« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  40  , (...)  79  , (...)  103  ,   104   ,  105  , (...)  154  ,  155   | następna strona »

TO POD Cichą Doliną

07.10.2014 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę do Cichej Doliny w Pokrzywnej. Przyjemny słoneczny dzień, pozwolił cieszyć oczy barwami jesiennego krajobrazu.
News Po wspólnych zabawach, zbieraniu liści , kasztanów, żołędzi i szyszek, przyszedł czas na rozpalenie ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek. Posiłek na świeżym powietrzu, to jest to! Nawet chleb z ogniska, pieczony na patyku, smakował wyśmienicie. Na zakończenie wycieczki dzieci dostrzegły małą zwinną wiewiórkę, która skacząc po drzewach dała im wiele radości. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci obiecali, że to nie ostatnia ich piesza wycieczka. Małgorzata Zaworska   (...)
Data: 2014-10-07

TO PODsłuchane kroki poety?

,,Korytarz przyjmie pośpieszne kroki? ? to tytuł najnowszego tomiku poezji Bartosza Sadlińskiego, znanego poety prudnickiego, którego spotkaliśmy dzisiaj na? korytarzu szkolnym i ? ?pośpiesznie? ?przyjęliśmy? u siebie na lekcji polskiego.
News Poniedziałkowa lekcja, tak po freinetowsku, naturalnie – zamieniła się w dynamiczne spotkanie autorskie z Bartoszem Sadlińskim, podczas którego - mistrz poetyckiej narracji i lingwistycznych pomysłów - promował najnowszy swój tomik poezji: czytał swoje wiersze, udzielał odpowiedzi na „mocne” pytania. „Mieliśmy prawdziwego poetę na polaju! Poetę tylko dla siebie!” - komentowali po zajęciach pełni wrażeń najstarsi uczniowie w szkole. Czasami warto nasłuchiwać pośpiesznych kroków na korytarzu. Małgorzata (...)

SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

Zima jest czasem szczególnie ciężkim dla istot żywych. Niektóre z nich zapadają w sen zimowy. Ludzie jako osobniki rozumne radzą sobie dobrze, ale niestety są też stworzenia bezradne, potrzebujące naszej pomocy, aby przetrwały i przedłużyły swój gatunek.
News       Życie zwierząt podczas zimy to istna walka o przetrwanie. Zwierzęta, aby przetrwać zimę bardzo się trudzą, a niektóre z nich giną. Ludzi chcąc im pomóc dokarmiają je. Można powiedzieć, że ,,pukają’’ do naszych drzwi i ,,proszą’’ o pomoc. W celu uświadomienia dzieciom w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom podczas nadchodzącej zimy w dniu 3 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Moszczance odbyło się spotkanie uczniów z panem Karolem Koziarowskim – emerytowanym nauczycielem (...)

TO PODnosi nasze kwalifikacje

czyli krótkie reminiscencje po XI-tej Ogólnopolskiej Konferencji Animatorów Pedagogiki C.Freineta "REGIONALIZM - INSPIRACJA - EKSPRESJA"
News Ostatnie dni lata /dni wrześniowe!/ nauczycielki naszej szkoły spędziły… nad morzem, a dokładniej TO POD Wieżycą, to w Szymbarku, to w Gdańsku, to w Sopocie Do ich dyspozycji były lasy pełne grzybów, jeziora pełne ryb, słońce… Jednak, przy bardzo atrakcyjnym programie konferencji, czasu na zbieranie borowików nie było. Pierwszego dnia – wykłady. Trzy na żywo i jeden wirtualny z Joanną Białobrzeską z Warszawy. Z tych ,,na żywo” – s z a l e n i e żywym, wręcz energetycznym, swą konwencją przypominającym show Sir (...)
Data: 2014-10-06

WŚRÓD KOLEGÓW I KOLEŻANEK NIE SPOSÓB SIĘ NUDZIĆ!

W ubiegłym tygodniu 2 października klasa IV wraz z wychowawcą postanowiła wspólnie spędzić popołudnie. Na łowisku ?Pstrąg? czekało na uczniów wiele niespodzianek.
News W przepięknej scenerii uczniowie przelewali na papier swoje wrażenia i odczucia inspirowane otaczającą ich przyrodą. Gorąca herbatka i słodkie smakołyki, w to chłodne popołudnie, rozgrzały i wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Po poczęstunku wszyscy wygodnie usiedli przed „dużym ekranem”,aby pooglądać film ”Mój brat niedźwiedź”. Wreszcie przyszedł czas na rozpalenie ogniska i smażenie kiełbasek. Wspólne gry i zabawy przygotowane i przeprowadzone przez uczniów dostarczyły wszystkim wiele radości. Roześmiane buzie (...)

Plan Samorządu Uczniowskiego

Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych:
  • poszukiwanie
  • odkrywanie
  • odczuwanie
  • doświadczanie
  • tworzenie
  PLAN SAMORZĄDU UCZNIOSKIEGO
Data: 2014-10-05

LEKCJE LATANIA W SZKOLE

CZYLI ODLOTOWE SPRAWOZDANIE Z ODLOTOWYCH ZAJĘĆ TO POD