Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  108  , (...)  124  ,   125   ,  126  , (...)  144  , (...)  213  ,  214   | następna strona »

?Warsztaty telewizyjne?

10.03.2016r ? byliśmy na wycieczce w Głogówku na interaktywnych warsztatach telewizyjnych ?Wesołe dźwięki filmowej piosenki?.
News W świat filmowych dźwięków wprowadził nas jedyny w Polsce animowany pies Raffik. Przedszkolaki miały możliwość aktywnego udziału nie tylko na widowni, ale też na scenie. Dzieci, które dostały „Bilet szczęścia” pod fachową opieką prowadzącego tworzyły efekty dźwiękowe do filmu rysunkowego oraz rozwiązywały zagadki dźwiękowe. Przedszkolaki mogły poczuć się jak w prawdziwym studiu dźwiękowym. Zajęcia były realizowane na żywo w zapisie filmowym i emitowane na dużym ekranie. Pod koniec warsztatów maluchy miały możliwość (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-21

TYDZIEŃ SZTUKI W PRZEDSZKOLU

W marcu w naszym przedszkolu już tradycyjnie obchodzony był ?Tydzień sztuki?, którego celem jest organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających dziecku kontakt z różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rzeźbą, muzyką, poezją i teatrem.
News       Na zajęciach plastycznych dzieci oglądały prezentację multimedialną podczas, której zapoznały się z twórczością wybranych malarzy, rzeźbiarzy i architektów, następnie samodzielnie tworzyły poprzez lepienie z gliny, plasteliny, malowanie farbami i rysowanie. Ta mała twórczość plastyczna dostarczyła dzieciom wiele radości i posłużyła rozwojowi ich wyobraźni i pomysłowości.      Podczas dnia muzyki dzieci zostały zaproszone do „Muzycznego Lasu”, gdzie spotkały się z dziewczynką Piosenką, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-21

II Przedszkolny Konkurs Recytatorski ENTLICZEK PENTLICZEK

To było święto poezji dziecięcej w przedszkolu. Dzieci samodzielnie wybierały wiersze, a następnie wraz z rodzicami przygotowywały recytację w domu.
News W piątek 18 marca w obecności rodziców i członków Jury dzieci prezentowały swoje utwory. Do konkursu przystąpiło 12 dzieci: Zuzia Bolibrzuch, Magda Krupa, Zuzia Dańko, Marta Włodarczyk, Patrycja Kwiatkowska, Kamilka Żabska, Karolinka Gorzelanna, Milenka Gorzelanna, Gabrysia Wilczek, Lenka Tabaka, Amelka Arendarska i Budzyński Michałek. Wielkie emocje towarzyszyły każdemu wystąpieniu. Były momenty humorystyczne i momenty dużego wzruszenia. Każdy występ nagradzany był dużymi brawami. A oto wyniki konkursu: I miejsce - ex aequo -    Martusia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-21

Jak ozdobić jajka wielkanocne?

Ciekawe sposoby ozdabiania jaj na Święta Wielkiej Nocy pokazały dzieciom Panie z Muzeum Ziemi Prudnickiej, które przyjechały do przedszkola i szkoły na warsztaty plastyczne.
News Zajęcia rozpoczynały się pokazem pięknie wykonanych jaj i przedstawieniem różnych metod ich malowania. Potem dzieci i uczniowie przystępowali do pracy. Przedszkolaki ozdabiały jaja wykorzystując metodę wytrawianą, która polegała na rysowaniu wzorów na jajach barwionych - wykałaczką maczaną w occie. Natomiast uczniowie z klasy II i IV wykorzystali metodę batikową tzn. malowali woskiem jajka, a potem je barwili.      Efektem działań dzieci były pięknie ozdobione jajka. Dziękujemy pracownikom Muzeum w Prudniku za możliwość uczestniczenia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-21

?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?

W miesiącu lutym i marcu nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w programie ?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?. Projekt bezpłatnych zajęć na lodowisku dla dzieci pochodzących z terenów wiejskich i małych miasteczek zorganizowany został przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Zajęcia odbywały się na lodowisku Toropol w Opolu i prowadzili je profesjonalni instruktorzy wspomagani przez nauczycieli wychowania fizycznego.
News       Uczniowie z klas I - VI mieli okazję dwukrotnie uczestniczyć w zajęciach nauki jazdy na łyżwach. Dziećmi, które stawiały pierwsze kroki  zaopiekował się wykwalifikowany instruktor. Po cennych wskazówkach młodsi podopieczni przełamali pierwsze lody i samodzielnie bądź z pomocą „ pingwina” okrążali lodowisko. Bardziej doświadczeni łyżwiarze doskonale radzili sobie na lodzie i zachwycali wysokim poziomem umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód. Na wyróżnienie zasłużyli: Kinga Żurakowska, Laura (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-17

Wiosenne spacery w grupie 3 - 4 latków [Łąka Prudnicka]

17 marca w piękny, słoneczny poranek grupa ?Słoneczek? z radością wyruszyła na odkrywanie uroków nadchodzącej wiosny.
News Dzieci obserwowały  pąki na drzewach i krzewach, zieleń rosnącej trawy oraz pierwsze kwiaty ? przebiśniegi. Udało się nawet zobaczyć przebudzoną ze snu biedronkę. Z uśmiechem na twarzy obserwowały biegające po trawie kosy i wdychały świeże, rześkie powietrze. Do przedszkola powróciły z gałązkami forsycji i bzu, które z pomocą pani umieściły w swoim małym kąciku przyrody,  będą miały co obserwować.                                                                            M. Michalik (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-17

,,MAMY ŚWIRA NA PUNKCIE SZEKSPIRA? i piszemy? wiersze o miłości

 ,,Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna grzać. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, gdy mówisz, że kochasz mnie". Prawda, że pięknie skomponowany wiersz? W końcu uczynił to sam mistrz słowa poetyckiego. A że Szekspir to prawdziwy ulubieniec wielu naszych uczennic, ich literacki autorytet (!) , toteż od jakiegoś czasu nasze uczennice podejmują się niełatwej sztuki poetyckiej, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-16
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  108  , (...)  124  ,   125   ,  126  , (...)  144  , (...)  213  ,  214   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2347375