« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  100  ,   101   ,  102  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

?Dziś zabawa ? jutro nauka?

W ramach projektu ?Dziś zabawa ? jutro nauka? realizowanego w grupie 5,6 latków i w klasie III, 25 maja odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne.
News Tym razem bawiliśmy się w artystów – plastyków. Dzieci samodzielnie dobrały się w zespoły mieszane tzn. w każdej grupie byli uczniowie, którzy swoimi umiejętnościami mieli za zadanie wspierać przedszkolaków. Wykonywaliśmy upominek na Dzień Matki. Przygotowane wcześniej elementy łączyliśmy dowolnie tworząc oryginalne kompozycje kwiatowe. Każdy bukiecik był inny i każdy opatrzony innymi ciepłymi słowami dla mamy.         Dzieci i te małe i te starsze pracowały z dużym zaangażowaniem i starannością (...)
Data: 2015-05-27

IX Spartakiada Przedszkolaków

23 maja na hali ?Obuwnik? odbyła się IX Spartakiada Przedszkolaków. Do sportowej rywalizacji zaproszone zostały wszystkie przedszkola gminy Prudnik.
News Uczestnicy mogli przez chwilę poczuć się jak na prawdziwej olimpiadzie. Była uroczysta parada sportowców, zapłonął znicz, zawisła flaga zawodów. Po odśpiewaniu hymnu spartakiady mogliśmy podziwiać tańce przygotowane przez dzieci z przedszkola będącego gospodarzem. Potem jeszcze prezentacja okrzyków i przystąpiliśmy do rywalizacji.          Nasz zespół składał się z Magdy Wojtowicz, Malwinki Sitek, Weroniki Szopy, Marty Włodarczyk, Bartka Hajdeckiego, Łukasza Żabskiego, Wiktora Hawrona i Karola Jędrzejczaka (...)
Data: 2015-05-26

ZDROWYM BYĆ

W przedszkolu, grupie starszaków realizowany jest program zdrowotny ?Czyste powietrze wokół nas?.
News

W ramach tego programu w maju odbyło się spotkanie z fizjoterapeutką Panią Bogusławą Wójtowicz, która oprócz propagowania zdrowego stylu życia, opowiedziała dzieciom o pracy w szpitalu, o pracy pielęgniarek, pokazała wiele przedmiotów używanych przez personel medyczny. Podkreśliła również potrzebę szczepień ochronnych. Dzieci zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi doświadczeniami. To było bardzo ciekawe spotkanie.

E. Worożańska
Data: 2015-05-26

KOLEJKĄ PO PRUDNIKU ? WIZYTA U STRAŻAKÓW I W STADNINIE KONI

19 maja o godzinie 9.00 przedszkolaki wyruszyły kolejką turystyczną w odwiedziny do strażaków, którzy służą w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Prudniku.
News Na miejscu dzieci przywitał Dowódca Oddziału, który wyjaśnił na czym polega ważna, a zarazem niebezpieczna praca strażaka. Potem mieliśmy możliwość oglądania z bliska wozu strażackiego, przymierzenia hełmu i specjalnego ubrania, które używane jest podczas akcji, a także byliśmy świadkami próbnego alarmu, podczas którego strażacy wezwani sygnałem dźwiękowym zjeżdżali po rurze i pośpiesznie wsiadali do auta i dużą prędkością odjechali. Zwiedziliśmy również pomieszczenia Komendy – byliśmy w dyżurce, oglądaliśmy pokoje (...)
Data: 2015-05-25

JAK PRAWDZIWI STUDENCI

Można o nich powiedzieć: prawdziwi studenci, ponieważ chodzili na ciekawe wykłady, wytrwale zbierali wpisy do swoich indeksów, a na koniec otrzymali dyplomy ukończenia studiów i pamiątkowe birety. Jesteśmy dumni, że to właśnie 10 uczniów z małej, wiejskiej szkoły w Moszczance znalazło się w gronie kolejnych, nowych absolwentów Dziecięcej Politechniki Opolskiej w roku akademickim 2014/2015.
News Chociaż od starszych kolegów różni ich tylko to, że od razu po zdjęciu biretów nie podejmą pracy, jednak po ich zasłuchanych twarzach, oklaskach i gradzie pytań, można powiedzieć, że z pewnością było warto. Dzięki takiej akcji Politechnika Opolska pokazała kolejny raz, że na najwyższym poziomie podejmuje się popularyzacji działań akademickich wśród dzieci. Zakończyła się VII edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Młodzi słuchacze, dowiedzieli się, między innymi, po co prześwietla się jogurty, jak skutecznie negocjować (choćby (...)
Data: 2015-05-24

"Odlotowy zawrót głowy czyli Moszczanka w Energylandii"

Podniebne ewolucje w dźwigach o wysokości drapaczy chmur, wagoniki szalejące na zakręconych torach, spływy łódkami po karkołomnych kaskadach- to wszystko przeżywaliśmy 21 maja w parku rozrywki Energylandia, w Zatorze.
News Energylandia jest wyjątkowym, ostatnio bardzo reklamowanym w mediach, potężnym kompleksem rozrywkowym, w którym na ogromnej przestrzeni, znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, kończąc na karuzelach i "jeździdełkach" dla najmłodszych. Wszędzie podziwiać można dekoracje z bajek i filmów oraz ciekawe aranżacje przestrzeni parku. Zauważyliśmy, że Energylandia jest ciągle w rozbudowie i na pewno warto odwiedzić to miejsce jeszcze raz... W wycieczce brali udział (...)
Data: 2015-05-24

VI Przedszkolny Konkurs Piosenki

15 maja odbył się VI Przedszkolny Konkurs Piosenki. Jak co roku mali artyści mieli możliwość wyboru repertuaru. Prezentowali piosenki przedszkolne i piosenki zasłyszane w telewizji lub radio.
News       Założeniem konkursu był dokonanie przez dziecko samodzielnego wyboru piosenki. Wspólnie z rodzicami w domu, artysta przygotowywał ruch sceniczny, strój i doskonalił tekst i melodię, po czym w piątek o godzinie 12 – tej, w obecności rodziców i całej społeczności przedszkolnej prezentował swoje muzyczne dzieło.        Wszyscy mali śpiewacy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wyśpiewali przygotowany utwór. Jury, w składzie Pani Brygida Nowak, Pani Beata Gąsiorowska, uczennice (...)
Data: 2015-05-21