz pierwsze kwiaty ? przebiśniegi. Udało się nawet zobaczyć przebudzoną ze snu biedronkę. Z uśmiechem na twarzy obserwowały biegające po trawie kosy i wdychały świeże, rześkie powietrze. Do przedszkola powróciły z gałązkami forsycji i bzu, które z pomocą pani umieściły w swoim małym kąciku przyrody,  będą miały co obserwować.                                                                            M. Michalik (...)
Data: 2016-03-17

,,MAMY ŚWIRA NA PUNKCIE SZEKSPIRA? i piszemy? wiersze o miłości

,,Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna grzać. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, gdy mówisz, że kochasz mnie". Prawda, że pięknie skomponowany wiersz? W końcu uczynił to sam mistrz słowa poetyckiego. A że Szekspir to prawdziwy ulubieniec wielu naszych uczennic, ich literacki autorytet (!) , toteż od jakiegoś czasu nasze uczennice podejmują się niełatwej sztuki poetyckiej, (...)
Data: 2016-03-16

Przeżyjmy to jeszcze raz...

News

Przed kolejnym wyjściem na szlaki Gór Opawskich, wspomnienie I rajdu „Karolinka” do Jarnołtówka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa nieocenionego, zawsze chętnego do pomocy rodzica – pana Pawła Augustyna.

Małgorzata Tuz
Data: 2016-03-13

ŚRODY Z SZEKSPIREM

Klasa piąta środek każdego tygodnia uznała za najlepszy czas, by poświęcać go na realizację projektu "Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News Bogata i ciekawa biografia Williama Szekspira zainspirowała piątoklasistów do zaaranżowania wywiadu z… duchem Williamem. Najpierw dzieci ułożyły scenariusz przebiegu wywiadu, uwzględniając w nim, wybrane na drodze głosowania, najbardziej kreatywne pytania. Następnie przeprowadziły casting na ducha Szekspira spośród osób, które dobrze poznały fakty z życia geniusza teatru oraz błysnęły pomysłem na kostium i charakteryzację. Aż w końcu wszyscy… doświadczyli metafizycznego spotkania z Williamem.  To naprawdę było dobrze (...)
Data: 2016-03-10

WYBRYKOWE EKSPERYMENTY ?

czyli konferencja dziecięca, która przyniosła naszym uczniom wiele niezapomnianych wrażeń.
News

Dziękujemy Amelce Sitek i Karolince Masztalerz za przygotowanie prelekcji oraz warsztatów dla uczniów zainteresowanych niezwykłymi zjawiskami z pogranicza chemii i fizyki.

Alicja Niedbalska
Data: 2016-03-10