« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  98  , (...)  119  ,   120   ,  121  , (...)  130  , (...)  192  ,  193   | następna strona »

Wizyta w Indrichovie

Tradycje nieistniejącej już prudnickiej ?dwójki? dotyczące świetnie rozwijającej się współpracy z Czechami przejęła szkoła w Moszczance nawiązując współpracę ze szkołą w Jindrichovie. Porozumienie ramowe podpisane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance i Základníškolou a Mateřskouškolou w Indrichovie zakłada zorganizowanie kilku wspólnych akcji, w których poprzez uczestnictwo dzieci z obu placówek rozwijać będziemy współpracę we wspólnie interesujących obszarach w zakresie oświaty, kultury oraz na polu sportu i turystyki.
News 26 października, w ramach rozpoczynającej się współpracy, dyrektor szkoły p. Jolanta Brudniak wraz z uczniami klasy drugiej oraz p. Małgorzatą Zaworską i p. Grażyną Wawrzyniak, w towarzystwie sołtysa wsi Moszczanka p. Mieczysława Partycznego wyruszyli do Czech po emocje sportowe. Przywitanie było bardzo serdeczne. Uczniowie otrzymali identyfikatory z imionami, zostali podzieleni na cztery grupy i rozpoczęły się zabawy integracyjne, a następnie konkurencje sportowe, które pozwoliły dzieciom lepiej się poznać i dały im wiele radości. Po wysiłku sportowym zostaliśmy (...)
Data: 2015-10-31

Dynia na wesoło

Za oknem kolorowa jesień?kolorowo też było dziś w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci razem z rodzicami wzięły udział w przedszkolnym konkursie ?Dynia na wesoło?. Do rywalizacji w konkursie rodzinnym przystąpiło ponad 17 prac z całego przedszkola.
News

Rodzice wraz z dziećmi wykonali przeróżne dynie - lampiony. Jury jak zawsze miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne, pomysłowe i kolorowe. Ostatecznie zwyciężyła dynia Wiktora Chrzanowskiego. Laureat otrzymał pierwsze miejsce i został nagrodzony piękną książką i pamiątkowym dyplomem . Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Za zaangażowanie i wszystkie prace serdecznie dziękujemy.

M. Michalik
Data: 2015-10-29

Hobby naszych najbliższych

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami pod hasłem ?Moje hobby". Pierwszą osobą, która odwiedziła nasze przedszkole i przedszkolaki był pan Robert Halek, który zaprezentował wszystkim dzieciom swoje zbiory numizmatyczne.
News

Dzieci miały niezwykłą okazję poznać banknoty i monety z różnych krajów w tym także Polski. Dzieci wykazały dużo cierpliwości w słuchaniu o tak trudnych , ale jakże ciekawych rzeczach. Na koniec spotkania każde z dzieci mogło z bliska pooglądać sobie ciekawe zbiory monet i banknotów. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za poświęcenie nam swojego czasu i podzielenie się z dziećmi wiadomościami na temat swojego hobby.

M. Michalik
Data: 2015-10-29

Pierwszoklasiści czytelnikami

Do magicznego świata książek i ich bohaterów wprowadziła klasę I pani Ania Włodarczyk - opiekun biblioteki ZSP w Moszczance.
News Uroczysta lekcja biblioteczna odbyła się 27 października i już zaowocowała ogromnym apetytem czytelniczym. Pierwszaki doskonale wiedziały, dlaczego i jak należy dbać o książki, znały wiele ciekawych bajek i ich bohaterów oraz uzupełniały karty pracy. Po wykonanych zadaniach, pani Ania zaprosiła klasę I do szkolnej biblioteki. Tam dokonano uroczystego pasowania najmłodszych uczniów na czytelników. Każde z dzieci otrzymało piękną, kolorową kartę czytelnika. Będzie ona miłą pamiątką po dzisiejszej wizycie w bibliotece. Naszym pierwszakom należy życzyć (...)
Data: 2015-10-28

Spotkajmy się we Frytkolandii

News Na wizytę do króla Pyrka i królowej Frytki dzieci klas I-IV dostały zaproszenie w formie rymowanki: „U królowej Frytki i króla Pyrka czeka na Was niespodzianek kilka. O 10.00 na sali prezentację zaczynamy i sprawność „Szczęśliwy na szóstkę” zdobywamy!” Przez tydzień (czas realizacji projektu) uczniów do pracy inspirowały fiszki prowadzące. Zadania były ciekawe i wzbudzały wiele emocji, wymagały twórczego poszukiwania, odkrywania, a efekty pracy zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom ziemniaczanego (...)
Data: 2015-10-27

Pomóżmy Kasztanowcom

Nasz ogród przedszkolny ozdabia przepiękny około stu-letni kasztanowiec. Od 28 kwietnia 2008 roku nasze przedszkole nosi nazwę ?Pod Kasztanem?, jesienią kasztanowiec przynosi dzieciom wiele radości, zrzucając im kolorowe liście i kasztany, dając dzieciom naturalny materiał na zajęcia plastyczne.
News Dlatego też, gdy zauważyliśmy oznaki chorobowe na kasztanowcu podjęliśmy od razu działania służące ochronie naszego kasztanowca. Skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem w Prudniku, w celu konsultacji, co jest przyczyną usychających przedwcześnie liści i w jaki sposób walczyć z chorobą. Pan leśnik pouczył nas, że najtańszą i najbardziej dla nas wskazaną metodą walki ze szkodnikiem jest zbieranie i palenie zebranych liści. Od tej pory, rok rocznie, gdy tylko kasztanowiec zaczyna zrzucać liście, natychmiast są one systematycznie grabione i palone. W opiece nad drzewem (...)
Data: 2015-10-22

Jedna wycieczka - dwa cele...

20 października klasa I wzięła udział w "Akcji profilaktyki stomatologicznej". Dzieci dzielnie otwierały buzie, a pani stomatolog dokładnie sprawdziła stan zdrowotny uzębienia naszych najmłodszych uczniów. Dodatkowo dzieciom zostały przekazane podstawowe informacje na temat zębów, higieny jamy ustnej oraz wpływu diety na stan uzębienia.
News Nagrodą za wspaniałą postawę pacjenta była wizyta w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć Arsenał, gdzie w średniowieczu składano broń. W późniejszym okresie te zabytkowe obiekty pełniły rolę więzienia miejskiego. Niejednemu pierwszakowi ze strachu dreszcz przeszedł po plecach. Chłopcy trochę dowcipkowali, ale... wyjątkowo szybko opuścili to przygnębiające pomieszczenie. Byliśmy szczęściarzami- niezrównany pan Marcin Husak pokazał nam Centrum Tradycji Tkackich. Ten nowo otwarty oddział muzeum potwierdza długą, kilkuwiekową tradycję (...)
Data: 2015-10-22

Licznik odwiedzin: 1996465