« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  125  ,   126   ,  127  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

News       Dzień Babci i Dziadka, to jedno z najważniejszych świąt w roku. Uczniowie klas I-III zaprosili swoje Babcie i Dziadków w świąteczno – zimową podróż, która rozpoczęła się od Jasełek, wspólnego kolędowania, a skończyła na zimowej piosence, grze zespołu na fletach oraz wierszykach i tańcu. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i gorącej kawy.        Popołudnie w szkole upłynęło w miłej atmosferze z łezką w oku, bo więź, która łączy wnuczęta z Babcią i Dziadkiem jest niesamowita (...)
Data: 2016-01-22

Trzynastego, i co z tego?

"Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna, trzynastego każda droga jest prosta" Tak to przynajmniej wygląda w piosence śpiewanej przez Karin Stanek.
News Gdyby  zapytać, z czym kojarzy się trzynastka, to siedem na dziesięć osób odpowiada bez wahania, że z pechem. A jeśli trzynasty dzień miesiąca wypada w piątek, to z pechem podwójnym.       Przesądy i zabobony są bardzo trwałe. Wiele wysokich hoteli i biurowców nie ma trzynastego piętra, nie ma w nich też pokoju z numerem "13". W Paryżu omija się trzynastkę w numeracji domów. W samolotach wielu linii nie ma miejsca z numerem 13. Wszystko po to, by nie stresować przesądnych lokatorów, gości i pasażerów (...)
Data: 2016-01-15

?BUDUJEMY CYWILIZACJĘ SZCZĘŚCIA - szczęście wśród najbliższych?

Podsumowanie zadań II modułu TO POD realizowanego w Zespole Szkolno ? Przedszkolnym w Moszczance w ramach całorocznego szkolnego projektu - ?Droga do szczęścia?.
News      W listopadzie 2015 roku rozpoczęliśmy realizację II modułu projektu ”Droga do szczęścia”, którego przewodnim hasłem było budowanie cywilizacji szczęścia. W grudniu podsumowaliśmy efekt naszej pracy.      Odkryliśmy, że budowanie szczęścia to zadanie na całe życie. Dlatego nie można stracić żadnej okazji do dzielenia się dobrem z innymi. Aby go nie przeoczyć uczniowie przygotowali plakaty na temat szczęścia w rodzinie. Najczęściej ilustrowano: święta, zabawy, urodziny, okolicznościowe spotkania rodzinne, (...)
Data: 2016-01-13

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP GMINNY

7 stycznia 2016r. uczennica Marta Golc-Mączka i uczeń Dominik Strap wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na szczeblu gminnym. Poziom testu okazał sie bardzo wysoki.
News Uczniowie mieli do wykonania piętnaście zadań, których treści niejednokrotnie przewyższały zagadnienia zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej. W pierwszych trzech zadaniach, należało wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Kolejnych pięć zadań związanych było ze znajomością słownictwa i gramatyki angielskiej. Obszerną część testu zajmowały zadania wymagające szerokiej wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając VII i VIII miejsce na 23 uczestników.   (...)
Data: 2016-01-07

MUZYCZNA KRAINA SZCZĘŚLIWYCH RELACJI ?

Po raz kolejny weszliśmy w tajemniczy świat dźwięków, które mają w sobie magiczną moc uszczęśliwiania innych.
News Tym razem naszym przewodnikiem była mama naszej Kasi, uczennicy z klasy trzeciej – pani Barbara Hortyńska – Swendrowska  (pianistka) oraz jej przyjaciółka grająca na flecie – pani Katarzyna Kaczkowska. Przy okazji wspomnę, że pani Barbara współprowadzi  Niezależną Szkołę Artystyczną „Via Artistica”, która mieści się na Placu Farny w Prudniku.   Wspólne oddychanie muzyką …      Z ust naszej przewodniczki padło ciekawe stwierdzenie. Mówiąc o wspólnym muzykowaniu (...)
Data: 2016-01-05

DAR SERCA dla dziecięcego hospicjum w Opolu

Przed świętami Bożego Narodzenia dziecięce marzenia nabierają bardziej realnych kształtów. Święty Mikołaj ma wówczas rozeznanie w tym, co może wywołać radość na dziecięcej buzi. O marzeniach dzieci z opolskiego hospicjum dowiedzieliśmy się dzięki pani Ani, która przyniosła do szkoły informację na temat akcji ?Mała Gwiazdka? prowadzonej przez Fundację im. Julii Bonk.
News        Samorząd Uczniowski postanowił rozpropagować tę akcję wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W tym celu przygotował na dolnym korytarzu punkt informacyjny oraz miejsce zbierania darów. Hojność darczyńców przerosła wszelkie oczekiwania. Bardzo im za to dziękujemy.         Przyłączając się do akcji „Mała Gwiazdka” poznaliśmy historię bardzo ciężko chorych dzieci. Dzięki niej nasze serca otwarły się szerzej na ich marzenia i potrzeby. Obdarowując innych sami również (...)
Data: 2016-01-02

Wigilijny dzień w przedszkolu

W ten wigilijny dzień w przedszkolu wszystko było świąteczne, uroczyste i takie magiczne.
News Najpierw przypomnieliśmy sobie historię narodzenia Pana Jezusa układając obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń. Potem była inscenizacja ruchowa kolęd „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”. O godzinie 11-tej rozpoczęło się świąteczne przedstawienie przygotowane przez klasę III. Uczniowie wcielili się w rolę Matki Bożej, Józefa, Trzech Króli, pastuszków i odegrali inscenizację Narodzenia Pańskiego tzw. Jasełka. To było bardzo dobre przedstawienie. Potem były życzenia, dzielenie się opłatkiem i obiad wigilijny. Na (...)
Data: 2015-12-31