Wielki sukces Naszych filmowców

Dobre wieści napłynęły do nas z Opola. Po raz kolejny uczniowie naszego zespołu szkół zostali docenieni w konkursie o zasięgu wojewódzkim.

Marta Biernat, Ilona Luty, Kamil Gibek i Paulina Adamska  zostali laureatami konkursu filmowego zorganizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Uroczyste podsumowanie tego konkursu odbyło się w środę 27 listopada w Ośrodku Szkoleniowym RCRE w Niwkach pod Opolem.

Konkurs filmowy p.t. "Mój region - moja mała ojczyzna" był jednym z wielu działań zrealizowanych w ramach Programu Niwki 2013. Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni przez jury konkursowe tytułami laureata podczas uroczystego podsumowania, które obejmowało także pozostałe działania konkursowe: konkurs literacki oraz konkurs na scenariusz zajęć lekcyjnych.

Marta, Kamil, Ilona otrzymali gratulacje z rąk pani wicemarszałek regionu Barbary Kamińskiej oraz Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Opolu Petera Ecka.

Słowa uznania i gratulacje złozyli naszym uczniom także: dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO Waldemar Zadka oraz przedstawiciele Opolskiego Kuratorium Oświaty.

Nasz film został doceniony za kreatywne podejście do tematu oraz różnorodność zastosowanych form.

Izabela Czabaj