« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  60  , (...)  113  ,   114   ,  115  , (...)  119  , (...)  158  , (...)  234  ,  235   | następna strona »

Konkurs Matematyczny

W klasie drugiej odbył się Konkurs Matematyczny, który miał wyłonić zwycięzcę, a tym samym reprezentanta naszej szkoły do Gminnego Konkursu Matematycznego.
News

Wśród nagrodzonych znalazły się dziewczynki:

Magdalena Wójtowicz, Julia Szpara, Aleksandra Kania, a zwycięstwo przypadło Weronice Szopie. Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie.

Jolanta Brudniak
Data: 2017-05-18

Pod lipą się nie kłamie…

Lipa, która została drzewem roku 2017 w Nadleśnictwie Prudnik, stała się tematem przewodnim spotkania z panem Rafałem Kaszą- specjalistą ds. edukacji ekologicznej.
News        To jedno z najbardziej znanych drzew, kochane przez artystów, opiewane w literaturze przez Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego. Nam służy swoim cieniem i zachwyca zapachem, rosnąc niedaleko szkoły, przy letniej scenie. W Prudniku mamy trzy gatunki tego drzewa: lipy drobnolistne, szerokolistne i srebrzyste. W prelekcji pana Rafała nie zabrakło informacji, jak rozpoznać różne gatunki lip, gdzie znajdują się najstarsze, najwyższe i najokazalsze lipy. Poznaliśmy znaczenie lip w kulturze, wierzeniach, medycynie. Dawniej, (...)
Data: 2017-05-18

„Starsi młodszym, młodsi starszym”

Pod takim hasłem 15 maja w naszej szkole przebiegła oryginalna akcja czytelnicza z udziałem uczniów klasy piątej i klasy drugiej.
News Dzieci głośno czytały sobie wzajemnie fragmenty ulubionych książek w ulubionych zakamarkach szkoły.

Anna Włodarczyk
Data: 2017-05-15

DIY … czyli parę słów o konferencji dziecięcej Kingi Żurakowskiej

News Zrób to sam (ang. Do it yourself ('du: ıt jə’self), w skrócie DIY) – określenie idei związanej z samodzielnym, niekomercyjnym wykonywaniem przez amatorów zwykle na własne potrzeby różnych prac bez pomocy profesjonalistów. Anglojęzyczny termin DIY pojawił się na początku XX wieku a do powszechnego użytku wszedł po II Wojnie Światowej. Tą ideą zafascynowała się nasza uczennica z klasy piątej - Kinga Żurakowska. Dzięki niej zapoznali się z nią również uczestnicy konferencji dziecięcej, która (...)
Data: 2017-05-14

Przyszli czytelnicy z wizytą w szkolnej bibliotece

Najmłodsze dzieci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pod opieką pani Judytki Licznar z okazji Dnia Bibliotekarza odwiedziły szkolną bibliotekę.
News

Maluszki z przedszkola miały okazję przekroczyć próg miejsca, do którego już za kilka lat będą regularnie przychodzić po lektury oraz inne książki. Na razie przyszli bywalcy biblioteki z pasją oddali się przyjemnościom przeglądania barwnie ilustrowanych bajek i słuchania baśni braci Grimm w wykonaniu szóstoklasistek.

Niecodzienna wizyta w bibliotece zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Anna Włodarczyk
Data: 2017-05-12

KONKURS PIOSENKI „ZŁOTA NUTKA”

Jak co roku dnia 09.05.2017r. odbył się przedszkolny konkurs piosenki „Złota nutka”.
News Dzieci przygotowywały się do konkursu w domu, same wybierały piosenkę, którą chcą zaśpiewać. Wszystkich uczestników było dziewiętnastu. Laureatami konkursu zostali Amelia Zięba, Malwina Bolibrzuch oraz Patrycja Kwiatkowska. Dzieci te otrzymały główne nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ten dzień był satysfakcjonujący nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców jak i nauczycieli. Judyta Licznar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-287.html (...)
Data: 2017-05-11

KONCERTOWY ZAWRÓT GŁOWY … Wydarzenie muzyczne, o którym warto opowiedzieć

News Zapraszam na prezentację … Alicja Niedbalska (...)