« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  , (...)  109  ,   110   ,  111  , (...)  147  , (...)  217  ,  218   | następna strona »

?Zdrowie jest najważniejsze? ? Spotkanie z Panią pielęgniarką [Łąka Prudnicka]

Cieszymy się, że do naszego przedszkola przybyła pielęgniarka pracująca w Szpitalu im., św., Elżbiety w Białej, Pani Grażyna Szewczyk.
News      Dzieci przywitały zaproszonego gościa, ze skupieniem i wielką uwagą słuchały, jak pani pielęgniarka opowiadała o swojej pracy  w Szpitalu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia (...)
Data: 2016-11-25

ZAPROSZENIE NA DEBATĘ? ?TELEFON w SZKOLE? szansa czy zagrożenie??

Ogólnie wiadomo, że mądre wykorzystanie technologii mobilnych w edukacji jest szansą na to, że dzieci będą uczyć się chętniej i szybciej przyswoją wiedzę. Wiadomo także, że niewłaściwe korzystanie z Internetu bardzo szybko uzależnia. Dlatego w każdej szkole są jasno określone zasady korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń pozwalających na łączenie się z Internetem.
News W czym problem? Na początku roku szkolnego 51 uczniów z klas IV – VI wypełniało anonimową ankietę dotyczącą profilaktyki uzależnienia od Internetu. Po analizie wyników wyszło, że jedynie 11 uczniów nie ma żadnego syndromu uzależnienia. Inni zaś, w większym lub mniejszym stopniu: - spędzają na Internecie więcej czasu, niż im było wolno, - z powodu Internetu odkładają „na potem” obowiązki szkolne, - są rozdrażnieni, gdy próbują ograniczyć czas korzystania z Internetu, - kłócą się z rodzicami z (...)
Data: 2016-11-24

FASCYNACI NAUKI

W życiu zazwyczaj ci ludzie odnoszą sukcesy, którzy są pełni wiary we własne możliwości i myślą pozytywnie. Poprzez rozwój kreatywności kształtują w sobie wiele umiejętności przydatnych w dzisiejszym życiu takich jak: praca w grupie, krytyczne myślenie, szanowanie zdania innych i podejmowanie właściwych decyzji.
News        Oczywiście mowa o 10 uczniach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance, którzy w dniu 19.11.2016 r. wzięli udział w wykładzie inauguracyjnym IX edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. DPO ma już ponad 2500 absolwentów (w tym 24 ze szkoły w Moszczance od 2010 roku), którzy uczęszczali na zajęcia ośmiu ostatnich edycji. Jest to inicjatywa skierowana do najmłodszych mieszkańców regionu opolskiego w wieku od 9 do 12 lat. Dzieci przyjeżdżają na zajęcia i zostają studentami – otrzymują indeks, (...)
Data: 2016-11-23

PROFILAKTYKA DLA RODZICÓW

W dniu 16.11.2016r. w ramach zebrania z rodzicami odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Prudniku panem Radosławem Sprężyną oraz Powiatowej Komendy Policji w Prudniku panią Katarzyną Żegleń i panem Tomaszem Kukułką.
News Tematem spotkania było właściwe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i ich wpływ na rozwój dziecka. Rodzice dowiedzieli się, jakie są zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, poznali objawy uzależnienia od korzystania z sieci komputerowej, zaznajomili się z zagadnieniem cyberprzemocy oraz skutkami prawnymi, które wynikają z łamania przepisów w tym zakresie. Owocem spotkania była rzetelna informacja dla rodziców dotycząca pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia cyberprzemocą oraz dostarczenie (...)
Data: 2016-11-21

Posiedli skarby sezamu(!), czyli sukces Osieckiej? Agaty i Wójtowicza? Pawła w prestiżowym gminnym konkursie recytatorskim

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?
News Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość… hasła „Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka). Tej magicznej formuły użyli po raz kolejny (!) uczniowie szkoły w Moszczance, którzy podczas tegorocznej edycji „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli czołowe miejsca: II - Paweł Wójtowicz z klasy p. Małgorzaty (...)
Data: 2016-11-20

?O WESOŁYM SINDBADZIE ŻEGLARZU? - spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa

News „Czy nie nęci cię okręt, co po morzu buja? Czy nie wabi cię podróż dziwna i daleka? Cud nieznany w nieznanej podróży cię czeka. Czeka cię bajka senna w zaklętej krainie I królewna stęskniona, co z urody słynie...”                Po tych słowach uczniowie klasy pierwszej i drugiej przenieśli się do krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, gdzie wspólnie Sindbadem przeżywali jego fantastyczne przygody, pokonywali trudności i rozwiązywali zagadkę z jego snu, by w końcu cieszyć (...)