WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP GMINNY

7 stycznia 2016r. uczennica Marta Golc-Mączka i uczeń Dominik Strap wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na szczeblu gminnym. Poziom testu okazał sie bardzo wysoki.

Uczniowie mieli do wykonania piętnaście zadań, których treści niejednokrotnie przewyższały zagadnienia zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej. W pierwszych trzech zadaniach, należało wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Kolejnych pięć zadań związanych było ze znajomością słownictwa i gramatyki angielskiej. Obszerną część testu zajmowały zadania wymagające szerokiej wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając VII i VIII miejsce na 23 uczestników.

Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się z ich dobrych wyników. Życzymy dalszych sukcesów i radości płynącej z pogłębiania wiedzy językowej.

Małgorzata Gibek