Posiedli skarby sezamu(!), czyli sukces Osieckiej? Agaty i Wójtowicza? Pawła w prestiżowym gminnym konkursie recytatorskim

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?

Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość… hasła „Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka).

Tej magicznej formuły użyli po raz kolejny (!) uczniowie szkoły w Moszczance, którzy podczas tegorocznej edycji „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli czołowe miejsca:

II - Paweł Wójtowicz z klasy p. Małgorzaty Tuz

III - Agata Osiecka z klasy p. Małgorzaty Zaworskiej

Największym tego dnia, wg mnie, sukcesem było to, że te nasze na co dzień „pełne energii” dzieciaki: Andrzej, Szymon, Madzia z IV, Emilka z VI oraz Amadeusz i Kinga z V/ nauczyciele wiedzą, co oznacza ujęty w cudzysłów eufemizm /w skupieniu, w uważności, wytrwały cztery godziny, słuchając recytacji rówieśników z całej gminy!

Jestem z moich wszystkich recytatorów ogromnie dumna. Wyrazy szacunku dla Ich talentu oraz …kultury / żaden z moich uczniów nie strzelił focha z powodu niezajęcia miejsca w turnieju. I dlatego w nagrodę, kto mógł z recytatorów w listopadzie jeść lody, doznał, czym jest … lodowa pychota w klimatycznej /choć już nieklimatyzowanej/, ale nastrojowej - prudnickiej kawiarence.

Było jak w baśni.

Małgorzata Żuk