« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  , (...)  77  , (...)  100  ,   101   ,  102  , (...)  150  ,  151   | następna strona »

Plan Samorządu Uczniowskiego

Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych:
News
  • poszukiwanie
  • odkrywanie
  • odczuwanie
  • doświadczanie
  • tworzenie
  PLAN SAMORZĄDU UCZNIOSKIEGO
Data: 2014-10-05

LEKCJE LATANIA W SZKOLE

CZYLI ODLOTOWE SPRAWOZDANIE Z ODLOTOWYCH ZAJĘĆ TO POD
News To wydarzyło się naprawdę! 30 września 2014 roku.                         Odwiedził nas pan Krystian Seman ze Stowarzyszenia Modelarsko -                                                                                     (...)
Data: 2014-10-04

Dzieci uwielbiają wycieczki

I jak tu poznawać las w ławce szkolnej, gdy niedaleko swoje piękno roztacza Park Krajobrazowy ?Góry Opawskie?.
News 30 września, uczniowie klasy III z wychowawcą i z rodzicami udali się na szlak, przeżywając wiele niezapomnianych wrażeń. Podziw budziły grzyby, które w tym roku niezwykle obrodziły. Dzieci obserwowały je, poprawnie rozpoznawały i zastanawiały się, jakie znaczenie mają dla środowiska. Na Biskupiej Kopie, uczniowie zespołowo rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez rodziców i wychowawcę. Było turystycznie, zadaniowo i zabawowo. I chyba o to chodzi.   Elżbieta Bury   (...)
Data: 2014-10-04

Ależ oni biegają !!!

I tym razem nie zawiedli nas nasi biegacze.
News W indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym ponownie I miejsce zdobył Jasiu Worożański. Swoją trzecią pozycję utrzymała również Karolina Łaszczak. Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Bożena Sajewicz
Data: 2014-10-02

KRAKÓW KOLEJNY RAZ ZACHWYCIŁ!

24 września uczniowie starszych klas wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Towarzyszyli im w tej podróży rodzice, nauczyciele i ksiądz Józef Wojtasek. Wraz z sympatycznym przewodnikiem odkrywali nie tylko znane miejsca dawnej stolicy naszego kraju, ale również zakątki odwiedzane przez nielicznych.
News Program wyjazdu był napięty, ale dzięki temu, że pogoda dopisała udało się go zrealizować. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Zamek Królewski i katedrę na Wawelu. Przy Smoczej Jamie nie mogło zabraknąć pamiątkowych fotografii. Dalej Traktem Królewskim dotarli na Rynek Główny, gdzie podziwiali Sukiennice, kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza oraz piękne średniowieczne kamieniczki. W samo południe mieli szczęście posłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. Wielką niespodzianką było spotkanie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w prywatnej kaplicy (...)
Data: 2014-09-30

Z CYKLU: CIEKAWA LEKCJA, A ŚCIŚLEJ: CIEKAWY? SPRAWDZIAN!

Uczniowie klasy szóstej są już po pierwszym sprawdzianie gramatycznym, a precyzyjniej ? sprawdzianie fonetycznym, do którego przygotowywali się podczas kilku zajęć wrześniowych , wykorzystując wszystkie możliwe style uczenia się z osobna i razem, metody i formy pracy /w tym wykłady uczniów ? ekspertów, doświadczenia, badania, a po nich? kartkówki kreatywne/.
News Efekt? Zadziwiający! I wcale nie chodzi tu tylko o liczbę uzyskanych punktów czy średnią ocen/ chociaż pojawiły się celujące w oczywisty sposób podnoszące średnią klasy/. Chodzi przede wszystkim o ambicje i zaangażowanie dzieci w obiektywnie trudną dziedzinę języka ojczystego, jaką jest fonetyka. Za zgodą uczniów zamieszczam fragmenty sprawdzianów, które wymagały od nich myślenia twórczego połączonego z wiedzą gramatyczną. Zadanie 6 Ułóż krótką historyjkę na temat polubionej przez Ciebie we wrześniu (...)

Jak Oni biegają!!!

Nasi szkolni biegacze, uczniowie klasy szóstej: Karolina Łaszczak i Jan Worożański w miejsko ? gminnych indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców 29 września zajęli czołowe miejsca.
News

Karolinka zajęła III miejsce, Jasiu - I ! Tym samym nasze dzieciaki zakwalifikowały się do zawodów powiatowych!!!

W biegach przełajowych spróbowały swoich sił czwartoklasistki: Amelia Sitek i Melania Bolibrzuch.

Zwycięzcom gratulujemy, a młodszym biegaczkom życzymy powodzenia w następnym roku.

Bożena Sajewicz