(Genialny!) Finał XII Konkursu Recytatorskiego „Poezja Romska”

Poezja polskich Romów od wielu lat gości w sercach i umysłach najwrażliwszych uczniów naszej szkoły.

To oni, każdego roku oddając w Prudnickim Ośrodku Kultury recytatorski hołd wielkim talentom poetyckim Papuszy, Teresy Mirgi, Izoldy Kwiek, Stanisława Stahiro Stankiewicza, uzyskują czołowe miejsca w gminie.

Tegoroczna komisja konkursowa, której przewodniczyła poetka Zofia Kulig, wysłuchała 30-tu recytatorów.

Naszym przypadły najwyższe lokaty w każdej kategorii

kategoria klasy VII – VIII

I miejsce: Andrzej Oszywa i I miejsce Noemi Pustelniak

II miejsce: Szymon Augustyn

kategoria klasy V – VI

I miejsce:  Miriam Pustelniak i I miejsce Magdalena Wójtowicz

II miejsce: Marta Włodarczyk

Kategoria klasy I – II

I miejsce:  Joanna Włodarczyk

Wielkie brawa!!!                               Wielkie brawa!!!                               Wielkie brawa!!!

Dyplomy oraz piękne nagrody czekają na Was, Mistrzynie i Mistrzowie, w Prudnickim Ośrodku Kultury.

Małgorzata Żuk

Małgorzata Zaworska