Uroki wiosennego ogrodu

Jeśli chcesz zachwycić się kolorami wiosny, poczuć delikatne zapachy pierwiosnków, zobaczyć niezwykłe kształty tulipanów ? odwiedź ogród kwiatowy Pani Worożańskiej z Moszczanki.

Uczniowie z koła przyrodniczego naszej szkoły mieli okazję poznać gatunki roślin kwiatowych (w tym krzewów), które najpiękniej wyglądają właśnie wiosną. Wprawdzie wawrzynek wilczełyko już przekwitł, ale dzieci mogły dowiedzieć się, że jest to roślina bardzo trująca, choć na przedwiośniu wabiąca różowymi kwiatami. Uczniowie już wiedzą, jak odróżnić różanecznik od azalii, co jest ciekawego w sasance, przed czym chroni „carska korona”.

Każda wycieczka to bardzo kształcące doświadczenie dla dziecka. To freinetowski drogowskaz do poznawania świata i praw, które nim rządzą.

E. Bury