« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  103  ,   104   ,  105  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA ? czyli dbanie o interesy uczniów

Uwaga!!! Każdego dnia odbywa się w naszej szkole losowanie szczęśliwego numerka. Za właściwy przebieg losowania dbają członkowie SU. Numerek powieszony jest na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego /na I piętrze/.
Szczęśliwcom gratulujemy!!! Samorząd Uczniowski Regulamin "Szczęśliwego numerka" 1. „Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia numer z dziennika. 2. Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły. 3. „Szczęśliwy numerek” losowany jest każdego dnia 4. „Szczęśliwy numerek” jest opcją jedynie dla uczniów systematycznie realizujących obowiązek szkolny. 5. „Szczęśliwy numerek” zwalnia ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym od pisania niezapowiedzianych kartkówek (...)

MISTRZ RECYTACJI W KLASACH I - II

News Szkolny konkurs recytatorski już za nami. Mamy MISTRZÓW RECYTACJI, są nimi: Hanna Mucha z klasy I oraz Amelia Zdanowicz z klasy II. Życzymy zwycięzcom dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska

?My mamy szczęście...?

uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
News We wtorek, 9 listopada byliśmy świadkami niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie III klasy wraz z rodzicami przygotowali spektakl patriotyczny pt. „Ta, co nie zginęła”. Punktualnie o godzinie 9.00 przy dźwiękach muzyki Wojciech Kilara młodzi artyści dostojnym krokiem odtańczyli nasz narodowy taniec - Polonez, który dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego. Następnie uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wcielali się w kolejne postaci historyczne, ukazujące się w teatrze cieni. Dzięki zastosowaniu (...)

Turniej Piłki Nożnej

10 listopada 2015r. odbył się II Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.
News Nasi chłopcy w składzie: Michał Wawrzyniak, Kamil Czarniak , Adam Dziwisz, Filip Lempart, Mateusz Osial, Kamil Mykita, Jakub Darowski, Tymon Nowak zdobyli IV miejsce. Dyplom i nagrody osobiście im wręczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku Andrzej Kłakowicz. Dodatkowo nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ‘ Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” w którym troje dzieci otrzymało wyróżnienia. Jednym z nich był nasz uczeń Kamil Czarniak, który otrzymał nagrodę książkową. Serdeczne gratulacje! Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2015-11-12

?Jesienią góry są najszczersze...? ? I rajd po Górach Opawskich ?Karolinka?

Nasz przygoda z turystyką górską rozpoczęła się 6 listopada o godzinie 14.00. Wtedy to, sprzed budynku naszej szkoły ruszyła roześmiana gromada dzieci.
News Po czterdziestu minutach marszu dotarliśmy na polanę w Cichej Dolinie. Tam czekali już na nas nasi przewodnicy pan Janusz Husak, pracownik Zarządu Parków Krajobrazowych w Jarnołtówku oraz pani Agata Miąsko nasz przewodnik po Górach Opawskich. Pan J. Husak w bardzo interesujący sposób przekazał nam kompendium wiedzy na temat fauny i flory otaczającego nas parku krajobrazowego. Opowiedział nam również bardzo ciekawą legendę związaną z herbem Jarnołtówka – Jednorożcem. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę (...)

Wprowadzenie do filozofii szczęścia

Rok szkolny 2015/2016 przyniósł uczniom Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance współautorski projekt edukacyjny pt. ?Drogi do szczęścia?.
News Nowe przedsięwzięcie powstało w kooperacji pięciu małych zespołów nauczycielskich, które na początku września opracowały po jednym module projektu. Klamrą tegorocznych działania w ramach zajęć TO POD stał się temat szczęścia w połączeniu z motywem podróży.    Filozofia szczęścia Uczniowie we wrześniu i październiku podczas tzw. zajęć TO POD realizowali we współpracy z nauczycielami zadania pierwszego modułu pt. „Wprowadzenie do filozofii szczęścia”. Nasze freinetowskie dzieci twórczo dociekały (...)
Data: 2015-11-11

Spotkanie z Panią z biblioteki Magdaleną Grzywacz

News To już 10 lat, jak spotykamy się z panią Magdą, pracownikiem Wiejskiej Biblioteki w Łące Prudnickiej. Na każde spotkanie z dziećmi, pani Magda przygotowuje ciekawą bajkę, opowiadanie lub baśń związaną z aktualną porą roku. Dzieci z uwagą śledzą losy bohaterów, następnie różnymi technikami plastycznymi wykonują ciekawe prace plastyczne, które później zdobią ścianki wiejskiej biblioteki. Gdy pogoda sprzyja zajęcia odbywają się w samej bibliotece, gdzie przedszkolaki mają bezpośredni kontakt z ulubionymi książkami. M. Michalik (...)