« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  114  ,   115   ,  116  , (...)  127  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

Turniej Piłki Nożnej

10 listopada 2015r. odbył się II Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.
News Nasi chłopcy w składzie: Michał Wawrzyniak, Kamil Czarniak , Adam Dziwisz, Filip Lempart, Mateusz Osial, Kamil Mykita, Jakub Darowski, Tymon Nowak zdobyli IV miejsce. Dyplom i nagrody osobiście im wręczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku Andrzej Kłakowicz. Dodatkowo nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ‘ Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” w którym troje dzieci otrzymało wyróżnienia. Jednym z nich był nasz uczeń Kamil Czarniak, który otrzymał nagrodę książkową. Serdeczne gratulacje! Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2015-11-12

?Jesienią góry są najszczersze...? ? I rajd po Górach Opawskich ?Karolinka?

Nasz przygoda z turystyką górską rozpoczęła się 6 listopada o godzinie 14.00. Wtedy to, sprzed budynku naszej szkoły ruszyła roześmiana gromada dzieci.
News Po czterdziestu minutach marszu dotarliśmy na polanę w Cichej Dolinie. Tam czekali już na nas nasi przewodnicy pan Janusz Husak, pracownik Zarządu Parków Krajobrazowych w Jarnołtówku oraz pani Agata Miąsko nasz przewodnik po Górach Opawskich. Pan J. Husak w bardzo interesujący sposób przekazał nam kompendium wiedzy na temat fauny i flory otaczającego nas parku krajobrazowego. Opowiedział nam również bardzo ciekawą legendę związaną z herbem Jarnołtówka – Jednorożcem. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę (...)
Data: 2015-11-12

Wprowadzenie do filozofii szczęścia

Rok szkolny 2015/2016 przyniósł uczniom Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance współautorski projekt edukacyjny pt. ?Drogi do szczęścia?.
News Nowe przedsięwzięcie powstało w kooperacji pięciu małych zespołów nauczycielskich, które na początku września opracowały po jednym module projektu. Klamrą tegorocznych działania w ramach zajęć TO POD stał się temat szczęścia w połączeniu z motywem podróży.    Filozofia szczęścia Uczniowie we wrześniu i październiku podczas tzw. zajęć TO POD realizowali we współpracy z nauczycielami zadania pierwszego modułu pt. „Wprowadzenie do filozofii szczęścia”. Nasze freinetowskie dzieci twórczo dociekały (...)
Data: 2015-11-11

Spotkanie z Panią z biblioteki Magdaleną Grzywacz

News To już 10 lat, jak spotykamy się z panią Magdą, pracownikiem Wiejskiej Biblioteki w Łące Prudnickiej. Na każde spotkanie z dziećmi, pani Magda przygotowuje ciekawą bajkę, opowiadanie lub baśń związaną z aktualną porą roku. Dzieci z uwagą śledzą losy bohaterów, następnie różnymi technikami plastycznymi wykonują ciekawe prace plastyczne, które później zdobią ścianki wiejskiej biblioteki. Gdy pogoda sprzyja zajęcia odbywają się w samej bibliotece, gdzie przedszkolaki mają bezpośredni kontakt z ulubionymi książkami. M. Michalik (...)
Data: 2015-11-06

Hobby naszych najbliższych

News Lecą, lecą liście z drzewa żółte i czerwone, kręcą, kręcą się w powietrzu, w tę i w tamtą stronę.           Wczoraj w naszym przedszkolu gościła „Pani Jesień” w osobie pani Joanny Szczygieł, która dla przedszkolaków miała nie lada niespodziankę. Najpierw stół zapełnił się i zabarwił kolorami jesieni, następnie pani Asia pokazała wszystkim dzieciom, jak pięknie można zaczarować liście w jesienne kwiaty i całe bukiety. Dzieci z zaciekawieniem i wypiekami na twarzy obserwowały sposób (...)
Data: 2015-11-06

SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA W PRAKTYCE ? czyli oddolny projekt uczniów z klasy IV

Konkurs na najciekawszą dynię był oddolnym projektem uczniów z klasy IV: Jesiki Jędrzejczak, Oliwki Mąka i Miłosza Sadło. Był on skierowany do uczniów wszystkich klas i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym ilość dyniowych rzeźb, których zebrano ponad pięćdziesiąt.
News     Organizatorzy projektu wykazali się wyjątkową umiejętnością organizowania życia kulturalnego naszej społeczności uczniowskiej. Samodzielnie przygotowali harmonogram zadań, określili cel przedsięwzięcia oraz zredagowali regulamin wymyślonego przez siebie konkursu. Następnie przygotowali karty do głosowania oraz zorganizowali nagrody z dyplomami dla zwycięzców. Podczas realizacji konkursu dzieci zdobywały umiejętność planowania działań, pogłębiały relacje z innymi, a także odkrywały swoje mocne i słabe strony w organizacji przedsięwzięć kulturalnych (...)
Data: 2015-11-05

WOKÓŁ PARLAMENTU I WYBORÓW PARLAMENTARNYCH

Od połowy września do końca października uczniowie klas III ? VI realizowali międzyklasowy projekt ?Wokół Parlamentu i wyborów parlamentarnych?.
News        Założeniem projektu było poznanie przez nasze dzieci podstaw prawa konstytucyjnego, nabycie przez nie świadomości konstytucyjnej oraz poszerzenie wiedzy na temat zawodów zaufania publicznego.         Zespoły klasowe miały do wyboru jeden spośród czterech tematów. Klasa III, pracując z fiszką poszukującą, wykonała sześć ambitnych zadań. Korzystając z rzetelnych źródeł wiedzy, najmłodsi uczestnicy projektu, przyswoili sobie pojęcie immunitetu. Zastanawiali się, czy jest on przywilejem historycznym (...)
Data: 2015-11-05

Licznik odwiedzin: 1959104