« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  98  , (...)  110  ,   111   ,  112  , (...)  131  , (...)  193  ,  194   | następna strona »

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP GMINNY

7 stycznia 2016r. uczennica Marta Golc-Mączka i uczeń Dominik Strap wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na szczeblu gminnym. Poziom testu okazał sie bardzo wysoki.
News Uczniowie mieli do wykonania piętnaście zadań, których treści niejednokrotnie przewyższały zagadnienia zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej. W pierwszych trzech zadaniach, należało wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Kolejnych pięć zadań związanych było ze znajomością słownictwa i gramatyki angielskiej. Obszerną część testu zajmowały zadania wymagające szerokiej wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając VII i VIII miejsce na 23 uczestników.   (...)
Data: 2016-01-07

MUZYCZNA KRAINA SZCZĘŚLIWYCH RELACJI ?

Po raz kolejny weszliśmy w tajemniczy świat dźwięków, które mają w sobie magiczną moc uszczęśliwiania innych.
News Tym razem naszym przewodnikiem była mama naszej Kasi, uczennicy z klasy trzeciej – pani Barbara Hortyńska – Swendrowska  (pianistka) oraz jej przyjaciółka grająca na flecie – pani Katarzyna Kaczkowska. Przy okazji wspomnę, że pani Barbara współprowadzi  Niezależną Szkołę Artystyczną „Via Artistica”, która mieści się na Placu Farny w Prudniku.   Wspólne oddychanie muzyką …      Z ust naszej przewodniczki padło ciekawe stwierdzenie. Mówiąc o wspólnym muzykowaniu (...)
Data: 2016-01-05

DAR SERCA dla dziecięcego hospicjum w Opolu

Przed świętami Bożego Narodzenia dziecięce marzenia nabierają bardziej realnych kształtów. Święty Mikołaj ma wówczas rozeznanie w tym, co może wywołać radość na dziecięcej buzi. O marzeniach dzieci z opolskiego hospicjum dowiedzieliśmy się dzięki pani Ani, która przyniosła do szkoły informację na temat akcji ?Mała Gwiazdka? prowadzonej przez Fundację im. Julii Bonk.
News        Samorząd Uczniowski postanowił rozpropagować tę akcję wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W tym celu przygotował na dolnym korytarzu punkt informacyjny oraz miejsce zbierania darów. Hojność darczyńców przerosła wszelkie oczekiwania. Bardzo im za to dziękujemy.         Przyłączając się do akcji „Mała Gwiazdka” poznaliśmy historię bardzo ciężko chorych dzieci. Dzięki niej nasze serca otwarły się szerzej na ich marzenia i potrzeby. Obdarowując innych sami również (...)
Data: 2016-01-02

Wigilijny dzień w przedszkolu

W ten wigilijny dzień w przedszkolu wszystko było świąteczne, uroczyste i takie magiczne.
News Najpierw przypomnieliśmy sobie historię narodzenia Pana Jezusa układając obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń. Potem była inscenizacja ruchowa kolęd „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”. O godzinie 11-tej rozpoczęło się świąteczne przedstawienie przygotowane przez klasę III. Uczniowie wcielili się w rolę Matki Bożej, Józefa, Trzech Króli, pastuszków i odegrali inscenizację Narodzenia Pańskiego tzw. Jasełka. To było bardzo dobre przedstawienie. Potem były życzenia, dzielenie się opłatkiem i obiad wigilijny. Na (...)

?Cuda i dziwy choinkowe?

Już po raz drugi w naszym przedszkolu w Moszczance organizowany był Przedszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy.
News Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie wykonać ozdobę choinkową. Była całkowita dowolność w wyborze materiału, wielkości i rodzaju. Liczył się pomysł, oryginalność i estetyka wykonania.         21 grudnia konkurs został rozstrzygnięty w wyniku głosowania. Głosowali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każda praca została zauważona, każda otrzymała przynajmniej kilka głosów. A oto zwycięzcy I miejsce Tomasz Grzywacz II miejsce Krystian Pach III miejsce Kamila Żabska Pozostali uczestnicy również (...)
Data: 2015-12-31

Policuś z wizytą w przedszkolu

W grudniu przedszkole w Moszczance odwiedził Policuś ? sympatyczna maskotka, która pomaga opolskim policjantom wdrażać dzieci do bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy i placu zabaw.
Przybył do nas wraz z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Prudniku: Panią Kasią i Panem Tomkiem. Goście przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazali na konieczność noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócili uwagę na to, jak i gdzie bezpiecznie się bawić. Szczególnie mocno podkreślili niebezpieczeństwa, jakie zagrażają dzieciom za strony osób obcych i błąkających się po ulicy bezdomnych zwierząt. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się umundurowaniu policjanta. Oczywiście największą zabawą było przymierzenie (...)
Data: 2015-12-31

EUROPEJSKI PROJEKT ETWINNING ?CHRISTMAS IN EUROPEAN COUNTRIES?

Na początku grudnia nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu eTwinning ze szkołami w Hiszpanii i Grecji. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie zagranicznym szkołom tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych danego kraju.
News Uczniowie klasy V z ogromnym zapałem przystąpili do pracy. Przygotowali plakat przedstawiający zwyczaje, tradycje, potrawy i ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wykonali kartki bożonarodzeniowe i zredagowali życzenia w języku angielskim. Aby nasi zagraniczni przyjaciele poczuli prawdziwą magię Świąt, zadbali również o tradycyjne polskie słodycze. Jak to opisują nauczyciele z partnerskich szkół, radość z otrzymanych przesyłek była ogromna. Cieszymy się, że uczniowie innych krajów poznają nasze piękne polskie tradycje, a my z pewnością (...)
Data: 2015-12-30

Licznik odwiedzin: 2003081