Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  103  ,   104   ,  105  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Podsumowanie 2 modułu projektu ?Umysły w drodze do przyszłości?

Wzmacnianie umysłu etycznego to kolejne działanie realizowane w ramach projektu ?Umysły w drodze do przyszłości?. H. Gardner podkreśla, że każdy z nas powinien wyznaczyć swoje etyczne credo i zgodnie z nim postępować. Nie jest to proste zadanie, dlatego należy ciągle weryfikować swoje postępowanie, wsłuchiwać się w głos sumienia i w opinię życzliwych nam osób. Równocześnie nie możemy bać się reagować na niewłaściwe zachowanie innych ludzi.
News 60 dni na Wyspie Wartości       18 grudnia 2014 roku ukończyliśmy naszą wyprawę, do której przygotowywaliśmy się dwa miesiące podczas zajęć TO POD. Głównym celem naszych działań było Twórcze Odkrywanie, Poznawanie, Odczuwanie i Poznawanie Wyspy Wartości. W ten sposób wzmacnialiśmy w każdym dziecku umysł etyczny, który zwraca szczególną uwagę na naturę ludzkiej pracy oraz na potrzeby i pragnienia społeczności, w której człowiek żyje. Mali podróżnicy kształtowali umiejętność odróżniania (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-19

Jak Coca - Cola przeniosła Świętego Mikołaja do Finlandii?

Odpowiedzi na takie trudne pytanie poszukiwały dzieci z naszej szkoły w listopadzie i w grudniu, przebywając mentalnie na TO POD ? owej WYSPIE WARTOŚCI.
News        Inspirując się postacią św. Mikołaja, uczniowie poszukiwali w różnych źródłach informacji na temat zagadkowej Finlandii. Dowiedzieli się, gdzie leży Finlandia na mapie Europy, jaka występuje tam roślinność , jakie zwierzęta zamieszkują ten kraj, jaki krajobraz go wypełnia i w końcu – gdzie jest ta słynna „fabryka zabawek”.        TO PODczas rozdawania prezentów przez gościa z dalekiej północy uczniowie mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy: zaprzęg (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-19

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY ?Rysuję z czytamipisze.pl?

Dnia 9 grudnia 2014 roku w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu odbyło się posiedzenie Jury.
Spośród wielu prac z całej Polski, komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Uczeń naszej szkoły – Bartosz Bieniarz z klasy II otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kazimiera Czabaj
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-18

,,Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma (?) .? ?

Słowom piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej kategorycznie zaprzeczył KONKURS POEZJI ROMSKIEJ, po raz szósty zorganizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury w ubiegły czwartek ? 11grudnia 2014 r.
News       Organizatorzy zadbali o piękną oprawę jedynego takiego konkursu na Opolszczyźnie. Grupa taneczna pod kierunkiem pani Lucyny Mirgi wykonała cygańskie flamenco, taniec rosyjskich Romów i inne inspirujące do interakcji /na razie tylko w formie klaskania / tańce. Wkrótce w naszej szkole odbędą się warsztaty tańca romskiego i wówczas nie tylko ręce, ale nogi, tułów…, wszystko będzie się ruszać w rytm pięknej muzyki cygańskiej. Zadzieje się tak, dzięki życzliwości pani Lucyny Mirgi, która z grupą swoich (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-16

OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2014

News

Gratulacje dla Zespołu „Opawskie nutki”, który wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów klas IV – VI oraz dla Noemi Pustelniak z klasy II, która otrzymała III miejsce w kategorii solistów klas I – III

Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-15

ROLKI ? PASJA DAJĄCA RADOŚĆ ODKRYWANIA

Wspólny pomysł dwojga ludzi przy kawie, stworzenie strony internetowej i pierwszego w dziejach Prudnika przejazdu rolkowców. Nie było ważne, że większość z osób, które wzięły udział w fantastycznej przygodzie utrzymywała się w ?pionie na rolkach?, ale to, że przełamano wstyd i zaczęto jeździć na rolkach bez względu na wiek i pogodę. Tak to się zaczęło. Powstała grupa o nazwie ?rolki Prudnik? do której dołączyła nasza uczennica Kasia Osiecka z klasy VI. Podczas konferencji dziecięcej zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom grupę, do której należy.
News Jazda na rolkach to zarówno doskonały sposób spędzania wolnego czasu, jak również forma wysiłku fizycznego. Podczas jazdy pobudzamy układ oddechowy i układ krążenia, a co ważne nie obciążamy stawów tak, jak podczas biegu. Jesteśmy w stanie także uzyskiwać znaczne prędkości - zbliżone do prędkości uzyskiwanych podczas jazdy na rowerze, a równocześnie jesteśmy w stanie dotrzeć na nich niemal wszędzie. Co ważne - do plecaka możemy zabrać buty i dzięki temu rolki mogą być również ciekawym sposobem np. na dojazd do szkoły i (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-15

Matematyka inaczej?

Uczniowie klasy trzeciej w naturalny sposób odkrywali tajniki tabliczki mnożenia w zakresie 30, 40 i 50 pracując w grupach 3,4 i 5-cio osobowych na dziesiątkowym liczydle okolicznościowym (jesień).
News

W konkretnych czynnościach manipulacyjnych pogłębiały również sprawność odejmowania w zakresie 50. Praca w grupach pozwoliła im także na osiągniecie celu artystycznego. Na naturalnych drzewkach mogli obserwować piękne jesienne barwy (nauczyciel w pracy wykorzystał elementy autorskiej innowacji matematycznej opartej na koncepcjach pedagog. C. Freineta).

Jolanta Brudniak  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-09

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  103  ,   104   ,  105  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1788172