Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Strażacy z wizytą w przedszkolu

To było miłe spotkanie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, w ostatni poniedziałek lutego, zawitali do przedszkola.

Głównym celem spotkania było wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania „na czym polega praca strażaka” i „co jest potrzebne strażakom, aby mogli wykonywać swoją pracę”. Goście z uwagą słuchali wypowiedzi dzieci. Okazało się, że wiele nich ma dużą wiedzę dotyczącą straży pożarnej, ich pracy, umundurowania, narzędzi. W trakcie rozmowy wiadomości dzieci zostały uporządkowane i wzbogacone o nowe informacje. Teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą, że strażacy zajmują się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku i środowiska naturalnego. Wiedzą, że do ich zadań należy także usuwanie skutków wypadków, klęsk żywiołowych. Dzieci miały okazję zobaczyć mundury: odświętne i robocze, przymierzyć hełm i zmierzyć się z wężem strażackim. Było dużo śmiechu i zabawy.

            Potem dzieci z uwagą wysłuchały czytanego przez strażaków opowiadania „Jak Wojtek został strażakiem”. Nie zabrakło upominków. Każde dziecko dostało odblaskowego misia, balon i słodką niespodziankę.

            Dziękujemy Strażakom za ich ciężką i niebezpieczną pracę, za poświęcenie i dużą wrażliwość. Życzymy powodzenia i jak najmniejszej liczby wyjazdów do pożarów.

 

                                                                                                   Nauczyciele i dzieci

z  Przedszkola z Moszczanki

 

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 
 
 
 

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2479469