« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  44  , (...)  86  , (...)  114  ,   115   ,  116  , (...)  169  ,  170   | następna strona »

,,Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma (?) .? ?

Słowom piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej kategorycznie zaprzeczył KONKURS POEZJI ROMSKIEJ, po raz szósty zorganizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury w ubiegły czwartek ? 11grudnia 2014 r.
News       Organizatorzy zadbali o piękną oprawę jedynego takiego konkursu na Opolszczyźnie. Grupa taneczna pod kierunkiem pani Lucyny Mirgi wykonała cygańskie flamenco, taniec rosyjskich Romów i inne inspirujące do interakcji /na razie tylko w formie klaskania / tańce. Wkrótce w naszej szkole odbędą się warsztaty tańca romskiego i wówczas nie tylko ręce, ale nogi, tułów…, wszystko będzie się ruszać w rytm pięknej muzyki cygańskiej. Zadzieje się tak, dzięki życzliwości pani Lucyny Mirgi, która z grupą swoich (...)
Data: 2014-12-16

OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2014

News

Gratulacje dla Zespołu „Opawskie nutki”, który wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów klas IV – VI oraz dla Noemi Pustelniak z klasy II, która otrzymała III miejsce w kategorii solistów klas I – III

Alicja Niedbalska
Data: 2014-12-15

ROLKI ? PASJA DAJĄCA RADOŚĆ ODKRYWANIA

Wspólny pomysł dwojga ludzi przy kawie, stworzenie strony internetowej i pierwszego w dziejach Prudnika przejazdu rolkowców. Nie było ważne, że większość z osób, które wzięły udział w fantastycznej przygodzie utrzymywała się w ?pionie na rolkach?, ale to, że przełamano wstyd i zaczęto jeździć na rolkach bez względu na wiek i pogodę. Tak to się zaczęło. Powstała grupa o nazwie ?rolki Prudnik? do której dołączyła nasza uczennica Kasia Osiecka z klasy VI. Podczas konferencji dziecięcej zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom grupę, do której należy.
News Jazda na rolkach to zarówno doskonały sposób spędzania wolnego czasu, jak również forma wysiłku fizycznego. Podczas jazdy pobudzamy układ oddechowy i układ krążenia, a co ważne nie obciążamy stawów tak, jak podczas biegu. Jesteśmy w stanie także uzyskiwać znaczne prędkości - zbliżone do prędkości uzyskiwanych podczas jazdy na rowerze, a równocześnie jesteśmy w stanie dotrzeć na nich niemal wszędzie. Co ważne - do plecaka możemy zabrać buty i dzięki temu rolki mogą być również ciekawym sposobem np. na dojazd do szkoły i (...)
Data: 2014-12-15

Matematyka inaczej?

Uczniowie klasy trzeciej w naturalny sposób odkrywali tajniki tabliczki mnożenia w zakresie 30, 40 i 50 pracując w grupach 3,4 i 5-cio osobowych na dziesiątkowym liczydle okolicznościowym (jesień).
News

W konkretnych czynnościach manipulacyjnych pogłębiały również sprawność odejmowania w zakresie 50. Praca w grupach pozwoliła im także na osiągniecie celu artystycznego. Na naturalnych drzewkach mogli obserwować piękne jesienne barwy (nauczyciel w pracy wykorzystał elementy autorskiej innowacji matematycznej opartej na koncepcjach pedagog. C. Freineta).

Jolanta Brudniak
Data: 2014-12-09

?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?

W miesiącu listopadzie nasza szkoła uczestniczyła w programie ?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?. Projekt bezpłatnych zajęć na lodowisku dla dzieci pochodzących z terenów wiejskich i małych miasteczek zorganizowany został przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.
News Uczniowie z klas III- VI mieli okazję dwukrotnie uczestniczyć w zajęciach nauki jazdy na łyżwach. Zajęcia odbyły się na lodowisku Toropol w Opolu i prowadzili je profesjonalni instruktorzy wspomagani przez nauczycieli wychowania fizycznego. A oto wrażenia jednej z uczestniczek tego projektu. Dnia 28 listopada 2014r. odbyła się wycieczka na lodowisko. Na tą wspaniałą wyprawę pojechało po 10 osób z klas IV i VI. Lodowisko było bardzo duże. Wypożyczyliśmy łyżwy następnie ruszyliśmy by doskonalić technikę jazdy na łyżwach. Na początku była 10-minutowa (...)
Data: 2014-12-05

W trosce o życie innych

Ostatnio uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w spotkaniu, dotyczącym zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
News        Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego Pawła Hofmana wraz z dwoma uczennicami z Gimnazjum nr 2 w Prudniku. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych. W sposób praktyczny doskonaliły umiejętność, zachowania się na miejscu wypadku i zasad prowadzenia akcji ratunkowej. Opanowały umiejętność ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej ustalonej. Zaznajomiły się z czynnościami postępowania podczas resuscytacji (...)
Data: 2014-12-02

60 DNI NA WYSPIE WARTOŚCI?

Realizacja 2 modułu w ramach projektu TO POD
News        W miesiącu listopadzie poszliśmy w kierunku Wyspy Wartości. Przez 60 dni będziemy ją wspólnie Tworzyć, Odkrywać, Poznawać, Odczuwać i Doświadczać. Celem naszej podróży jest przygotowanie dzieci do życia w zgodzie z samym sobą, ludźmi i przyrodą.        Osiągnięcie sukcesu będzie możliwe dzięki zbudowaniu właściwej hierarchii wartości, która przypominać nam będzie o tym, co w życiu jest najważniejsze. Przyjmie ona formę drabiny wartości, po której młody człowiek będzie wchodził bezpiecznie (...)
Data: 2014-12-02