« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  108  ,   109   ,  110  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

FASCYNACI NAUKI

W życiu zazwyczaj ci ludzie odnoszą sukcesy, którzy są pełni wiary we własne możliwości i myślą pozytywnie. Poprzez rozwój kreatywności kształtują w sobie wiele umiejętności przydatnych w dzisiejszym życiu takich jak: praca w grupie, krytyczne myślenie, szanowanie zdania innych i podejmowanie właściwych decyzji.
News        Oczywiście mowa o 10 uczniach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance, którzy w dniu 19.11.2016 r. wzięli udział w wykładzie inauguracyjnym IX edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. DPO ma już ponad 2500 absolwentów (w tym 24 ze szkoły w Moszczance od 2010 roku), którzy uczęszczali na zajęcia ośmiu ostatnich edycji. Jest to inicjatywa skierowana do najmłodszych mieszkańców regionu opolskiego w wieku od 9 do 12 lat. Dzieci przyjeżdżają na zajęcia i zostają studentami – otrzymują indeks, (...)
Data: 2016-11-23

PROFILAKTYKA DLA RODZICÓW

W dniu 16.11.2016r. w ramach zebrania z rodzicami odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Prudniku panem Radosławem Sprężyną oraz Powiatowej Komendy Policji w Prudniku panią Katarzyną Żegleń i panem Tomaszem Kukułką.
News Tematem spotkania było właściwe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i ich wpływ na rozwój dziecka. Rodzice dowiedzieli się, jakie są zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, poznali objawy uzależnienia od korzystania z sieci komputerowej, zaznajomili się z zagadnieniem cyberprzemocy oraz skutkami prawnymi, które wynikają z łamania przepisów w tym zakresie. Owocem spotkania była rzetelna informacja dla rodziców dotycząca pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia cyberprzemocą oraz dostarczenie (...)
Data: 2016-11-21

Posiedli skarby sezamu(!), czyli sukces Osieckiej? Agaty i Wójtowicza? Pawła w prestiżowym gminnym konkursie recytatorskim

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?
News Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość… hasła „Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka). Tej magicznej formuły użyli po raz kolejny (!) uczniowie szkoły w Moszczance, którzy podczas tegorocznej edycji „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli czołowe miejsca: II - Paweł Wójtowicz z klasy p. Małgorzaty (...)
Data: 2016-11-20

?O WESOŁYM SINDBADZIE ŻEGLARZU? - spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa

News „Czy nie nęci cię okręt, co po morzu buja? Czy nie wabi cię podróż dziwna i daleka? Cud nieznany w nieznanej podróży cię czeka. Czeka cię bajka senna w zaklętej krainie I królewna stęskniona, co z urody słynie...”                Po tych słowach uczniowie klasy pierwszej i drugiej przenieśli się do krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, gdzie wspólnie Sindbadem przeżywali jego fantastyczne przygody, pokonywali trudności i rozwiązywali zagadkę z jego snu, by w końcu cieszyć (...)
Data: 2016-11-20

Zmarł 15 listopada 1916 roku w Vevey, 15 listopada 2016 r. w Moszczance kreatywni piątoklasiści nie przegapili (!) rocznicy Jego śmierci

News Na dzisiejszych zajęciach literatury uczniowie wg własnych pomysłów oddali hołd Henrykowi Sienkiewiczowi – ustanowionemu przez Senat RP bohaterowi roku 2016, pierwszemu polskiemu laureatowi literackiej Nagrody Nobla, autorowi ich aktualnej lektury „W pustyni i w puszczy”.  M. Żuk POLECAM OBEJRZENIE FILMIKU W WYKONANIU DZIECI https://youtu.be/L9ytWnmTGCs (...)
Data: 2016-11-15

Z wizytą w Remizie Strażackiej

Przedszkolaki z Moszczanki, na zaproszenie strażaków, odwiedziły Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance. Wybrały się tam kolejką turystyczną, co sprawiło im niesamowitą radość.
News         Strażacy z radością opowiedzieli nam na czym polega ich praca, jaka jest ważna i odpowiedzialna. Dzieci mogły zwiedzić wozy strażackie, obejrzeć sprzęt, w który są wyposażone i dowiedzieć się o ich zastosowaniu. Mogły przymierzyć hełm strażacki i zaznajomić się ze sprzętem gaśniczym.          Strażacy przygotowali pokaz dla naszych przedszkolaków ukazujący, chociaż w części, jak przebiega akcja ratownicza. Pokaz dostarczył wielu wrażeń i emocji.         Była też słodka (...)
Data: 2016-11-15

Konkurs o bezpieczeństwie ?Bezpieczny przedszkolak?

News       Przedszkolaki z Moszczanki, podczas gminnego konkursu „Bezpieczny przedszkolak” organizowanego w Prudnickim Domu Kultury, wykazały się dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na podwórku, w domu i wobec osoby obcej.       Zespół składający się z Martynki Darowskiej, Kamili Żabskiej, Zuzi Dańko, Tomka Grzywacza i Adriana Maciacha, po dogrywce, zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy.     Edyta Worożańska wychowawca grupy 5,6 latków (...)
Data: 2016-11-14