Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

O co chodzi z tą kropką?

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia organizuje się wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Skąd się wziął pomysł na takie święto?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Nasze obchody Dnia Kropki zaczęły się od zapoznania się z historią małej Vashti. Następnie wspólnie zastawialiśmy się jakie talenty mogą drzemać w nas samych. Odkryliśmy także pomysłową, zabawną, interaktywną książkę „Naciśnij mnie” Tullet Herve.

Później uczniowie klasy pierwszej narysowali i wycieli swoje kropki, które rozwiesiliśmy w przeróżnych miejscach naszej szkoły. Na odwrocie tych kropek znajdowały się zadania do wykonania. Przykładowa treść polecenia brzmiała „Znajdź osobę, która według Ciebie świetnie jeździ na rowerze. Powiedz tej osobie, że tak uważasz.” Tym sposobem udało nam się wywołać uśmiech oraz refleksję u wielu uczniów naszej szkoły. Na koniec stworzyliśmy kreatywne prace plastyczne przy wykorzystaniu pałeczek higienicznych.

Krystyna Wesołowska

Foto

https://www.facebook.com/photo?fbid=2227806500728581&set=pcb.2227806787395219

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192499