« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  103  ,   104   ,  105  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

W poszukiwaniu Świąt Wielkanocnych

Bogata tradycja Świąt Wielkanocnych inspiruje do wspólnych twórczych działań zarówno dzieci, jak i dorosłych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ostatnich tygodniach przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły projektowali, wykonywali i zdobili jajka wielkanocne.
News W piątek, pomimo niesprzyjającej aury, przedstawiciele poszczególnych grup i klas przebrani za „symboliczne świąteczne zwierzątka” wyposażone w ozdobne koszyczki, chowali jajka na terenie szkoły. Następnie wszystkie dzieci wyruszyły na pisankowe poszukiwania. Dzieci z ogromną przyjemnością wzięli udział w zabawie. Znajdowano jajka w najróżniejszych szparach i zakamarkach. Po zakończonych poszukiwaniach dokonano podsumowania w wyniku, którego najwięcej jajek zebrała klasa III i VI. Zebrane jajka zostaną ofiarowane samotnym mieszkańcom naszej (...)
Data: 2015-04-07

MAM TALENT 2015

Nasza szkoła nosi zaszczytny tytuł ?Szkoła Odkrywców Talentów?, który przyznawany jest placówce, która w istotny sposób przyczynia się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Szkoła, której nadany został ten tytuł przeprowadza systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych. W tym celu przeprowadziliśmy konkurs ?Mam talent 2015?.
News Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a jego główne zadania to popularyzacja działań artystycznych w szkole, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie zainteresowań oraz umożliwienie prezentacji swoich pasji na forum szkoły. Prezentacja mogła mieć formę sceniczną, muzyczną lub artystyczną (piosenka, taniec, gra na instrumencie, przedstawienie). Do udziału zostali zaproszeni zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent. Po zaprezentowaniu wszystkich uczestników, trójkę laureatów oraz wyróżnionych (...)
Data: 2015-03-29

?NASI MALI STUDENCI NA UNIWERSYTECIE OPOLSKIM?

26 marca uczniowie klas IV- VI odwiedzili Uniwersytet Opolski, by przez jeden dzień poczuć się prawdziwymi studentami. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu ?Fascynujący Świat Nauki i Technologii?.
News Na początku spotkania odbyło się ślubowanie i odśpiewano hymn braci studenckiej. Uczniowie zostali uroczyście powitani przez prorektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka, który nie mógł uczestniczyć osobiście w tej uroczystości, ale przywitał zebranych z dużego ekranu. Dla uczniów przygotowano cykl zajęć podzielonych na następujące bloki tematyczne: • „Szukamy innych cywilizacji”, • „Od alchemii do chemii współczesnej”, • „Fizyka jest wszędzie', • „Motoryzacja (...)
Data: 2015-03-27

TO POD palcem, to nad palcem, czyli ? renesans szydełkowania

Szydełkować ?(?) każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej? ? tej rękodzielniczej sztuce oddali się wszyscy piątoklasiści podczas TO POD-owych zajęć /w ramach modułu NA WULKANACH POMYSŁÓW/ w formie warsztatów przeprowadzonych przez babcię Hani.
News

Pani Ilnicka z wielkim zapałem opowiadała o swojej wieloletniej pasji i z równie wielką cierpliwością wprowadzała kolegów i koleżanki swojej wnuczki w arkana robótek ręcznych. Na razie adepci tej sztuki umieją łańcuszki, płotki/słupki, ale do świąt jeszcze trochę czasu, więc może już tego roku na którymś ze stołów w wielkonocny czas - zagości kordonkowa serweta.

M. Żuk
Data: 2015-03-26

Co nam wiosną w duszy gra?

News Uczniowie klasy I wędrując po okolicy szukali zwiastunów wiosny. Wdychali zapach wiosennego powietrza, cieszyli się promieniami słońca oraz barwami pierwszych kwiatów. Po powrocie do szkoły zaprezentowali: „Co im wiosną w duszy gra”. Na płótnie powstały piękne prace plastyczne oraz swobodne teksty. Małgorzata Zaworska     Nadeszła wiosna. To jest krokus. Lubię motyle, kocham biedronki. Kocham mojego brata i kocham wiosnę.                                                                                              (...)
Data: 2015-03-26

?Przedszkolaki powitały wiosnę?

News         20 marca 2015 roku zgodnie z tradycją powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Jak co roku w tym dniu w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Wspólnie wyruszyliśmy barwnym pochodem z Marzanną przez wioskę, budząc zaciekawienie przechodniów. Następnie ostatecznie pożegnaliśmy zimę – Marzannę, która spłonęła w ogniu, a my z wiosennym gaikiem wykonanym przez dzieci wróciliśmy do przedszkola, gdzie wesoło bawiliśmy się i śpiewali piosenki o wiośnie.           (...)