Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Warto pomagać, ponieważ dobro do nas wraca

       Z takim przesłaniem uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią oraz rodzicami podjęli się przygotowania oraz przekazania darów w ramach akcji Szlachetna Paczka. Jesteśmy przekonani, że w naszych uczniach tkwi ogromny potencjał dobra, a najlepszą pomoc człowiekowi może przekazać właśnie drugi człowiek.

     Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jego celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Paczki z pomocą materialną, przygotowane przez naszych szkolnych wolontariuszy z udziałem Klubu Anioła, zostały przekazane rodzinie zakwalifikowanej do projektu przez Stowarzyszenie Wiosna. Podczas wspólnej pracy określiliśmy konkretne potrzeby, których zaspokojenie daje rodzinie szansę na trwałą poprawę sytuacji. 

     Słowa podziękowania, które otrzymaliśmy od obdarowanych - pani Marii i pana Władysława są uznaniem tego, że bezinteresowne pomaganie innym jest źródłem gigantycznej satysfakcji i wyzwala w nas ogromne pokłady pozytywnej energii. Realne wsparcie oraz radość płynąca z solidarnego zaangażowania uczniów klasy VII staje się dla nas nieocenione. Przygotowywanie paczki w jednym zespole było doskonałym pomysłem na integrację oraz wspólną zabawę całej klasy.

       Dlatego nie liczy się to, ile posiadamy, ale ile dajemy innym i jak się z nimi dzielimy. Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, powraca do nas.

Grażyna Wawrzyniak

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2617428