« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  125  ,   126   ,  127  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

"W zaczarowanym ogrodzie..."

Ostatniego dnia kalendarzowego lata, uczniowie z koła przyrodniczego wraz z opiekunem zostali zaproszeni przez Filipa Lemparta, ucznia klasy V, do obejrzenia jego rodzinnej hodowli ryb i ptaków.
News Z przejęciem i znajomością tematu, nasz Filip opowiadał o roślinach oczka wodnego, rybach (karasiach), gołębiach, kanarkach i szczygłach. Spacerując po pięknie zaprojektowanym ogrodzie, zauważyliśmy dbałość i troskę gospodarzy o inne zwierzęta będące gośćmi przy domu. Są tu karmniki dla ptaków, poidełko dla pszczół oraz domek dla wielu pożytecznych owadów (dzikich pszczół, trzmieli). Na koniec zajęć Filip przedstawił nam swojego pupila- chomika, który wcale nie przestraszył się hałaśliwej gromadki. Filipie, dziękujemy i (...)
Data: 2015-09-22

"Wyprawa - poprawa"

Pod takim właśnie hasłem przebiegała w tym roku ogólnopolska akcja ekologiczna "Sprzątanie Świata 2015".
News Uczniowie naszej szkoły z problematyką ochrony środowiska są "za pan brat" - doskonale rozumieją potrzebę utrzymania w czystości swojego otoczenia. Tymczasem, jako detektywi i strażnicy ekologiczni wzięli udział w monitoringu naszej miejscowości. Wyposażeni w stosowne materiały do sprzątania i karty monitorowania środowiska przyrodniczego (opracowane przez nauczyciela przyrody) ruszyli na wyprawę badawczą. Niestety, nie mamy dobrych wieści. Patrole naszych uczniów przekazały następujące spostrzeżenia i wnioski: • Dzikie wysypisko śmieci znajduje (...)
Data: 2015-09-22

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

1 września, uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Nasi uczniowie, chociaż na dworze panował niemiłosierny upał, starali się wrócić do szkolnej rzeczywistości.
News        Wśród zaproszonych gości powitaliśmy Pana Burmistrza Stanisława Hawrona, Pana Sołtysa, Księdza Proboszcza i Rodziców. Dyrektor Jolanta Brudniak przywitała wszystkich obecnych, ze szczególnym wskazaniem na tych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką szkolną. Pani Dyrektor zapoznała obecnych na sali, z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w nowym roku szkolnym. Rok ten ma być "Rokiem Otwartej Szkoły". Nasza placówka od lat realizuje wiele przedsięwzięć i inicjatyw, które czynią (...)
Data: 2015-09-01

PODniosłe zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez naszego ks. proboszcza. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej o godz. 9.00 nastąpił dalszy ciąg uroczystości.
News Atmosfera była bardzo podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas sam pan Burmistrz Stanisław Hawron, sołtys Mieczysław Partyczny proboszcz oraz zgromadzeni rodzice. Witając wszystkich gości głos zabrała pani dyrektor Jolanta Brudniak, która po krótkim wystąpieniu wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom z klas I – VI, oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Gratulacje oraz medale otrzymali sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach gminnych , powiatowych i wojewódzkich. Wyróżnione zostały również (...)
Data: 2015-06-29

?Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno?

Pożegnaliśmy starszaki. 24 czerwca 2015 o godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego.
News W obecności Pani Dyrektor, rodziców, opiekunów, nauczycieli i pracowników przedszkola dzieci zaprezentowały program artystyczny, po którym podziękowały wszystkim za opiekę i edukację. Potem były podziękowania dla rodziców i wręczenie pamiątkowych dyplomów dla tych, którzy w szczególny sposób swoim uśmiechem, słowem i działaniem wspierali pracę nauczycieli. Absolwenci również otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i małe upominki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom gratulacje i życzenia (...)
Data: 2015-06-28

Robiąc coś razem?

Uczniowie klasy I gościli dziś grupę przedszkolaków - przyszłych pierwszoklasistów.
News

Pogoda dopisała, więc można było poszaleć na świeżym powietrzu. Wspólne zajęcia plastyczne oraz mecz piłki nożnej sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie, a dzieci miały okazję lepiej się poznać.

Małgorzata Zaworska

Data: 2015-06-25