Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Warsztaty na temat agresji i przemocy w szkole i poza nią ? w ramach projektu realizowanego przez Samorząd Uczniowski

Skąd się bierze agresja, jak konstruktywnie wyrażać złość oraz jak zapobiegać powstawaniu agresji, i jak reagować na agresję to pytania, na które odpowiadali uczniowie podczas warsztatów przeprowadzonych dla klas IV ? VI przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Prudniku.

Tematyka zajęć poruszała dosyć ciężki temat jakim niewątpliwie jest agresja, sam udział w zajęciach wymagał myślenia i zaangażowania ze strony uczniów. Po przełamaniu pierwszego oporu i powolnym naprowadzaniu, udało się zebrać ciekawe odpowiedzi, niekiedy wymagające szerszego spojrzenia na problem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali również części teoretycznej, która zawierała ciekawy i wyselekcjonowany materiał.
Dyskusja bardzo szybko nabierała tempa. Uczniowie otworzyli się i zaczęli dyskutować między sobą o problemach w klasie, mówiąc o tym, co ich boli i z czym nie mogą się pogodzić. Ten punkt warsztatów był najbardziej wartościowy, ponieważ wywiązała się szczera rozmowa, która może zapoczątkuje chęć dalszego dialogu i dążenia do pozytywnychzmian.

Przeprowadzone zajęcia nauczyły dały dzieciom chociaż w minimalnym stopniu inne spojrzenie na tematykę agresji i przemocy, w ten sposób zmusiły ich do refleksji nad zachowaniami, z którymi mogą się zetknąć.

Tomasz Wójtowicz

Opiekun SU

Foto

Foto

Foto

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192400