« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  44  , (...)  87  , (...)  108  ,   109   ,  110  , (...)  115  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

?NASI MALI STUDENCI NA UNIWERSYTECIE OPOLSKIM?

26 marca uczniowie klas IV- VI odwiedzili Uniwersytet Opolski, by przez jeden dzień poczuć się prawdziwymi studentami. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu ?Fascynujący Świat Nauki i Technologii?.
News Na początku spotkania odbyło się ślubowanie i odśpiewano hymn braci studenckiej. Uczniowie zostali uroczyście powitani przez prorektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka, który nie mógł uczestniczyć osobiście w tej uroczystości, ale przywitał zebranych z dużego ekranu. Dla uczniów przygotowano cykl zajęć podzielonych na następujące bloki tematyczne: • „Szukamy innych cywilizacji”, • „Od alchemii do chemii współczesnej”, • „Fizyka jest wszędzie', • „Motoryzacja (...)
Data: 2015-03-27

TO POD palcem, to nad palcem, czyli ? renesans szydełkowania

Szydełkować ?(?) każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej? ? tej rękodzielniczej sztuce oddali się wszyscy piątoklasiści podczas TO POD-owych zajęć /w ramach modułu NA WULKANACH POMYSŁÓW/ w formie warsztatów przeprowadzonych przez babcię Hani.
News

Pani Ilnicka z wielkim zapałem opowiadała o swojej wieloletniej pasji i z równie wielką cierpliwością wprowadzała kolegów i koleżanki swojej wnuczki w arkana robótek ręcznych. Na razie adepci tej sztuki umieją łańcuszki, płotki/słupki, ale do świąt jeszcze trochę czasu, więc może już tego roku na którymś ze stołów w wielkonocny czas - zagości kordonkowa serweta.

M. Żuk
Data: 2015-03-26

Co nam wiosną w duszy gra?

News Uczniowie klasy I wędrując po okolicy szukali zwiastunów wiosny. Wdychali zapach wiosennego powietrza, cieszyli się promieniami słońca oraz barwami pierwszych kwiatów. Po powrocie do szkoły zaprezentowali: „Co im wiosną w duszy gra”. Na płótnie powstały piękne prace plastyczne oraz swobodne teksty. Małgorzata Zaworska     Nadeszła wiosna. To jest krokus. Lubię motyle, kocham biedronki. Kocham mojego brata i kocham wiosnę.                                                                                              (...)
Data: 2015-03-26

?Przedszkolaki powitały wiosnę?

News         20 marca 2015 roku zgodnie z tradycją powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Jak co roku w tym dniu w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Wspólnie wyruszyliśmy barwnym pochodem z Marzanną przez wioskę, budząc zaciekawienie przechodniów. Następnie ostatecznie pożegnaliśmy zimę – Marzannę, która spłonęła w ogniu, a my z wiosennym gaikiem wykonanym przez dzieci wróciliśmy do przedszkola, gdzie wesoło bawiliśmy się i śpiewali piosenki o wiośnie.           (...)
Data: 2015-03-25

TO PODmuchy wiosennego wiatru...

Wiosenny wiatr, świergoty ptaków, coraz cieplejsze marcowe słońce, wyzwoliły w naszych uczniach potencjał twórczy. Podczas spaceru do Pokrzywnej, dzieci miały okazję utrwalić nazwy roślin kwitnących wiosną, poobserwować prace ogrodnicze po zimie, wypatrzyć przejawy wiosennego przebudzenia przyrody. Czy można pozostać obojętnym na urodę najpiękniejszej z pór roku...? E. Bury   „Polska natchnieniem...” Polska natchnieniem dla malarzy, poetów i innych artystów. Złociste, (...)
Data: 2015-03-24

Wyprawa po filmowe i sportowe wrażenia

Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej w poniedziałek ? 23 marca nietypowo rozpoczęli nowy tydzień nauki.
News KINO HELIOS Już o godzinie 10.oo - poszukiwacze wrażeń filmowych – wygodnie usiedli w fotelach sali kina Helios w Opolu i niecierpliwie oczekiwali na seans „Kopciuszka” w wersji fabularnej. Zanim jednak rozpoczął się film, szczęśliwcy, którym tego dnia wyraźnie fortuna sprzyjała, wzięli udział w konkursie na temat baśni i za posiadaną w tej dziedzinie wiedzę – otrzymali nagrody. Pozostałym przyszło zadowolić się… reklamami na dużym ekranie, a nade wszystko – niezwykłym obrazem Kennetha Branagha, inspirowanym baśnią braci (...)
Data: 2015-03-24

WIOSNA RADOŚCIĄ ROZKWITA

Uczniowie klasy drugiej wiosnę przywitali w radosnych nastrojach. Jej oznak szukali podczas spaceru na łące, polu, w ogrodzie i nad wodą. Próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie ?Dlaczego wiosna jest taka radosna??
News

Z głowami pełnymi pomysłów wrócili do klasy. Wiosenny, radosny nastrój udzielił się wszystkim. Podzieleni na grupy rozwiązywali zadania przyrodnicze, matematyczne, humanistyczne i artystyczne. Każdy miał możliwość doświadczyć radości tworzenia.

Bogusława Hawron
Data: 2015-03-23