Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  100  ,   101   ,  102  , (...)  108  , (...)  144  , (...)  213  ,  214   | następna strona »

II miejsce dla Asi Bandurowskiej w konkursie przyrodniczym – etap miejsko – gminny

11 stycznia, uczennice klasy VI: Asia Bandurowska i Oliwka Niesłuchowska zmagały się z zadaniami przyrodniczymi w kolejnym wojewódzkim konkursie przedmiotowym.
Obie uczennice wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą, rozwiązując wiele zadań problemowych i nietypowych - jak to w konkursie na szczeblu miejsko – gminnym… Serdecznie gratulujemy Asi, która zajęła II miejsce i Oliwce, która uplasowała się na V miejscu. E. Bury                                                                                   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-01-14

"Do Szopy, hej pasterze" [Łąka Prudnicka]

W poniedziałek 02.01.2017 r. przedszkolaki z naszego przedszkola po raz kolejny i zgodnie z naszą tradycją, udały się na pieszą wycieczkę, aby zobaczyć ruchomą szopkę pana Jana Trybuły.
News     Dzieci z zaciekawieniem obserwowały poruszające się figurki ludzkie i zwierzęce, śpiewały kolędy, które słychać było w tle poruszających się postaci.     Gdyby nie dość mroźna pogoda, nie udałoby nam się zakończyć tej wizyty, ponieważ dzieci nie chciały wracać do przedszkola. Bardzo miłym i ciepłym akcentem było poczęstowanie dzieci słodyczami, przez syna nieżyjącego już autora szopki. Dzieci podziękowały za niespodziankę i udały się na obiad.     Jesteśmy dumni, że tak piękne miejsce znajduje się w naszej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-01-09

"DAR SERCA"

Dar serca to mały upominek, jakim piątoklasiści obdarowali młodszych kolegów i koleżanki w naszej szkole i przedszkolu.
News        Pomysł tej akcji zrodził się parę miesięcy temu. Od tamtej pory uczniowie piątej klasy skrupulatnie zbierali i przynosili do szkoły małe zabawki z jajek niespodzianek. Cel był szczytny, bo miał przynieść dzieciakom radość. I przyniósł radość. Zarówno tym obdarowanym, jak i tym, którzy mini- prezenty nieśli na tacach. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że w życiu nie liczy się tylko „branie”, ale przede wszystkim dawanie. Wykorzystaliśmy do tego okres świąt Bożego Narodzenia. Z darami- jak trzej królowie- (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-01-05

Świątecznie i nastrojowo

Świąteczny czas daje możliwość radosnych przeżyć duchowych i smakowitych doświadczeń kulinarnych. Klasa druga otworzyła "pracownię cukierniczą", w której powstawały słodkie, małe ?dzieła sztuki".
News Wystarczyło jedno domowe ciastko, dużo lukru, posypek, czekolady i… jeszcze więcej kreatywności, a spod zręcznych rąk drugoklasistów wychodziły prawdziwe cuda.  A wszystko to za sprawą mistrza cukiernictwa- pani Patrycji Trembeckiej, która upiekła dla wszystkich uczniów po kilka ciastek i szkoliła małych adeptów sztuki cukierniczej. Dzielnie wspierały nas inne mamy, udzielając fachowych rad.       Święta to przede wszystkim polskie kolędy - nastrojowe, melodyjne, wzruszające… Klasa druga miała okazję wyśpiewać (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-01-05

Mistrzowie życia, czyli o psychospołecznej edukacji uczniów w Moszczance

Rok szkolny 2016/2017 przyniósł uczniom i nauczycielom w Moszczance kolejny projekt rocznych działań edukacyjnych bazujący na autorskim pomyśle Małgorzaty Żuk.
News Tegoroczne przedsięwzięcie skoncentrowane jest na dzieciach oraz ich emocjonalnych i społecznych potrzebach. Nosi tytuł „Mistrzowie życia” i ma na uwadze edukację umiejętności życiowych naszych uczniów, gdyż te, jak wiadomo, stanowią ważny komponent nowoczesnej szkoły, szkoły prawdziwie przyjaznej dziecku. 5 modułów – 5 umiejętności psychospołecznych „Ja wobec innych” – moduł, zrealizowany już we wrześniu i październiku, rozwijał umiejętności dla budowania własnego systemu wartości /o jego przebiegu nauczyciele (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-30

Konkurs plastyczny "Choinkowa Ozdoba" [Łąka Prudnicka]

News

Jesteśmy dumni z Oliwera Chrobaka, przedszkolak z grupy maluchów, którego praca „Reniferek” została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii „ozdoba choinkowa” w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Opolu. W ocenie prac konkursowych uwzględniono kreatywność, pomysłowość, oryginalność, samodzielność i efekt plastyczny.  GRATULUJEMY!

Marzena Michalik
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-30

ORIGAMI …

News Za nami kolejna konferencja dziecięca, którą tym razem przygotowała Marta Pawka z klasy piątej.  Za chwile radości, zabawy i kreatywnie spędzony czas bardzo dziękujemy. SAMORZĄD UCZNIOWSKI, Alicja Niedbalska, opiekun Samorządu Uczniowskiego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-27
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  100  ,   101   ,  102  , (...)  108  , (...)  144  , (...)  213  ,  214   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2347410