« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  , (...)  110  ,   111   ,  112  , (...)  148  , (...)  219  ,  220   | następna strona »

Najmłodsi karatecy na medal !!!

Odrobinę ?inności? wkradło się na trening naszych małych karateków.
News Na niecodziennym treningu z udziałem rodziców, wszystkim naszym karatekom udało się pokonać sprawnościowy tor przeszkód i odnieść swój pierwszy sukces, zdobyć medal. W roli ekspertów oceniających umiejętności startujących wystąpili rodzice, którzy z zaciekawieniem przyglądali się swoim pociechom i towarzyszącym im emocjom. Radość była tym większa, że Mikołaj, który odwiedził szkołę w godzinach porannych zostawił dla dzieci również kosz słodyczy.  Gratuluję  prawdziwie sportowej postawy! Oss! Sensei (...)
Data: 2016-12-09

Spacer wśród dinozaurów

News  „Ewolucja to klucz do zrozumienia naszego pochodzenia”                                                                                   dr  Andrzej Boczarowski   (...)
Data: 2016-12-09

Wszyscy z Mikołajem – po zdrowie!

Polsko ? czeska współpraca między Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance a Základní školou w Jindřichovie wzmacnia się z roku na rok. Okazją do corocznych spotkań jest tak mocno osadzone w tradycji polskiej święto Mikołaja, które zawsze przypada 6 grudnia i jest dniem szczególnym dla tych, którym nie obce jest oczekiwanie na niespodzianki. W tym roku nasi uczniowie spotkali się z Mikołajem na XI Ekologicznym Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym pod hasłem ?Z Mikołajem po zdrowie?.
News Poprzez zabawy ruchowe i różnorodne ekologiczne zadania, dzieci mogły propagować postawy proekologiczne, wspomagać zdrowie przez różne formy ruchu, przeżywać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i zacieśniać więzi przyjacielskie z dziećmi z Indrichova. Mikołaj zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy słowami:  „Cieszę się , że jestem znów wśród Was, więc sportową zabawę rozpocząć już czas”, uroczyście przeciął wstęgę, a potem wpatrywał się i wsłuchiwał w emocje naszych dzieci, jakie towarzyszyły (...)
Data: 2016-12-07

Uczymy się podstaw biznesu

Klasa druga, która coraz lepiej liczy, organizuje miejsce pracy, potrafi zachęcać do wspólnych przedsięwzięć i reklamować swoje działania- podjęła się po raz pierwszy organizacji kiermaszu słodkości i loterii fantowej.
News Na lekcji matematyki uczniowie sporządzali biznesplan, który uzmysłowił im pojęcie planu działań marketingowych, zysku, ewentualnych strat, nakładów finansowych i wkładu pracy własnej itd. W organizację kiermaszu włączyli się uczniowie, rodzice, pani dyrektor i wychowawca. Zebrano ponad 300 fantów, rodzice upiekli wiele słodkich wspaniałości: domowe pączki, babeczki, ciastka, rurki, galaretki i inne.  Dzieci kusiły także domowe lizaki. Po podliczeniu zysków, klasa podjęła decyzję o przeznaczeniu funduszy na styczniową wycieczkę połączoną (...)
Data: 2016-12-04

PIERWSZY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOSZCZACE

30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej.
News Główne cele konkursu to: - Rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich. - Poznanie kultury krajów anglojęzycznych. - Upowszechnianie poezji krajów anglojęzycznych wśród uczniów. - Doskonalenie języka angielskiego. - Promocja i pomoc uczniom utalentowanym językowo i artystycznie. W konkursie wzięło udział 14 uczestników z klas IV – VI. Każdy wykonawca zaprezentował interpretację jednego wiersza dostosowanego do swojego wieku. Przewodniczącą komisji konkursowej była p. (...)
Data: 2016-12-01

?Nie święci garnki lepią? - czyli jak to z gliną bywało. Warsztaty ceramiczne klasy IV i VI

28 listopada gościliśmy w naszej szkole panie plastyczki z Centrum Kultury w Głuchołazach. Panie Renata Kukla i Marta Landwójtowicz na co dzień prowadzą warsztaty ceramiczne z użyciem gliny.
News Takie warsztaty zostały przeprowadzone również dla klasy IV i VI. Zajęcia ceramiczne, to wspaniała propozycja twórczych zabaw dla każdego. Glina, to niezwykle plastyczny i przyjazny materiał. Można tworzyć z niej cuda, a praca z tym materiałem pozwala się zrelaksować, wyciszyć i spełnić artystycznie. Na naszych warsztatach dzieci poddawały obróbce kawałki gliny, projektowały swoje prace i krok po kroku tworzyły świąteczne cudeńka. A teraz..., a teraz musimy cierpliwie poczekać, aż zostaną wypalone, a my będziemy mogli je ozdobić i powiesić (...)
Data: 2016-12-01