ŚRODY Z SZEKSPIREM

Klasa piąta środek każdego tygodnia uznała za najlepszy czas, by poświęcać go na realizację projektu "Mamy świra na punkcie Szekspira?.

Bogata i ciekawa biografia Williama Szekspira zainspirowała piątoklasistów do zaaranżowania wywiadu z… duchem Williamem.

Najpierw dzieci ułożyły scenariusz przebiegu wywiadu, uwzględniając w nim, wybrane na drodze głosowania, najbardziej kreatywne pytania. Następnie przeprowadziły casting na ducha Szekspira spośród osób, które dobrze poznały fakty z życia geniusza teatru oraz błysnęły pomysłem na kostium i charakteryzację. Aż w końcu wszyscy… doświadczyli metafizycznego spotkania z Williamem.

To naprawdę było dobrze wykonane zadanie! Padały świetne pytania ze strony dziennikarzy, a duch, w osobie Amelki Sitek, na każde z nich precyzyjnie odpowiadał.

Również pozostali uczniowie, w roli widzów nietypowego spektaklu, nie mogli się w tę środę nudzić.

Małgorzata Żuk