« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  58  , (...)  114  , (...)  127  ,   128   ,  129  , (...)  152  , (...)  225  ,  226   | następna strona »

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2016 ?YOU CAN SING?

PIOSENKA SPOSOBEM NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
News 16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Głównym celem konkursu było promowanie piosenki obcojęzycznej oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Poprzez udział w konkursie uczniowie doskonalili wymowę, wzbogacali słownictwo, rozwijali zainteresowania językowe i muzyczne oraz prezentowali swoje umiejętności sceniczne. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie w języku angielskim piosenki dostosowanej do ich wieku i możliwości (...)
Data: 2016-06-18

?Trenujesz? Jesteś szczęśliwy??

- Czy to co robisz sprawia Ci radość?
News       Te i szereg innych pytań zadali uczestnicy konferencji dziecięcej zawodnikom sekcji Karate LKS Zarzewie z Prudnika, którzy razem z sensei (trener karate) gościli w naszej szkole. Karolina, Julia, Magdalena, Oskar -utytułowani zawodnicy prudnickiego klubu stanęli przed publicznością w pełni  przygotowani nawet do krótkiego pokazu technicznego na sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali namiastkę swoich umiejętności. Opowiedzieli oni krótko o swoich sukcesach i osiągnięciach. W ich oczach widać było nieukrywaną radość i poczucie (...)
Data: 2016-06-18

W poszukiwaniu morskich wrażeń

?Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze - czasem trudne - ale pozwalające znaleźć taki pokarm jaki będzie dla niego pożywny? ? ta myśl Freineta stała się dla uczniów Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance konkretną rzeczywistością, w której realizowali swoje pasje i marzenia w czasie pobytu na Zielonej Szkole w Rewalu.
News Pozwolenie na samodzielne Tworzenie, Odkrywanie, Poznawanie, Odczuwanie i Doświadczanie stało się najlepszą okazją do poznania tego, co ich otacza, uczenia się życia wśród innych. I choć łączenie nauki z wyjazdem to trudna forma pracy, ale dająca najwięcej możliwości rozwijania aktywności poznawczej i twórczej ekspresji uczniów, to zdobyte w ten sposób umiejętności, sprawności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne. Niespełna tydzień oderwany od szkolnej rzeczywistości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i być może dla wielu (...)
Data: 2016-06-15

Podsumowanie Konkursu ?MAM TALENT 2016?

Dnia 01.06.2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnym Konkursie ?Mam Talent 2016?. Inicjatorem i organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance
News Celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wyłonienie najciekawszej osobowości. Swoje zdolności zaprezentowało dla Jury i publiczności 27 - u  finalistów, wyłonionych podczas castingu. O tytuł największego talentu naszej szkoły walczyli m.in. tancerze, śpiewacy, muzycy, pasjonaci muzyki poważnej, recytatorzy, plastycy. Jury w składzie: pani Jolanta Brudniak – Dyrektor naszej szkoły, pani Bożena Sajewicz, pani Brygida (...)

Wyjątkowy Tydzień

Dzień Dziecka jest szczególnym świętem, dlatego jego obchody w przedszkolu trwały przez cały tydzień, dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych atrakcjach.
News W poniedziałek  przedszkolaki  uczestniczyły w zajęciach plastyczny pod tytułem „Dzieci Świata”, na których  poznały dzieci z różnych kontynentów oraz rodzaje zabaw z odległych krajów. Swą wiedzę przelały na papier tworząc wspaniałą pracę plastyczną  We wtorek dzieci wraz z paniami i rodzicami udali się na wycieczkę do Opolskiego ZOO, gdzie w spaniałej atmosferze zwiedzali ogród, podziwiali egzotyczne zwierzęta.  W środę odbyła się „Spartakiada” - grupa starszaków (...)

?Kasztankowy berecik?- konkurs piosenki w Łące Prudnickiej

W naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki ?Kasztankowy berecik?.
News Podczas konkursu dzieci miały okazję zaprezentować swoje zdolności i talent wokalny. Pięknie śpiewały piosenki z repertuaru piosenek przedszkolnych. Pierwsze miejsce zdobyła Daria, czarując jury pięknym głosem. Drugie miejsce ex aequo zdobyli Kacper i Marcelinka. Trzecie miejsce wywalczył Radek. Za wspaniałą zabawę wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, laureaci zaś piękne dyplomy z wizerunkiem „Kasztanka”. Ewa Szewczyk   ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-220.html (...)