« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  52  , (...)  102  , (...)  127  ,   128   ,  129  , (...)  135  , (...)  200  ,  201   | następna strona »

BOHATEROWIE BAJEK NA WYBIEGU

Alladyn, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Batman, Czarownice, Szalony Kapelusznik to tylko kilka z wielu postaci, które dzisiaj opuściły swój świat, by na kilka kwadransów zagościć w fioletowej sali.
News

Dzieciaki, w kostiumach idoli baśniowych, świetnie się zaprezentowały na magicznym wybiegu.

Zabawa – zabawą, ale tak naprawdę nasi milusińscy, dzięki pasjonującym je przebierankom, weszli cali w barwny, magiczny świat baśni. I o to chodzi!

Anna Włodarczyk
Data: 2015-11-01

Wizyta w Indrichovie

Tradycje nieistniejącej już prudnickiej ?dwójki? dotyczące świetnie rozwijającej się współpracy z Czechami przejęła szkoła w Moszczance nawiązując współpracę ze szkołą w Jindrichovie. Porozumienie ramowe podpisane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance i Základníškolou a Mateřskouškolou w Indrichovie zakłada zorganizowanie kilku wspólnych akcji, w których poprzez uczestnictwo dzieci z obu placówek rozwijać będziemy współpracę we wspólnie interesujących obszarach w zakresie oświaty, kultury oraz na polu sportu i turystyki.
News 26 października, w ramach rozpoczynającej się współpracy, dyrektor szkoły p. Jolanta Brudniak wraz z uczniami klasy drugiej oraz p. Małgorzatą Zaworską i p. Grażyną Wawrzyniak, w towarzystwie sołtysa wsi Moszczanka p. Mieczysława Partycznego wyruszyli do Czech po emocje sportowe. Przywitanie było bardzo serdeczne. Uczniowie otrzymali identyfikatory z imionami, zostali podzieleni na cztery grupy i rozpoczęły się zabawy integracyjne, a następnie konkurencje sportowe, które pozwoliły dzieciom lepiej się poznać i dały im wiele radości. Po wysiłku sportowym zostaliśmy (...)
Data: 2015-10-31

Dynia na wesoło

Za oknem kolorowa jesień?kolorowo też było dziś w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci razem z rodzicami wzięły udział w przedszkolnym konkursie ?Dynia na wesoło?. Do rywalizacji w konkursie rodzinnym przystąpiło ponad 17 prac z całego przedszkola.
News

Rodzice wraz z dziećmi wykonali przeróżne dynie - lampiony. Jury jak zawsze miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne, pomysłowe i kolorowe. Ostatecznie zwyciężyła dynia Wiktora Chrzanowskiego. Laureat otrzymał pierwsze miejsce i został nagrodzony piękną książką i pamiątkowym dyplomem . Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Za zaangażowanie i wszystkie prace serdecznie dziękujemy.

M. Michalik
Data: 2015-10-29

Hobby naszych najbliższych

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami pod hasłem ?Moje hobby". Pierwszą osobą, która odwiedziła nasze przedszkole i przedszkolaki był pan Robert Halek, który zaprezentował wszystkim dzieciom swoje zbiory numizmatyczne.
News

Dzieci miały niezwykłą okazję poznać banknoty i monety z różnych krajów w tym także Polski. Dzieci wykazały dużo cierpliwości w słuchaniu o tak trudnych , ale jakże ciekawych rzeczach. Na koniec spotkania każde z dzieci mogło z bliska pooglądać sobie ciekawe zbiory monet i banknotów. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za poświęcenie nam swojego czasu i podzielenie się z dziećmi wiadomościami na temat swojego hobby.

M. Michalik
Data: 2015-10-29

Pierwszoklasiści czytelnikami

Do magicznego świata książek i ich bohaterów wprowadziła klasę I pani Ania Włodarczyk - opiekun biblioteki ZSP w Moszczance.
News Uroczysta lekcja biblioteczna odbyła się 27 października i już zaowocowała ogromnym apetytem czytelniczym. Pierwszaki doskonale wiedziały, dlaczego i jak należy dbać o książki, znały wiele ciekawych bajek i ich bohaterów oraz uzupełniały karty pracy. Po wykonanych zadaniach, pani Ania zaprosiła klasę I do szkolnej biblioteki. Tam dokonano uroczystego pasowania najmłodszych uczniów na czytelników. Każde z dzieci otrzymało piękną, kolorową kartę czytelnika. Będzie ona miłą pamiątką po dzisiejszej wizycie w bibliotece. Naszym pierwszakom należy życzyć (...)
Data: 2015-10-28

Spotkajmy się we Frytkolandii

News Na wizytę do króla Pyrka i królowej Frytki dzieci klas I-IV dostały zaproszenie w formie rymowanki: „U królowej Frytki i króla Pyrka czeka na Was niespodzianek kilka. O 10.00 na sali prezentację zaczynamy i sprawność „Szczęśliwy na szóstkę” zdobywamy!” Przez tydzień (czas realizacji projektu) uczniów do pracy inspirowały fiszki prowadzące. Zadania były ciekawe i wzbudzały wiele emocji, wymagały twórczego poszukiwania, odkrywania, a efekty pracy zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom ziemniaczanego (...)
Data: 2015-10-27

Pomóżmy Kasztanowcom

Nasz ogród przedszkolny ozdabia przepiękny około stu-letni kasztanowiec. Od 28 kwietnia 2008 roku nasze przedszkole nosi nazwę ?Pod Kasztanem?, jesienią kasztanowiec przynosi dzieciom wiele radości, zrzucając im kolorowe liście i kasztany, dając dzieciom naturalny materiał na zajęcia plastyczne.
News Dlatego też, gdy zauważyliśmy oznaki chorobowe na kasztanowcu podjęliśmy od razu działania służące ochronie naszego kasztanowca. Skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem w Prudniku, w celu konsultacji, co jest przyczyną usychających przedwcześnie liści i w jaki sposób walczyć z chorobą. Pan leśnik pouczył nas, że najtańszą i najbardziej dla nas wskazaną metodą walki ze szkodnikiem jest zbieranie i palenie zebranych liści. Od tej pory, rok rocznie, gdy tylko kasztanowiec zaczyna zrzucać liście, natychmiast są one systematycznie grabione i palone. W opiece nad drzewem (...)
Data: 2015-10-22