VII Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I -€“ III

14.06. 2013r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich pod hasłem "Zabawy na wesoło".

Celem spartakiady było przede wszystkim upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej i reprezentowanie wzorców spędzania wolnego czasu , a także integracja szkół wiejskich poprzez sport.

W tym roku odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Szybowic  i Rudziczki. Przykro nam było, że nie mogliśmy również tym razem, ugościć dzieci z Łąki Prudnickiej. Każdą z czterech drużyn reprezentował zespół składający się z 12 zawodników, zmagający się z konkurencjami sportowymi. Mali zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie z zadaniami, jednak najwięcej kłopotów sprawił im wyścig w półpętach. Mistrzami w skokach na skakance okazała się drużyna z Rudziczki. Zawodnicy z naszej szkoły jednak nas nie zawiedli, bowiem ostatecznie zwyciężyli zdobywając I miejsce.

Drużyna zwycięska w nagrodę otrzymała złote medale, pozostałe drużyny zdobyły medale srebrne (sponsor a€“ Rada Rodziców). Za sponsoring dziękujemy również

p. Grażynce Wawrzyniak dzięki, której dzieci otrzymały słodkości. Jak zwykle wszyscy spisali się na medal. Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz , Grażyna Wawrzyniak