Dbam o zdrowie

Zdrowo myślą, zdrowo jedzą

uprawiają sport - nie siedzą!

Jem warzywa i owoce,

sypiam dobrze całe noce.

Stale rosną siły moje - i wirusów się nie boję!

Strach ma wielkie oczy, ale ten przed pobytem w szpitalu rozwiała pani pielęgniarka prezentując dzieciom, razem z wielką pluszową maskotką misia, niektóre elementy pomocy chorym przebywającym na oddziałach szpitalnych. Miśkowi podłączono kroplówkę, opatrzono ranę na głowie, zmierzono temperaturę a Wiktoria miała okazję zmierzyć sobie ciśnienie, zupełnie tak samo, jak w szpitalu. Nikt się nie obawiał, bo rozumiał, że pomoc chorym jest najważniejsza i nie trzeba się bać.

Przy okazji wizyty pani pielęgniarki został rozstrzygnięty konkurs pt. „Dbam
o zdrowie”. Dzieci miały możliwość wypowiedzieć się w artystyczny, plastyczny sposób na temat zdrowego odżywiania, różnych sposobów dbania o dobre samopoczucie, zdrowie. Każdy uczeń, który przystąpił do konkursu otrzymał z rąk naszego gościa  drobny upominek, a autorzy najciekawszych prac mogli cieszyć się z dyplomów i nagród.

Za cenne wiadomości, za podkreślanie, jak ważne jest zdrowie dla nas wszystkich, za serdeczność i nagrody

…dziękujemy!