Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

STUDENCI Z PODSTAWÓWKI

Zgłębiali wiedzę na temat promieni rentgenowskich i ich wynalazcy. Mowa o bardzo młodych 10 uczniach z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance, którzy rozpoczęli 15 listopada nowy rok akademicki na Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Przed nimi kolejny rok zajęć na DPO, który przyniesie nowe, ciekawe, inspirujące wykłady. To prawdziwy sukces naszego zespołu nadzorującego tegoroczną edycję Politechniki Dziecięcej, gdyż tak wielu młodych studentów dołączyło do ?braci akademickiej?.

 

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Tybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, a od kilku lat również w Opolu dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Od początku jej istnienia tę „uczelnię dla młodych studentów” ukończyło 1550 absolwentów. Politechnika przygotowała tegoroczne zajęcia dzięki podpisaniu umowy z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Ponownie każdy z młodych studentów będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Zaplanowane jest przeniesienie studentów do ubiegłego wieku, by sprawdzić jak powstało promieniowanie X. Oprócz tego tematyka warsztatów ma wybiegać w przyszłość, by przewidzieć co jeszcze będą potrafiły technologie informatyczne i sprawdzić, czym tak naprawdę jest Internet. Nie zabraknie także ekonomii i podpowiedzi jak nauczyć się języków obcych, a także jak ważny jest w naszym życiu głos. Przedstawione zostaną również dzieciom najnowsze i przyszłościowe rozwiązania w motoryzacji. Zajęcia potrwają do kwietnia, a w tym czasie mali studenci dowiedzą się również, jakie są relacje między człowiekiem a samochodem, jak pisać gry komputerowe i czym różni się manipulacja od negocjacji. Wykłady z zakresu badań i zainteresowań wykładowców będą odbywały się w soboty raz w miesiącu. Zajęcia są specjalnie przygotowane dla młodego audytorium w salach dydaktycznych Politechniki Opolskiej.

Udział naszych uczniów w Dziecięcej Politechnice Opolskiej całkowicie spełnia założenia realizowanej w naszej szkole pedagogiki C.Freineta – umożliwiamy naszym uczniom nieograniczony rozwój oraz zrozumienie posiadania przez nich własnych celów w życiu, ku którym dążą z pełnym zapałem. Uwzględniając indywidualny rozwój każdego dziecka wyrażamy przekonanie o konieczności organizowania dzieciom szerokich kontaktów ze środowiskiem przyrodniczym, społecznym i kulturalnym w celu rozwinięcia zainteresowań z pragnieniem dokonywania samodzielnych poszukiwań i działania. Realizując różnorodne działania dydaktyczne – wychowawcze w naszej szkole uświadamiamy uczniom, w myśl słów K.Vonneguta, że „wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie, a każde nowe odkrycie czyni nas bogatszymi”.

Każda edycja to nowe tematy wykładów, ciekawe prezentacje, inspirujące konkursy. Studenci Dziecięcej Politechniki Opolskiej otrzymują indeksy, a w nich zaliczenia wykładów. Na zakończenie cyklu wykładów absolwenci DPO uzyskają pamiątkowy biret oraz dyplom.

Tomasz Wójtowicz

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192312