« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  , (...)  108  ,   109   ,  110  ,  111  , (...)  148  , (...)  219  ,  220   | następna strona »

Ciekawy zawód, hobby – czyli spotkania z naszymi rodzicami

Dzieci lubią poznawać rzeczy ciekawe, mniej im znane z życia codziennego. W miarę naszych możliwości, wspólnie z rodzicami umożliwiamy przedszkolakom uczestniczenie i poznawanie ciekawych zawodów lub zajęć hobbistycznych, jakie wykonują ich najbliżsi.
News     Gościliśmy już panią Joannę Trembecką mamę naszego Kamila, która podzieliła się z dziećmi swoją pasją, zainteresowaniem jakim jest gra na gitarze. Pani Joanna omówiła budowę gitary nazywając wszystkie struny cienkie i grube, pokazała kołki do strojenia, progi do gitary, których jest 5 (granie solowe i akordowe). Zagrała dzieciom podstawowe akordy i zaprosiła przedszkolaków do wspólnego śpiewania piosenek „Żabka” i „Jestem sobie przedszkolaczek”. Frajdą i przyjemnością była sama próba gry (...)
Data: 2016-12-20

Cała Polska czyta dzieciom

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka, już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.
News      W ramach akcji promującej czytanie „Cała Polska Czyta Dzieciom” zapraszamy do naszego przedszkola rodziców i członków rodzin chętnych do czytania dzieciom  ulubionych utworów literatury dziecięcej. Do tej pory gościliśmy panie: Joannę Szczygieł, Annę Bolibrzuch oraz dziewczynki – siostry naszych przedszkolaków Julkę i Weronikę. Oprócz wymienionych osób systematycznie odbywają się spotkania z panią bibliotekarką Magdaleną Grzywacz. Dzieci lubią taki kontakt z literaturą ,czego dowodem są prace (...)
Data: 2016-12-20

Bombki, bombki, bombeczki

News Powiązane w białe wstążeczki W folie pięknie spakowane Pod spód w sianko przyodziane Na każdej gwiazdka lub bałwanek Wewnątrz piórka powkładane Szklane, kruche jak opłatek To od piątej klasy datek Dla samotnych ludzi w Święta By poczuli, że się o Nich pamięta                                  Jolanta Trybel ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka (...)
Data: 2016-12-19

Warsztaty piernikarskie

Wypiekanie pierników to czas, kiedy święta zbliżają się wielkimi krokami.
News     Uczniowie klasy 3 wybrali się w tym roku na warsztaty piernikarskie do Muzeum Ziemi Prudnickiej. Każdy uczeń miał możliwość przygotować pierniki w drewnianych foremkach oraz poznać historię piernika. Gdy pierniki powędrowały do piekarnika, dzieci wyruszyły na zwiedzanie muzeum. Zobaczyły bardzo ciekawą wystawę etnograficzną oraz wiele ekspozycji. Zadawały wiele pytań, na które przewodnik odpowiadał bardzo wyczerpująco. Dzień  obfitował w wiele ciekawych i radosnych momentów, a dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy.                                                                            (...)
Data: 2016-12-15

Warsztaty Plastyczne

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego w naszym przedszkolu zorganizowałyśmy dla dzieci i rodziców warsztaty, które odbyły się w dniu 08.12.2016r. do pomocy włączyli się uczniowie z Centrum Kształcenia.
News Podczas zajęć chętne dzieci  wykonywały choinkę lub ozdobę choinkową. Nasze przedszkole zmieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Powstały piękne choinki i ozdoby choinkowe. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach.                                                                                                                                    (...)

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

W tym roku, Mikołaj odwiedził przedszkole w Moszczance 7 grudnia. Spotkał się z przedszkolakami w Wiejskim Domu Kultury.
News       Miłe, zielone elfy przy świąteczno – zimowych piosenkach bawiły dzieci tańcami i zabawami. Wizytę Mikołaja poprzedził dźwięk dzwoneczków, które uciszyły dzieci i wprowadziły atmosferę oczekiwania. Wreszcie stało się – przybył Mikołaj. Wspólny taniec, rozmowy, prezenty i pamiątkowe zdjęcia – to były momenty, na które dzieci czekają cały rok.       Dziękujemy Pani Monice z Domu Kultury za zaproszenie i wspólną zabawę mikołajkową.                                                                                           (...)

Muzyczne nagrody przedszkolaków

7 grudnia w Prudnickim Domu Kultury w Prudniku organizowany był X Otwarty Konkurs Piosenki Polskiej.
      Przedszkolaki z Moszczanki po raz kolejny wzięły w nim udział. I … posypały się nagrody. W kategorii solistów nasze starszaki zdobyły dwie nagrody: II miejsce – Patrycja Kwiatkowska III miejsce – Malwinka Bolibrzuch     W kategorii zespołów, nasz zespół „Świerszczyki spod Kopy” w składzie Martynka Darowska, Patrycja Kwiatkowska, Malwinka Bolibrzuch, Julia Malinowska i Amelka Arendarska zdobyły II miejsce.                                                                                            (...)