« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  115  ,   116   ,  117  ,  118  , (...)  157  , (...)  233  ,  234   | następna strona »

Warsztaty wielkanocne

Dnia 11.04.2017r. odwiedzili Nas pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej, aby przeprowadzić z dziećmi warsztaty wielkanocne.
News Zajęcia rozpoczęły się prelekcją na temat historii malowania jajek. Następnie każde dziecko otrzymało gipsowe jajeczka, które miały pomalować farbami akwarelowymi. Dzieci z zaangażowaniem i radością przystąpiły do pracy. Przedszkolaki zabrały swoje jajka do domu, żeby pokazać rodzicom swoje dzieło. Serdecznie dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas.  Judyta Licznar (...)
Data: 2017-04-18

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W PRZEDSZKOLU [Łąka Prudnicka]

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy.
News Brały udział w Warsztatach Wielkanocnych. Poznawały  zwyczaje wielkanocne panujące w Polsce. Dnia 12 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w przedszkolu. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie paczuszek ze świątecznymi prezentami. W tym radosnym dniu, również odbył się konkurs na „Wielkanocne jajo”. Dzieci swymi głosami wybrały zwycięzców: pierwsze miejsce  zdobyli Paulinka Tomczyk i Kacper Wojciechowski, drugie miejsce Mateuszek Piotrowski, trzecie (...)
Data: 2017-04-17

Malowanie muzyki

Odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z uczniami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku w ramach realizowanego projektu.
News     Tym razem było to zajęcie muzyczno – słowne. Nasi starsi koledzy czytali biogramy sławnych kompozytorów – W. A. Mozarta, F. Chopina, L. v. Beethovena i P. Rubika, aby potem wspólnie z przedszkolakami bawić się w tworzenie swobodnych tekstów inspirowanych muzyką klasyczną, swobodnego ruchu do tej muzyki i w końcu w tworzenie swobodnej pracy plastycznej.       Dziękujemy Pani Agnieszce Budzyńskiej (opiekun uczniów CKZiU) i uczniom szkoły średniej z Prudnika za miłe spotkanie i wspólną zabawę.   (...)
Data: 2017-04-13

Warsztaty wielkanocne [Łąka Prudnicka]

News „Pisanki, pisanki jajka malowane. Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek….” Żeby przybliżyć dzieciom zwyczaje Świąt Wielkanocnych, do przedszkola zaproszono pracowników Muzeum Ziemi Prudnickiej. Zaproszeni goście przygotowali dla dzieci dwie niespodzianki: - prelekcję na temat historii malowania jajek w różnych regionach naszego kraju, dzięki której dzieci pogłębiły swoją wiedzę o zwyczaju malowania jajek przed Świętami Wielkanocnymi - gipsowe jajeczka dla każdego dziecka, które z radością i wielkim przejęciem (...)
Data: 2017-04-13

Wierszykowy konkurs w przedszkolu

Dnia 29.03.2017r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs recytatorski ,,Entliczek pentliczek”. Konkurs rozpoczęliśmy wspólnym tańcem do piosenki ,,Idziemy do ZOO”.
News Dzieci zrelaksowały się i mogły przystąpić do prezentacji swoich wierszy. W konkursie udział wzięło 16. przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki.        Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były bardzo ciekawe i barwnie zaprezentowane przez dzieci. Skład jury: - pani dyrektor Jolanta Brudniak (przewodnicząca komisji), - pani Brygida Nowak, - Malinowska Julia.        Jury wyłoniło dwa (...)
Data: 2017-04-11

„3 MINUTY NA URATOWANIE ŻYCIA” – WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

5 kwietnia uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadziła mama jednego z uczniów, wykwalifikowana pielęgniarka – pani Kamila Trzaska, która w fachowy, ale i niezwykle ciekawy sposób zaznajomiła uczniów z tą ważną tematyką. A oto, kilka fragmentów wypowiedzi uczestników tego spotkania:
News „Zajęcia z panią Kamilą były pouczające. Dowiedzieliśmy się, jak pomóc nieprzytomnej osobie, a zarazem zadbać przy tym o swoje bezpieczeństwo. (…)”. „Bardzo podobały mi się te zajęcia i chętnie bym je powtórzyła.” Asia „(…) Dowiedzieliśmy się co zrobić, gdy się poparzymy, użądli nas osa lub pszczoła, jak pomóc w razie zasłabnięcia lub tonięcia innej osoby. (…)”. „Teraz wiemy, jak udzielać pierwszej pomocy”. Laura „ Mnie najbardziej podobały się ćwiczenia na fantomie (...)
Data: 2017-04-10

Z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym 04.04.2017r. [Łąka Prudnicka]

Jak pięknie jest na wsi w okresie budzącej się wiosny, mogliśmy zaobserwować podczas wycieczki do pani Luby Janowskiej, właścicielki gospodarstwa agroturystycznego w Łące Prudnickiej.
News     Podczas drogi do gospodarstwa dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, widoczne w przydomowych ogródkach, na drzewach… nie tylko flora poczyniła zmiany, ale i fauna obudziła się do życia. Mogliśmy zobaczyć stado pięknych owiec z jagniętami i baranami, które głośnym „beee” witały obok przechodzące  przedszkolaki. Gdy byliśmy na miejscu, na spotkanie z nami przybiegł pies gospodyni, który merdając radośnie ogonem witał wszystkie dzieci. Pani Luba zaprosiła nas w pobliże, gdzie mają wybieg konie( klacze), (...)
Data: 2017-04-10