Dzień Babci i Dziadka z bajkowymi jasełkami

Dzień Babci i Dziadka to najmilszy dzień w roku. Do przedszkola przychodzą najukochańsze osoby, które ze łzami w oczach oglądają swoje wnuczęta. Miło oglądać ich wzruszenie i miłość.

W tym roku przedszkolaki z Moszczanki przygotowały przedstawienie „Bajkowe jasełka”. Cała społeczność przedszkolna była zaangażowana w realizację Jasełek. Dekoracja, rekwizyty, scenariusz, podkład muzyczny – to wspólny wysiłek dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.

20 stycznia, w piątek, o godzinie 16 – tej przy licznie zgromadzonych gościach w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, po czym przy dźwiękach pastorałki na scenę wkroczyły anioły, pastuszkowie, święta rodzina, narratorzy i postacie bajkowe, które przynosiły do stajenki swoje dary. Dzieci pięknie wcieliły się w swoje role. Potem, nasi mali aktorzy odegrali jeszcze inscenizację muzyczną „Orkiestry dęte”. Po występach i wręczeniu upominków był słodki poczęstunek.

Edyta Worożańska

Nauczyciel przedszkola