Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

,,Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma (?) .? ?

Słowom piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej kategorycznie zaprzeczył KONKURS POEZJI ROMSKIEJ, po raz szósty zorganizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury w ubiegły czwartek ? 11grudnia 2014 r.

      Organizatorzy zadbali o piękną oprawę jedynego takiego konkursu na Opolszczyźnie. Grupa taneczna pod kierunkiem pani Lucyny Mirgi wykonała cygańskie flamenco, taniec rosyjskich Romów i inne inspirujące do interakcji /na razie tylko w formie klaskania / tańce. Wkrótce w naszej szkole odbędą się warsztaty tańca romskiego i wówczas nie tylko ręce, ale nogi, tułów…, wszystko będzie się ruszać w rytm pięknej muzyki cygańskiej. Zadzieje się tak, dzięki życzliwości pani Lucyny Mirgi, która z grupą swoich tancerzy przyjedzie w najbliższych miesiącach do naszej szkoły na warsztaty taneczne.

      Pewnie takiej, pełnej dygresji, notki w tym miejscu nie byłoby w ogóle, gdyby nie nasz spektakularny sukces związany z owym konkursem! W jednym, i to naprawdę renomowanym, konkursie – wyłoniły się aż dwie laureatki: Kasia Osiecka, która powtórzyła sukces sprzed roku /I miejsce/ oraz debiutantka Hania Stocka, która uzyskała II miejsce.

      Gratulacje dla naszych utalentowanych i pracowitych recytatorek! Dziewczynki otrzymały dyplomy, tomiki poezji romskiej oraz słodycze. Jednak wielką dla nich nagrodą uznaniową było zaproszenie przez panią redaktor Radia Opole do udziału w audycji, której emisja będzie miała miejsce drugiego dnia Świat Bożego Narodzenia (po godzinie 16.00).

Małgorzata Żuk

Foto

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2682530