Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 miało w tym roku inny przebieg. Jest to związane z koniecznością zachowania dystansu i reżimu sanitarnego.

Młodsi  uczniowie z klas 1-4,  jako pierwsi odebrali gratulacje i dyplomy z rąk pani Dyrektor. Zwróciła ona uwagę na trudną sytuację, związaną z łączeniem nauki stacjonarnej i zdalnej.  Pani Dyrektor wspomniała ze smutkiem puste korytarze i klasy szkolne podczas nauki w trybie zdalnym i wyraziła nadzieję, byśmy nie musieli już tego doświadczać. „Szkoła- to uczniowie. Nie ma Was, nie ma szkoły”- mówiła ze wzruszeniem. Podczas uroczystości, wszyscy uczniowie czuli się wyjątkowo, odbierając na środku sali gratulacje i dyplomy. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali Dyplomy Wzorowego Ucznia i ufundowane przez Radę Rodziców- nagrody książkowe.

Po części oficjalnej mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć spektakl „Moszczanka historią pisana”, przygotowany przez p. Krystynę Wesołowską i dzieci z klasy IV i VI. Zaprezentowano krótkie, barwne i wzbogacone piosenkami o Moszczance, odsłony historyczne naszej wsi, począwszy od XIV wieku do czasów obecnych.

Jeszcze tylko rozdanie świadectw w klasach z wychowawcami i wreszcie… WAKACJE, WAKACJE, WAKACJE!

Elżbieta Bury