« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  100  ,   101   ,  102  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Media i ich wpływ na nasze życie

W ramach projektu ?Umysły w drodze do przyszłości klasa VI przeprowadziła wywiad z mieszkańcami naszej wsi na temat pozytywnego i negatywnego wpływu mediów na nasze środowisko.
Oto przykład pytań i odpowiedzi zadanych i udzielonych podczas wywiadu. 1. Co to są media? - Media to: komputer, telefon, internet, gazeta oraz inne środki komunikacyjne. - Media są to instytucje, dążące do przekazywania ważnych lub mniej ważnych informacji ze świata. 2. Czy uważa pani, że media są potrzebne do edukacji? - Media są potrzebne, ponieważ informują nas o ważnych wydarzeniach ze świata. 3. Jak traktuje pani plotki w mediach? - Na zamieszczone nie zwracam uwagi. - Przyjmuję je z uśmiechem na twarzy. - Plotki w mediach bardzo mnie denerwują, (...)
Data: 2015-03-08

?Czasopisma dawniej i dziś?

Uczniowie klasy III w ramach projektu ?Umysły w podróży do przyszłości? tworzyli wernisaż czasopism dawnych i dzisiejszych. Wcześniej oglądaliśmy różne gazety i czasopisma zwracając uwagę na szatę graficzną, poruszane w artykułach tematy, ogólny wygląd i wrażenie. Oto nasze wnioski:
News • Dawniej czasopisma miały uboższą kolorystykę, często złą jakość zdjęć. • Dawniej w czasopismach i gazetach prawie nie było reklam i ogłoszeń. • Tematyka poruszana na łamach dawnych czasopism była „ambitniejsza”, pozbawiona plotek i sensacji. • Nowe czasopisma są bardzo kolorowe, mają dużo przyciągających wzrok ilustracji i zdjęć. • Współczesne gazety i czasopisma są pełne reklam, porad, przepisów kulinarnych. • Dziś wyraźnie można zauważyć podział czasopism na: lekkie, plotkarskie, pełne (...)
Data: 2015-03-08

WYNIKI SZKOLONEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO ?THE MASTER OF SPELLING 2015?

Zaplanowany na 20 lutego 2015 roku Szkolny Konkurs w literowaniu angielskich wyrazów, z powodu wysokiej absencji uczniów w ostatnich dwóch tygodniach, został przeprowadzony 6 marca 2015 roku.
News Miło mi poinformować, że Mistrzem Literowania w kategorii klas I-III został uczeń klasy II Franciszek Grzywacz. W kategorii klas IV-VI tytuł ten przypadł dwóm uczennicom Joannie Bandurowskiej z klasy IV i Wiktorii Golc-Mączce z klasy VI. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych związanych ze znajomością angielskiego alfabetu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok! Małgorzata Gibek (...)
Data: 2015-03-07

Czytanie jest trendy...

News           Jak rozbudzić w sobie ciekawość do książek? Jak sprawić, by kontakt z lekturą był fascynującym i wartościowym przeżyciem intelektualnym? Zrobią to uczniowie do zadań specjalnych- łącznicy z biblioteką. Dzieci z klasy trzeciej spotykają się co czwartek w szkolnej bibliotece i prezentują swoim kolegom ciekawe pozycje książkowe. Książka w ich rękach, ciekawie zareklamowana, staje się niezwykle „rozchwytywanym towarem”. Natychmiast znika z półek bibliotecznych… Elżbieta Bury, Anna Włodarczyk   (...)
Data: 2015-03-05

Wojewódzkie Mistrzostwa Szachowe

News

Dnia 21.02.2015r. nasi uczniowie pomimo szalejącej grypy uczestniczyli w VII Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach – Szybowice 2015 pod patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha. Po kilku godzinnej grze zdobyli puchar zajmując VI miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a organizatorom dziękujemy za moc wrażeń i miłe przyjęcie .

Bożena Sajewicz
Data: 2015-03-02

Nie pytaj? To był musical !!!

?(?) Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie??
News Takie przesłanie niósł ze sobą musical ,,O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu artystów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, którzy wystąpili wczoraj w Centrum Kultury w Głuchołazach przed naszymi marzycielami ze szkoły i przedszkoli: z Moszczanki i Łąki Prudnickiej. Było czym się zachwycić! Piękne, barwne kostiumy, które na długo zapadną w pamięci! Scenografia, która swą sugestywnością przeniosła widzów w głębiny oceanu. Muzyka, która długo po spektaklu grała jeszcze w głowie. Taniec, śpiew, ruch sceniczny, (...)
Data: 2015-02-24

Smaczna lekcja, że aż ślinka leci?

News         Klasa IV doskonale wie, że odpowiednie odżywianie oznacza zdrowie i ochotę do nauki. Cykl lekcji o odpowiednim odżywianiu zakończyły zajęcia praktyczne, na których uczniowie przygotowywali śniadanie, uwzględniając wszystkie składniki odżywcze w posiłku: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i sole mineralne.        Było zdrowo, kolorowo i smacznie! E. Bury   (...)
Data: 2015-02-17