« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  119  ,   120   ,  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

?Czasopisma dawniej i dziś?

Uczniowie klasy III w ramach projektu ?Umysły w podróży do przyszłości? tworzyli wernisaż czasopism dawnych i dzisiejszych. Wcześniej oglądaliśmy różne gazety i czasopisma zwracając uwagę na szatę graficzną, poruszane w artykułach tematy, ogólny wygląd i wrażenie. Oto nasze wnioski:
News • Dawniej czasopisma miały uboższą kolorystykę, często złą jakość zdjęć. • Dawniej w czasopismach i gazetach prawie nie było reklam i ogłoszeń. • Tematyka poruszana na łamach dawnych czasopism była „ambitniejsza”, pozbawiona plotek i sensacji. • Nowe czasopisma są bardzo kolorowe, mają dużo przyciągających wzrok ilustracji i zdjęć. • Współczesne gazety i czasopisma są pełne reklam, porad, przepisów kulinarnych. • Dziś wyraźnie można zauważyć podział czasopism na: lekkie, plotkarskie, pełne (...)
Data: 2015-03-08

WYNIKI SZKOLONEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO ?THE MASTER OF SPELLING 2015?

Zaplanowany na 20 lutego 2015 roku Szkolny Konkurs w literowaniu angielskich wyrazów, z powodu wysokiej absencji uczniów w ostatnich dwóch tygodniach, został przeprowadzony 6 marca 2015 roku.
News Miło mi poinformować, że Mistrzem Literowania w kategorii klas I-III został uczeń klasy II Franciszek Grzywacz. W kategorii klas IV-VI tytuł ten przypadł dwóm uczennicom Joannie Bandurowskiej z klasy IV i Wiktorii Golc-Mączce z klasy VI. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych związanych ze znajomością angielskiego alfabetu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok! Małgorzata Gibek (...)
Data: 2015-03-07

Czytanie jest trendy...

News           Jak rozbudzić w sobie ciekawość do książek? Jak sprawić, by kontakt z lekturą był fascynującym i wartościowym przeżyciem intelektualnym? Zrobią to uczniowie do zadań specjalnych- łącznicy z biblioteką. Dzieci z klasy trzeciej spotykają się co czwartek w szkolnej bibliotece i prezentują swoim kolegom ciekawe pozycje książkowe. Książka w ich rękach, ciekawie zareklamowana, staje się niezwykle „rozchwytywanym towarem”. Natychmiast znika z półek bibliotecznych… Elżbieta Bury, Anna Włodarczyk   (...)
Data: 2015-03-05

Wojewódzkie Mistrzostwa Szachowe

News

Dnia 21.02.2015r. nasi uczniowie pomimo szalejącej grypy uczestniczyli w VII Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach – Szybowice 2015 pod patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha. Po kilku godzinnej grze zdobyli puchar zajmując VI miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a organizatorom dziękujemy za moc wrażeń i miłe przyjęcie .

Bożena Sajewicz
Data: 2015-03-02

Nie pytaj? To był musical !!!

?(?) Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie??
News Takie przesłanie niósł ze sobą musical ,,O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu artystów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, którzy wystąpili wczoraj w Centrum Kultury w Głuchołazach przed naszymi marzycielami ze szkoły i przedszkoli: z Moszczanki i Łąki Prudnickiej. Było czym się zachwycić! Piękne, barwne kostiumy, które na długo zapadną w pamięci! Scenografia, która swą sugestywnością przeniosła widzów w głębiny oceanu. Muzyka, która długo po spektaklu grała jeszcze w głowie. Taniec, śpiew, ruch sceniczny, (...)
Data: 2015-02-24

Smaczna lekcja, że aż ślinka leci?

News         Klasa IV doskonale wie, że odpowiednie odżywianie oznacza zdrowie i ochotę do nauki. Cykl lekcji o odpowiednim odżywianiu zakończyły zajęcia praktyczne, na których uczniowie przygotowywali śniadanie, uwzględniając wszystkie składniki odżywcze w posiłku: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i sole mineralne.        Było zdrowo, kolorowo i smacznie! E. Bury   (...)
Data: 2015-02-17

Walentynki

Piątek 13.02.2015 r. w naszej szkole był dniem szczególnym. Już od samego rana dało się odczuć lekkie podekscytowanie wszystkich uczniów, jak również atmosferę walentynek.
News

Na korytarzu przystrojonym w czerwone serduszka rozbrzmiewały ulubione przez dzieci melodie i słowa piosenek. Właśnie z tej okazji, uczniowie z klasy VI przygotowali również kiermasz słodkości i loterię fantową. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem całego dnia była poczta walentynkowa, którą można było wysłać życzenia do ulubionej przez nas osoby. Dzisiejsze przedpołudnie było bez wątpienia świętem miłości i dniem pełnym niespodzianek.

Bożena Sajewicz
Data: 2015-02-16