Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  110  ,   111   ,  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2014

News

Gratulacje dla Zespołu „Opawskie nutki”, który wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów klas IV – VI oraz dla Noemi Pustelniak z klasy II, która otrzymała III miejsce w kategorii solistów klas I – III

Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-15

ROLKI ? PASJA DAJĄCA RADOŚĆ ODKRYWANIA

Wspólny pomysł dwojga ludzi przy kawie, stworzenie strony internetowej i pierwszego w dziejach Prudnika przejazdu rolkowców. Nie było ważne, że większość z osób, które wzięły udział w fantastycznej przygodzie utrzymywała się w ?pionie na rolkach?, ale to, że przełamano wstyd i zaczęto jeździć na rolkach bez względu na wiek i pogodę. Tak to się zaczęło. Powstała grupa o nazwie ?rolki Prudnik? do której dołączyła nasza uczennica Kasia Osiecka z klasy VI. Podczas konferencji dziecięcej zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom grupę, do której należy.
News Jazda na rolkach to zarówno doskonały sposób spędzania wolnego czasu, jak również forma wysiłku fizycznego. Podczas jazdy pobudzamy układ oddechowy i układ krążenia, a co ważne nie obciążamy stawów tak, jak podczas biegu. Jesteśmy w stanie także uzyskiwać znaczne prędkości - zbliżone do prędkości uzyskiwanych podczas jazdy na rowerze, a równocześnie jesteśmy w stanie dotrzeć na nich niemal wszędzie. Co ważne - do plecaka możemy zabrać buty i dzięki temu rolki mogą być również ciekawym sposobem np. na dojazd do szkoły i (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-15

Matematyka inaczej?

Uczniowie klasy trzeciej w naturalny sposób odkrywali tajniki tabliczki mnożenia w zakresie 30, 40 i 50 pracując w grupach 3,4 i 5-cio osobowych na dziesiątkowym liczydle okolicznościowym (jesień).
News

W konkretnych czynnościach manipulacyjnych pogłębiały również sprawność odejmowania w zakresie 50. Praca w grupach pozwoliła im także na osiągniecie celu artystycznego. Na naturalnych drzewkach mogli obserwować piękne jesienne barwy (nauczyciel w pracy wykorzystał elementy autorskiej innowacji matematycznej opartej na koncepcjach pedagog. C. Freineta).

Jolanta Brudniak  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-09

?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?

W miesiącu listopadzie nasza szkoła uczestniczyła w programie ?Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa?. Projekt bezpłatnych zajęć na lodowisku dla dzieci pochodzących z terenów wiejskich i małych miasteczek zorganizowany został przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.
News Uczniowie z klas III- VI mieli okazję dwukrotnie uczestniczyć w zajęciach nauki jazdy na łyżwach. Zajęcia odbyły się na lodowisku Toropol w Opolu i prowadzili je profesjonalni instruktorzy wspomagani przez nauczycieli wychowania fizycznego. A oto wrażenia jednej z uczestniczek tego projektu. Dnia 28 listopada 2014r. odbyła się wycieczka na lodowisko. Na tą wspaniałą wyprawę pojechało po 10 osób z klas IV i VI. Lodowisko było bardzo duże. Wypożyczyliśmy łyżwy następnie ruszyliśmy by doskonalić technikę jazdy na łyżwach. Na początku była 10-minutowa (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-05

W trosce o życie innych

Ostatnio uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w spotkaniu, dotyczącym zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
News        Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego Pawła Hofmana wraz z dwoma uczennicami z Gimnazjum nr 2 w Prudniku. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych. W sposób praktyczny doskonaliły umiejętność, zachowania się na miejscu wypadku i zasad prowadzenia akcji ratunkowej. Opanowały umiejętność ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej ustalonej. Zaznajomiły się z czynnościami postępowania podczas resuscytacji (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-02

60 DNI NA WYSPIE WARTOŚCI?

Realizacja 2 modułu w ramach projektu TO POD
News        W miesiącu listopadzie poszliśmy w kierunku Wyspy Wartości. Przez 60 dni będziemy ją wspólnie Tworzyć, Odkrywać, Poznawać, Odczuwać i Doświadczać. Celem naszej podróży jest przygotowanie dzieci do życia w zgodzie z samym sobą, ludźmi i przyrodą.        Osiągnięcie sukcesu będzie możliwe dzięki zbudowaniu właściwej hierarchii wartości, która przypominać nam będzie o tym, co w życiu jest najważniejsze. Przyjmie ona formę drabiny wartości, po której młody człowiek będzie wchodził bezpiecznie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-02

TO POD ? SYCA PRAGNIENIE

News Jak zmobilizować uczniów do nauki?             Wychowanie dzieci, które będą chciały się uczyć, to nie utopijne marzenie czy niedostępny luksus. To coś, co każdy nauczyciel może osiągnąć. Należy jednak przyjąć tezę, że pragnienie zdobywania wiedzy u każdego dziecka jest wrodzone, a inteligencja nie jest czymś stałym i można ją rozwijać dzięki ciężkiej pracy. Potrzebna jest też głęboka motywacja, która pozwoli dziecku doświadczyć, że dysponuje ono odpowiednimi zdolnościami i umiejętnościami (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-25
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  110  ,   111   ,  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1824840