Przedstawienie ekologiczne ? apelem zwierząt do ludzi

W kwietniu realizowany był w szkole projekt ekologiczny pod nazwą ?Razem dbamy o Ziemię?.

Jednym z kolejnych działań projektowych było przedstawienie spektaklu ekologicznego przygotowanego przez klasę I we współpracy z czwartoklasistami - „W harmonii z przyrodą”. Spektakl został zaprezentowany podczas obchodów Święta Szkoły, a później przypomniany na spotkaniu z przedszkolakami.

Dzieci, przebrane za zwierzęta leśne, prowadziły ze sobą rozmowy na temat równowagi ekologicznej, wpływu człowieka na stan środowiska, apelowały do ludzi o ochronę ich naturalnych siedlisk.

Pierwszoklasiści z niezwykłym zapałem przygotowywali się do swoich ról, uczyli się (czasem dość długich) tekstów, przygotowywali z rodzicami ciekawe kostiumy. Szczególne podziękowania składamy uczniom klasy IV – Miłoszowi Sadło i Amadeuszowi Iwanowicz, za współpracę. A naszym nieocenionym dziewczynkom z klasy IV – za pomoc w poskramianiu nieujarzmionych temperamentów chłopców z klasy I.

E. Bury